بیمه در کانادا بیمه عمر

جاب آفر
بازدید: 112

اطلاعیه دریچه مهاجرت

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1908

وزیر جدید مهاجرت کانادا منصوب شد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1651

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 82

بیمه در کانادا بیمه سلامت

جاب آفر
بازدید: 41

پس از دریافت دستور خروج از کانادا، چگونه به این کشور بازگردیم

 پس از دریافت دستور خروج از کانادا، چگونه به این کشور بازگردیم


در صورتی که دستور خروج از کانادا را دریافت کرده‌اید، ممکن است برای بازگشت به این کشور به مجوز بازگشت به کانادا (ARC) احتیاج داشته باشید.
کانادا می‌تواند با صدور دستور خروج به افراد غیر شهروند، به آن‌ها دستور دهد تا از کشور خارج شوند. برخی از دلایل صدور چنین دستوراتی می‌تواند شامل رفتارهای مجرمانه و نقض قوانین مهاجرت کانادا باشد. اگر مشمول دستور حذف شده‌اید، ممکن است برای بازگشت به این کشور، به مجوز بازگشت به کانادا (ARC) احتیاج داشته باشید.
اینکه آیا به ARC احتیاج خواهید داشت یا خیر به چند مورد بستگی دارد. مهم‌ترین دلایل عبارتند از: چه نوع دستور خروجی دریافت کرده‌اید و اینکه آیا به این دستور عمل کرده‌اید و در صورت عمل به این دستور، چه زمانی این کار را انجام دادید. در هر صورت شما باید تمام شرایط دیگر پذیرش را نیز برآورده کنید.
در حقیقت 3 نوع دستور خروج متفاوت وجود دارد. از پایین‌ترین سطح دستورات تا شدیدترین آن‌ها را در ادامه خواهید خواند:
  1. دستور خروج

این دستوری است که در پی آن باید کانادا را تا مهلت مشخص شده ترک کنید. در این مورد، محدودیتی در خصوص امکان ورود و زمان ورود مجدد به کانادا وجود ندارد. اگر دستور خروج را در بازه زمانی مشخص شده رعایت کنید و در هنگام خروج نیز خروج خود را مورد تایید یک افسر مهاجرت کانادایی قرار دهید، نیازی به ARC نخواهید داشت. اما اگر کانادا را پس از 30 روز ترک کنید و یا تاییدیه خروج خود را از افسر مهاجرت نگیرید، دستور خروج به دستور اخراج تبدیل خواهد شد. این موضوع بدین معنی است که دستور شما شدیدتر از دستور پیشین خواهد شد و برای ورود به کانادا به ARC نیاز خواهید داشت.

  1. حکم محرومیت

شما بر اساس این دستور و حکم باید کانادا را ترک کنید و حداقل 12 ماه پس از آن نیز اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. اگر از دستور خروج در مهلت تعیین شده پیروی کنید و خروج خود را مورد تایید مقامات کانادایی قرار دهید، گواهی خروج دریافت خواهید کرد. اگر گواهی خروج دریافت کردید و 12 ماه اززمان دریافت این گواهی می‌گذرد، شما برای ورود به ARC نیازی نخواهید داشت. در صورتی که گواهی خروج دریافت نکردید و یا در مدت زمان کمتر از 12 ماه برای ورود به کانادا اقدام کرده باشید، برای ورود به ARC نیاز خواهید داشت.

  1. دستور اخراج

اگر دستور اخراج را دریافت کنید، از لحظ تئوریک به صورت مادام العمر ورود به کانادا برای شما ممنوع خواهد شد. این موضوع بدین معنی است که دیگر مهم نیست چگونه از کانادا رفته‌اید و یا چه مدت از زمان خروجتان از کشور می‌گذرد؛ در هر صورت برای ورود مجدد به ARC نیاز خواهید داشت.

اگر برای ورود به کانادا به ARC نیاز دارید، نباید به صورت جداگانه برای آن درخواست ارایه دهید. بلکه باید در هنگام ارایه درخواست عمومی خود برای امدن به کانادا، این مورد را نیز مد نظر قرار دهید. برای مثال در کنار درخواست مجوز کار، برای ARC نیز درخواست ارایه دهید. به این نکته توجه داشته باشید که شما در مرز کانادا و یا از داخل خاک کانادا نمی‌توانید ARC دریافت کنید. بنابراین پیش از انجام سفر برای آن درخواست ارایه دهید.
اگر به ARC نیاز دارید باید 400 دلار کانادایی برای پروسه بررسی درخواست، هزینه کنید. همچنین باید به همراه درخواست خود نامه‌ای نیز بنویسید و در آن توضیح دهید که چرا کانادا باید به شما ARC بدهد. این مدرک باید به زبان انگلیسی و یا فارسی تایپ شده یا نوشته شود. در صورتی که نامه به صورت دستی نوشته شود، نوشته‌ها باید با حروف جدا و درشت و همچنین با خودکار سیاه باشد. اگر در مهلت مشخص شده اقدام به خروج از کانادا نکرده‌ای و یا خروج خود را اطلاع نداده‌ای، باید توضیحی برای این اقدامات داشته باشید. دولت ممکن است از شما بخواهد تا در مصاحبه شرکت کنید و یا مدارک بیشتری ارایه دهید. این مورد به صورت کتبی به شما توصیه می‌شود. هر سند و مدرکی که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی نمی‌باشد باید ترجمه رسمی و معتبر داشته باشد. اگر از ایالات متحده آمریکا برای ARC درخواست می‌دهید، می‌توانید به کنسولگری کانادا در نیویورک یا کالیفرنیا مراجعه کنید.
 
کانادا در خصوص ARC ها بر اساس چند عامل تصمیم گیری می‌کند. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:
  • چرا دستور خروج صادر شد
  • احتمال تکرار رفتاری که باعث شد تا کانادا دستور خروج از کشور را صادر کند
  • چه مدت از اجرا، دستور خروج و یا زمانی که شما کانادا را ترک کرده‌اید می‌گذرد
  • رفتار شما از زمان ترک کردن کانادا
دلیل اینکه تصمیم دارید به کانادا بازگردید بسیار مهم است. به طور کلی هر چه تصمیم شما دارای فوریت و ضرورت بیشتری باشد (تعهدات کاری و خانوادگی در طول تعطیلات)، احتمال دریافت ARC بیشتر است.
افسران مهاجرت در زمینه تصمیم گیری برای ARC اختیارات قابل توجهی دارند. هیچ تضمینی وجود ندارد که شما حتماً می‌توانید ARC را دریافت کنید. همچنین پروسه بررسی ARC می‌تواند زمان بسیار زیادی به طول بیانجامد و هیچ بازه زمانی مشخصی ندارد. با توجه به موارد ذکر شده، شما باید دلایلی دقیق، بجا و قانع کننده ارایه دهید.
بازدید: 9تاریخ انتشار : 1400/07/14