گزارش شغلی ماشین‌کار CNC

جاب آفر
بازدید: 1663

سرگرمی های رایگان شهر مونترال در مارچ 2020

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1588

مروری بر موارد مهم پیرامون مهاجرین جدید

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2582

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1477

اطلاعیه دریچه مهاجرت

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1832

اکنون دریافت مجوز کار باز Bridging در کانادا آسان‌تر شده است


 متقاضیان مهاجرت دیگر نیازی به صبر کردن تا 4 ماه پیش از انقضای مجوز کار خود برای ارایه درخواست BOWP ندارند. آنها ممکن است حتی در صورت منقضی شدن مجوز کارشان نیز واجد شرایط BOWP باشند.
کانادا اخیراً تغییراتی را در برنامه مجوز کار باز Bridging (BOWP) اعلام کرده است که آن را در بیشتر در دسترس متقاضیان قرار می‌دهد.
BOWP برای دارندگان مجوز کار واجد شرایطی که برای اقامت دائم کانادا درخواست داده اند باز است. هدف BOWP این است که به این کارگران اجازه می‌دهد تا زمانی که منتظر وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای تصمیم گیری در مورد درخواست اقامت دائم خود هستند، به کار خود در کانادا ادامه دهند.
 
بر اساس تغییرات اعلام شده در ماه سپتامبر، دیگر محدودیتی برای زمان درخواست BOWP وجود ندارد. پیش از این، شما فقط می توانستید ظرف چهار ماه از تاریخ انقضای مجوز کار خود درخواست دهید. همچنین اگر وضعیت شما منقضی شده باشد و واجد شرایط تمدید باشید، یا اگر در کانادا با «وضعیت حفظ شده» هستید، اکنون ممکن است واجد شرایط باشید. طبق قوانین قدیمی، اگر مجوز کار شما منقضی شده بود، واجد شرایط درخواست BOWP نبودید.
علاوه بر همه این، BOWP برای متقاضیان زیر باز شده است:
 • متقاضیان برنامه نامزدی استانی (PNP) در صورتی که یک کپی از نامه نامزدی دارند که نشان می دهد اشتغال آن‌ها نامحدود است و "مجوز کار آزاد" را در فرم درخواست خود انتخاب کرده اند.
 • متقاضیان برنامه آزمایشی کشاورزی غذایی در صورتی که درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنند و موافقت نامه اصولی خود را در قسمت «اطلاعات مشتری» به همراه درخواست خود ارائه دهند.
 • کارگران ماهر کبک پس از بررسی کامل پرونده آن‌ها واجد شرایط می شوند.
BOWP برای کارگران ماهر کبک و متقاضیان PNP ممکن است به مدت 24 ماه یا تا زمان انقضای گذرنامه آن‌ها معتبر باشد، هر کدام که زودتر فرا برسد. این مورد برای اطمینان از این است که این متقاضیان زمان کافی در کانادا برای صبر کردن در طول دوره پردازش درخواست خود دارند. BOWP‌های صادر شده برای افراد در سایر دسته های مهاجرتی به مدت 12 ماه معتبر خواهند بود.
همسران دارندگان BOWP به طور خودکار BOWP دریافت نمی‌کنند. اگر همسر شما می‌خواهد در کانادا کار کند، می‌تواند به عنوان همسر یک کارگر ماهر یا به عنوان همسر یک دانشجوی تمام وقت درخواست دهد. همسران دارندگان مجوز تحصیل در صورتی که واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشند، می توانند برای مجوز کار آزاد همسر خود اقدام کنند.

چه کسانی واجد شرایط BOWP هستند؟

هدف BOWP این است که به افرادی که از قبل در کانادا هستند اجازه می دهد تا زمانی که درخواست اقامت دائم آنها در حال بررسی است، به کار خود ادامه دهند. آنها نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارند، که اغلب برای دارندگان مجوز کار مورد نیاز است، زیرا به دلیل کار در کانادا، آنها از قبل دارای مزایای اقتصادی هستند.
به این ترتیب، شما نمی توانید در یکی از مبادی ورودی درخواست دهید. شما باید از داخل کانادا درخواست دهید زیرا از نظر دولت، حضور شما در اینجا به شما امکان می دهد از LMIA معاف شوید.
اگر تحت یکی از برنامه‌های زیر برای اقامت دائم درخواست داده اید، ممکن است واجد شرایط BOWP باشید:
 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 • کلاس تجربه کانادا (CEC)
 • برنامه کسب و کار ماهر فدرال (FSTP)
 • کلاس مراقبت از کودکان یا کلاس مراقبت از افراد با نیازهای پزشکی بالا قبل از 18 ژوئن 2019
 • برنامه استانی نامزد (PNP) برای متقاضیانی که محدودیت های کارفرمایی در نامزدی ندارند
 • برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی (AFP)
 • کلاس کارگر ماهر کبک (QSWC)

همسران و شرکای قانونی زندگی دارندگان BOWP

اگر همسر یا شریک زندگی قانونی شما می‌خواهد در زمانی که شما با داشتن BOWP اینجا هستید در کانادا کار کند، باید اسناد اضافی را ارائه دهند، که در دستورالعمل‌های صاحب مجوز کار در وب سایت دولت نوشته شده است.
همچنین BOWP شما باید حداقل شش ماه معتبر باشد، صرف نظر از اینکه برای کدام برنامه درخواست داده اید.
 
شما باید در کانادا باشید، اما شریک زندگی شما ممکن است در داخل یا خارج از کشور باشد. اگر هر دو در کشور هستید، می‌توانید درخواست‌های خود را با هم ارسال کنید، هم درخواست برای BOWP و هم برای همسرتان که C41 WP نامیده می‌شود. اجازه کار همسر شما نمی تواند قبل از مجوز شما صادر شود. بنابراین، اگر آنها در خارج از کانادا هستند، باید منتظر بمانند تا BOWP خود را دریافت کنید تا بتوانند برای مجوز کار آزاد همسر درخواست دهند.
بسته به اینکه برای چه برنامه‌ای درخواست داده‌اید، شرایط متفاوتی برای همسرتان وجود خواهد داشت. اگر تحت برنامه‌های زیر درخواست داده‌اید، همسر شما تنها در صورتی می‌تواند برای مجوز کار واجد شرایط باشد که شما در یک شغل ماهر که تحت سطوح مهارت 0، A یا B طبقه‌بندی ملی شغلی (NOC) قرار می‌گیرد، مشغول به کار باشید:
 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی
 • متقاضیان مشاغل مراقبتی قبل از 18 ژوئن 2019
 • برنامه آزمایشی کشاورزی غذایی
اگر تحت کلاس کارگر ماهر کبک یا PNP درخواست می‌دهید، سطح مهارت شغل شما برای واجد شرایط بودن همسرتان اهمیتی ندارد.
با این حال، متقاضیان مشاغل ماهر فدرال باید کارهایی را انجام دهند که در یکی از مشاغل ماهر رده B قرار بگیرد تا همسرشان واجد شرایط دریافت مجوز کار شود.

بازدید: 235تاریخ انتشار : 1400/08/14