نگاهی به برنامه نیروی کار ماهر فدرال کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 763

اگر یک مهاجر مورد تایید هستید چگونه در کانادا اقامت کنید

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 277

شرایط مهاجرت به کانادا چگونه است؟

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 186

سطح مجوزهای کار کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1333

برخی از مسافران کانادا هم اکنون می‌توانند برای دریافت مجوز کار، در مبادی ورودی درخواست خود را ارایه دهند

  برخی از مسافران کانادا هم اکنون می‌توانند برای دریافت مجوز کار، در مبادی ورودی درخواست خود را ارایه دهند 
مسافران باید از ویزای اقامت موقت معاف باشند و یا اینکه از ایالات متحده، گرینلند، Saint-Pierre و Miquelon باشند و سایر شرایط مورد نیاز را نیز برآورده کنند
اکثر مسافرانی که به کانادا می‌آمدند به دلیل محدودیت‌های مسافرتی وضع شده در این کشور به دلیل همه گیری بیماری کووید 19، قادر به ارایه درخواست مجوز کار در مبادی ورودی (POE) کانادا نبودند. با این حال اکنون مسافران می‌توانند این کار را انجام دهند. البته متقاضیان باید شرایط مورد نیاز را برآورده کنند.
 
اتباع خارجی که مجاز به سفر به کانادا هستند می‌توانند برای مجوز کار در مبادی ورودی درخواست دهند. این مورد شامل افرادی که کاملاً واکسینه شده‌اند و همچنین اعضای درجه یک خانواده شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم می‌شود. همچنین ممکن است این مورد شامل افرادی که در کانادا پیشنهاد کاری معتبر دارند نیز بشود.
هر شهروند خارجی ممکن است مجاز به درخواست مجوز کار در POE باشد؛ از جمله افرادی که واکسینه نشده‌اند. با این حال توجه به این نکته ضروری و مهم است که افراد واکسینه شده بیشتر از محدودیت‌های سفری کانادا معاف هستند.
 
به طور کلی، کارگران موقت خارجی باید قبل از سفر به کانادا مجوز کار خود را دریافت کنند. اگر در کانادا یک پیشنهاد کاری دارید، به عنوان پرستار خانگی و یا کشاورز فصلی کار نمی‌کنید و همچنین یکی از شرایط زیر را دارید، می‌توانید برای مجوز کار در یکی از POE ها درخواست دهید:
  • اگر برای کار در کانادا نیاز به دریافت ویزای اقامت موقت ندارید
این مورد شامل زمانی می‌شود که شغل شما شامل برنامه جابجایی بین‌المللی (IMP) شود. این برنامه به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به دریافت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) اتباع خارجی را استخدام کنند. LMIA مدرکی است که نشان می‌دهد هیچ شهروند و یا فرد دارای اقامت دائمی برای انجام وظایف شغلی مورد نظر در دسترس نمی‌باشد.
این مورد همچنین شامل مواردی است که شغل شما در برنامه کارگران موقت خارجی (TFWP) قرار بگیرد. در این مورد شما باید یک LMIA مثبت یا حنثی دریافت کنید. LMIA باید هنگام ورود به کانادا صادر شود.
  • اگر شما دارای ملیت و یا ساکن دائمی ایالات متحده، گرینلند یا Saint-Pierre و Miquelon هستید
اتباع یا ساکنان دائمی این کشورها یا مناطق ممکن است مجاز به درخواست مجوز کار در POE باشند؛ خواه شغلی آن‌ها بخشی از TFWP باشد و یا بخشی از IMP.

 

در مبادی ورودی به چه مدارکی نیاز دارم؟

اگر شغل شما در زیر مجموعه TFWP قرار دارد و شما نیاز به دریافت LMIA دارید، هنگامی که در مرز کانادا هستید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:
  • پیشنهاد شغلی
  • یک کپی از LMIA و شماره LMIA شما
  • اثبات اینکه شما قادر به انجام وظایف شغلی خود هستید؛ مانند مدارک تحصیلی و یا تجربه کار مورد نیاز
اگر به دنبال کار در کبک هستید به Certificat d’acceptation du Québec (CAQ یا گواهی انتخاب کبک) نیاز خواهید داشت.
اگر شما شما بخشی از IMP محسوب می‌شود و شما به LMIA نیازی ندارید، هنگامی که در مرز کانادا هستید باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:
  • پیشنهاد شغلی
  • شماره پیشنهاد استخدام از کارفرمای شما
  • اثبات عدم نیاز به LMIA
  • اثبات اینکه شما قادر به انجام وظایف شغلی خود هستید؛ مانند مدارک تحصیلی و یا تجربه کار مورد نیاز
اگر به LMIA نیاز ندارید و به دنبال کار در کبک هستید، به CAQ نیز نیازی نخواهید داشت.
علاوه بر این اگر مجوز کاری شما در حالی که در خارج از کانادا هستید منقضی شود، ممکن است در صورت واجد شرایط بودن اجازه داشته باشید که برای مجوز کار در POE درخواست دهید. از شما خواسته می‌شود تا به مامور مهاجرت نشان دهید که شرایط مورد نیاز مربوط به مقوله‌ای را که در خواست کردید، برآورده می‌کنید.
توصیه می‌شود پیش عزیمت به مرز کانادا، این موضوع را بررسی کنید که آیا واجد شرایط ورود به کانادا هستید یا خیر.
بازدید: 330تاریخ انتشار : 1400/08/16