پیدا کردن شرکت‌های کانادایی جویای استخدام مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1530

نگاهی به برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 622

بیمه مسکن در کانادا

جاب آفر
بازدید: 123

نیروی متخصص فدرال

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 953

روش های خرید تابعیت و اقامت دائم از طریق سرمایه گزاری

سرمایه گزاری در کشور کانادا
بازدید: 224

وزیر جدید مهاجرت کانادا شان فریزر است

 وزیر جدید مهاجرت کانادا شان فریزر است

 
 
شان فریزر وکیل سابق اهل نووا اسکوشیا است که از سال 2015 به عنوان نماینده پارلمان کانادا خدمت کرده است.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا صبح روز سه شنبه کابینه جدید خود را معرفی کرد. شان فریزر وزیر جدید مهاجرت، پناهندگان و شهروندی این کشور است. 
فریزر یک وکیل 37 ساله سابق از نوا اسکوشیا است که برای اولین بار در سال 2015 به عنوان نماینده پارلمان انتخاب شد. او در سال های 2019 و 2021 نیز مجدداً انتخاب شد. او جایگزین مارکو مندیچینو شد که اکنون وزیر امنیت عمومی کانادا شده است. مندیچینو از نوامبر 2019 این نقش را بر عهده داشت. فریزر نماینده مجلس عوام منطقه الکترال فدرال "Central Nova"  بوده است که بخشی از هالیفاکس را پوشش می دهد. او قبل از ورود به سیاست، به دعاوی تجاری و حل اختلافات بین المللی می پرداخت. او دارای مدرک حقوق از دانشگاه Dalhousie، مدرک کارشناسی ارشد در حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه لیدن هلند، و لیسانس علوم از دانشگاه سنت فرانسیس خاویر است.
 
با تشکیل کابینه، لیبرال‌ها به روند اداره کانادا ادامه خواهند داد و بر خروج این کشور از همه گیری ویروس کرونا تمرکز خواهند کرد. قرار است پارلمان در 22 نوامبر دوباره تشکیل جلسه دهد.
 کابینه بدنه‌ای از وزیران در نقش مشاور است که سیاست‌ها و اولویت‌های دولت فدرال را تعیین می کند. به هر وزیر یک نامه دستوری توسط نخست وزیر داده می‌شود. نامه دستوری خط مشی‌ها و اولویت‌هایی را که نخست وزیر مایل است هر وزیر در زمان حکومت دولت دنبال کند، تشریح می‌کند.  
حزب لیبرال ترودو  در کانادا از زمان پیروزی در انتخابات فدرال 2015 حکومت می کند. آن‌ها در آن زمان اکثریت را به دست آوردند و پس از آن در سال 2019 و در انتخابات 2021 که در سپتامبر برگزار شد، دولت‌های اقلیت را به دست آوردند. دولت های اکثریت می توانند هر قانونی را که در پارلمان معرفی می‌کنند به تصویب برسانند. دولت‌های اقلیت به حمایت مخالفان نیاز دارند. 
کابینه لیبرال ترودو روند افزایش سطح مهاجرت را ادامه داده‌اند، روندی که در اواخر دهه 1980 توسط حزب محافظه کار کانادا آغاز شد. لیبرال‌ها، با این حال، در سال‌های اخیر سطوح مهاجرت را به شدت افزایش داده‌اند تا حمایت بیشتری از اقتصاد کانادا صورت گیرد. مدت کوتاهی پس از به دست گرفتن قدرت در سال 2015، لیبرال‌ها اعلام کردند که به دنبال پذیرش از حداقل 300000 مهاجر در سال هستند که در مقایسه با سالانه 250000 مهاجر که در دهه گذشته توسط محافظه کاران مورد استقبال قرار می گرفت، بیشتر است. سپس در اکتبر 2020، لیبرال‌ها رقم خیره کننده‌ای را اعلام کردند که سطح جدید مهاجرت را بیش از 400000 تازه وارد در سال تعیین می‌کنند. این هدف بالاتر به منظور کمک به بهبود اقتصاد کانادا پس از همه گیری است.
 

 آینده مهاجرت به کانادا چگونه است؟ 

در کوتاه مدت، وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اولویت‌های اصلی خود را ادامه خواهد داد.
IRCC در نشستی در 21 اکتبر که با حضور انجمن‌های نماینده وکلای مهاجرت کانادا و مشاوران برگزار شده بود اعلام کرد که سه اولویت آنها دستیابی به 401000 مقیم دائم جدید برای سال 2021، به هم پیوستن مجدد خانواده‌ها و اسکان مجدد پناهندگان افغان است. 
 
 در همین حال، IRCC  و استان‌ها و قلمروها نیز به دعوت از متقاضیان مهاجرت از طریق اکسپرس انتری، برنامه نامزدی استانی (PNP) و برنامه های کبک ادامه خواهند داد. بررسی درخواست‌ها نیز ادامه خواهد داشت.
 تحول بزرگ بعدی، انتشار نامه‌های دستوری جدید ترودو برای وزرای خود خواهد بود. این نامه‌ها اولویت‌های سیاست در هر بخش فدرال، از جمله IRCC را مشخص خواهد کرد. در مبارزات انتخاباتی 2021، لیبرال‌ها چندین وعده مهاجرتی دادند. به عنوان مثال، آن‌ها قول دادند که به هزینه‌های دریافت شهروندی پایان دهند. آنها همچنین می خواهند زمان پردازش درخواست را کاهش دهند و اصلاحاتی را در اکسپرس اینتری انجام دهند، مانند ارائه مسیرهای مهاجرتی بیشتر به کارگران موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی. 
 
بر اساس موارد اخیر، طرح جدید سطوح مهاجرت تا مارس 2022 رونمایی خواهد شد. این طرح معمولاً تا اول نوامبر هر سال منتشر می‌شود مگر اینکه این تاریخ بعد از انتخابات باشد.. برنامه سطوح مهاجرت 2022-2024 نباید حاوی هیچ گونه غافلگیری باشد زیرا احتمالاً هدف کانادا برای استقبال از بیش از 400000 مهاجر جدید سالانه را بیان می کند.
تقریباً در آن زمان، دولت فدرال احتمالاً بودجه 2022 را نیز ارائه خواهد کرد که ممکن است شامل اولویت‌های اصلی دولت در مورد مهاجرت باشد.  به طور کلی، ذینفعان باید انتظار تداوم برنامه مهاجرتی جاه طلبانه حزب لیبرال را داشته باشند که آن را از سال 2015 دنبال می‌کنند. با این حال، لیبرال ها مسائل عمده‌ای در زمینه مهاجرت خواهند داشت که باید در طول ماموریت جدید خود به آنها رسیدگی کنند. این‌ موارد شامل شناسایی چگونگی کاهش تعداد درخواست‌های عقب افتاده در طول همه‌گیری، اصلاح بالقوه اکسپرس انتری و برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، راه‌اندازی برنامه نامزدی شهرداری، و چشم پوشی از هزینه شهروندی است.
علیرغم داشتن اولویت‌های مهاجرتی فراوان، می‌توان گفت که مدیریت سال‌های آینده برای دولت فدرال نسبت به دوره همه‌گیری 20 ماهه قبل که بی‌سابقه بوده است، کمتر چالش‌برانگیز خواهد بود.
بازدید: 284تاریخ انتشار : 1400/08/08