تعلیق موقتی برنامه تحصیلی کبک PEQ

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1766

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 10623

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 2107

الزامات جدید برای برنامه تجربه تحصیلی کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1598

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1057

چرا مهاجرت از ایالات متحده در حال افزایش است؟

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 422

کانادا در ماه سپتامبر پذیرای رقم تاریخی 45000 مهاجر جدید بود


 تجزیه و تحلیل: کانادا برای دستیابی به هدف خود یعنی 401000 مهاجر جدید در سال 2021 به روال درست خود بازگشته است. برای دستیابی به این هدف باید تا پایان سال به پذیرش حداقل 45000 مهاجر در ماه ادامه دهد.
اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تایید کرده است که کانادا در ماه سپتامبر 45000 مهاجر جدید را جذب کرده است. این رقم به راحتی بالاترین رقم در تاریخ مدرن کانادا است و در میان بالاترین رقم ماهانه در تاریخ کانادا محسوب می‌شود. متاسفانه نبود سوابق تاریخی باعث می‌شود که ما نتوانیم تایید کنیم که رقم سپتامبر 2021 در بین رکوردهای تمام دوران در کجا قرار دارد.
به گفته مورخ مستقل رابرت واینبرگ، بعید است که سپتامبر رکورد تمام دوران باشد، زیرا در قرن اول بوجود آمدن کانادا، اکثریت قاطع تازه واردان در ماه‌های گرم‌تر بهار و تابستان وارد این کشور شده‌اند. به عنوان مثال، او تخمین می زند که 80 درصد از 401000 مهاجری که کانادا در سال 1913 از آنها استقبال کرده بود بین ماه می و سپتامبر (به طور متوسط ​​64000 مهاجر در ماه) وارد کشور شدند.
با این وجود رقم جدید ماه سپتامبر نشان ‌دهنده موقعیتی قابل توجه برای سیستم مهاجرتی کانادایی است که برای پردازش درخواست‌ها در طول همه‌گیری تلاش می‌کند. قبل از همه‌گیری، کانادا به طور متوسط ​​از 25000 تا 35000 مهاجر جدید در ماه استقبال می‌کرد. در آغاز همه‌گیری، پذیرش ساکنان دائمی در هر ماه، به تنها 4000 نفر در آوریل 2020 کاهش یافت که کمترین میزان در دوران مدرن بود
 
ارقام پذیرش به آرامی در دیگر ماه‌های سال گذشته شروع به بهبود کردند، اما نه با سرعت مورد نیاز برای رسیدن به هدف کانادا برای استقبال از 341000 مهاجر جدید در سال 2020. در عوض کانادا، تنها در سال گذشته از 184000 مهاجر جدید استقبال کرد. برای جبران، دولت فدرال تصمیم گرفت تا با ورود 401000 مهاجر جدید در سال جاری، مهاجرت را دو برابر کند، که رکورد سالانه ثبت شده در سال 1913 را رقم زد.
با این حال، از آغاز ماه جون، کانادا با ورود 35000 مهاجر، سرعت پذیرش مهاجر خود را افزایش داد. توجه به این نکته مهم است که پذیرش زمانی اتفاق می افتد که یک تبعه خارجی وضعیت قانونی خود در کانادا را به اقامت دائم تبدیل می‌کند. این مورد می تواند برای فردی که از خارج از کشور وارد کانادا می شود یا برای یک مقیم موقت که در کانادا زندگی می کند و در حال انتقال به اقامت دائم است، صورت پذیرد. این تمایز مهم است زیرا کانادا در حال حاضر بر انتقال وضعیت ساکنان فعلی خود به اقامت دائم متمرکز است.
وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بر اساس این منطق هدایت می‌شود که افراد ساکن کانادا کمتر تحت تأثیر وقفه های بوجود آمده به دلیل بیماری کووید مانند محدودیت‌های سفر و سایر تاخیرها قرار می‌گیرند که ممکن است توانایی کانادا برای پذیرایی از 401000 مهاجر را در سال جاری، در صورتی که کشور تصمیم دیگری اتخاذ کند، را مختل کند. به همین دلیل آن‌ها بیشتر توجه خود را بر ورود ساکنان دائمی که از خارج از کشور می‌آیند متمرکز می‌کنند.
سیاست تمرکز بر انتقال افراد در کانادا توضیح می‌دهد که چرا رشد جمعیت این کشور در میان دوره‌ای که پذیرش مهاجر بالاست، به‌ شکل تاریخی همچنان کم است. در ماه سپتامبر، مرکز آمار کانادا گزارش داد که جمعیت این کشور تنها 0.5 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که ضعیف‌ترین رشد از زمان جنگ جهانی اول است. در طول همه‌گیری، جمعیت کانادا سالانه یک درصد رشد را به خود دیده است در حالی که طی دو دهه اخیر بیشتر این رشد توسط ساکنان دائمی جدیدی که از خارج از کشور می‌آمدند، تقویت می‌شد.
 
کانادا تاکنون 267000 مهاجر را در سال جاری جذب کرده است. این کشور برای دستیابی به هدف 401000 تازه وارد، باید بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر 134000 مهاجر دیگر را جذب کند. این به معنی حدود 45000 ساکن دائمی جدید در ماه خواهد بود . IRCC خود را برای دستیابی به این هدف آماده کرده است.
در 13 فوریه، بزرگترین قرعه کشی اکسپرس انتری با دعوت از 27332 متقاضی کلاس تجربه کانادایی برای درخواست اقامت دائم برگزار شد. با توجه به مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک فرد دعوت شده درخواست اقامت دائم خود را ارایه دهد و مدت زمانی که IRCC برای رسیدگی به آن نیاز دارد، باید انتظار داشته باشیم که بسیاری از این افراد تا پایان سال جاری اقامت دائم خود را دریافت کنند.
 
علاوه بر این، IRCC شش جریان موقت را در ماه می راه‌ اندازی کرده است که به 90000 ساکن فعلی اجازه می‌دهد برای اقامت دائم درخواست دهند. این وزارت می‌گوید که قصد دارد در سال 2021 حدود 40000 درخواست را پردازش کند.
در ماه جون، کانادا محدودیت‌های مسافرتی خود را برای همه دارندگان اقامت دائم تایید شده لغو کرد و به این ترتیب به آنها اجازه ورود به کانادا و تکمیل فرآیند مهاجرت خود را داد. کانادا همچنین اخیراً ممنوعیت پروازهای خود از هند را که منبع اصلی مهاجران کانادا است، لغو کرده است. همه این موارد و عوامل و سایر تلاش‌های IRCC، کانادا را در موقعیتی قوی قرار می‌دهد تا حداقل به هدف مهاجرتی 401000 نفری تا پایان سال 2021 نزدیک شود.
بازدید: 30تاریخ انتشار : 1400/08/14