کلاس زبان فرانسه رایگان در کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 685

کمپین جدید جذب معملمان خارجی وزارت آموزش و پرورش کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1382

پورتال آریما برای مهاجرت نیروی کاری ماهر در کبک باز شد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2437

کارگران ماهر کبک اکنون واجد شرایط مجوز کار آزاد "Bridging" هستند

 کارگران ماهر کبک اکنون واجد شرایط مجوز کار آزاد "Bridging" هستند


متقاضیان برنامه کارگر ماهر کبک در کانادا، اکنون می‌توانند برای یک دوره اولیه 24 ماهه BOWP دریافت کنند.
از 31 آگست 2021، کارگران موقت خارجی که در کبک اقامت دارند و توسط کبک به عنوان کارگران ماهر انتخاب شدند، می‌توانند تحت شرایط خاصی واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد bridging باشند.
دارندگان BOWP می‌توانند در حالی که منتظر رسیدگی درخواست اقامت دائم خود توسط وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) هستند، برای هر کارفرمایی که خودشان می‌خواهند کار کنند.

 
برای اینکه کارگران موقت خارجی بتوانند برای این مجوز کار واجد شرایط شوند، باید موارد زیر را رعایت کنند:
  • به عنوان متقاضی اصلی، یک درخواست کارگر ماهر کبک برای اقامت دائم به IRCC ارایه دهند
  • دریافت گواهی دریافت (AOR) از IRCC که تایید می‌کند درخواست اقامت دائم آن‌ها توسط IRCC دریافت شده و اکنون در حال بررسی کامل بودن درخواست هستند
از جمله مواردی که در بررسی کامل بودن درخواست انجام می‌شود این است که یک افسر IRCC تمام جوانب را بررسی می‌کند تا مطمئن شوند که متقاضی همه‌ی فرم‌ها، اطلاعات، شواهد، امضا و هزینه‌های مورد نیاز این برنامه را به طور کامل ارایه داده است.
همسر و یا شریک قانونی زندگی متقاضی اصلی نیز در صورتی که نامش در درخواست اقامت دائم برده شده باشد، واجد شرایط مجوز کار آزاد خواهد بود. هدف از این سیاست این است که از کارگران ماهری که توسط کبک انتخاب شده‌اند حمایت شود تا بتوانند در استان منتظر اقامت دائم خود باشند.
IRCC در وب سایت خود به این موضوع اشاره می‌کند که بررسی و پردازش درخواست‌های کارگران ماهر کبک 24 ماه و یا بیشتر طول می‌کشد. بدین ترتیب مدت زمان اولیه درخواست‌های تایید شده BOWP 24 ماه و یا به اندازه اعتبار پاسپورت متقاضی، اعتبار خواهد بود. دلیل اینکه مدت اعتبار این مجوز کار زیاد است این است که متقاضیان در هنگام انتظار برای نهایی شدن اقامت دائمشان توسط IRCC، چندین درخواست برای BOWP ارسال نکنند. همچنین IRCC گفته است که اگر BOWP نیاز به تمدید اعتبار داشته باشد، این مدت 12 ماه خواهد بود اما با این حال افسران IRCC این اختیار را دارند که طول مدت اعتبار BOWP را بر اساس مدت زمانی که به طور متوسط برای پردازش درخواست اقامت دائم نیاز است، تنظیم کنند.
دریافت BOWP مزایای متعددی دارد. این مجوز اجازه می‌دهد تا متقاضیان اقامت دائم در کانادا بمانند، در بازار کار مشارکت داشته باشند، مالیات بپردازند و از لحاظ اجتماعی و اقتصادی با جامعه کانادایی ادغام شوند. همچنین این امر برای دولت‌های کانادایی و استانی مانند کبک نیز مفید است زیرا متقاضیان می‌توانند در طول فرآیند درخواست اقامت دائم به جای اینکه به عنوان بازدیدکننده در کانادا حضور داشته باشند و یا اینکه کشور را ترک کنند، در پیشبرد اهداف اقتصادی مشارکت داشته باشند.
بازدید: 14تاریخ انتشار : 1400/07/14