بررسی مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گزاری در کشور کانادا
بازدید: 34

مهاجرت به کانادا به عنوان کارگر حوزه فناوری

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 324

جزییاتی جدیدی از مسیر مهاجرتی امتیازی استان کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2649

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 480

مهاجرت به کانادا از طریق کار

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 13053

انواع کمک های مالی دولت کانادا در دوران قرنطینه

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1843

چگونه می‌توان برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها درخواست سوپر ویزا داد

 
چگونه می‌توان برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها درخواست سوپر ویزا داد
 
سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها این اجازه را می‌دهد تا در یک بازه‌ی زمانی 10 ساله، چندین بار وارد کانادا شوند.

 
سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های کانادایی اجازه می‌دهد تا بتوانند به کانادا بیایند.
در ابتدا آن‌ها می‌توانند بدون اینکه نیاز به تمدید وضعیت خود داشته باشند، به مدت دو سال وارد کانادا شوند.
همچنین می‌توانند در یک دوره 10 ساله چندین بار وارد کانادا شوند.
این ویزا در تمام طول سال در دسترس است و برای کسانی که می‌خواهند به طور موقت والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های آن‌ها در کنارشان قرار بگیرند، جایگزین مناسبی برای برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها (PGP) خواهد بود.
از آنجا که برای PGP تقاضای زیاد و فضای محدودی وجود دارد، سوپر ویزا گزینه اطمینان بخش‌تری برای اتحاد دوباره خانواده‌ها می‌باشد.
این مورد به طور ویژه برای شهروندان کشورهایی که برای سفر به کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) مفید است، زیرا با این ویزا دیگر مجبور نیستند دائماً برای ویزای بازدیدکنندگان درخواست دهند.

 
 
چه کسانی واجد شرایط سوپر ویزا هستند؟

والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم می‌توانند واجد شرایط درخواست سوپر ویزا باشند.
آن‌ها نمی‌توانند از نظر سابقه پزشکی و سابقه کیفری برای کانادا غیر قابل قبول باشند و ممکن است ملزم به رعایت سایر شرایط تعیین شده توسط دفتر ویزا باشند.
این ویزا تنها برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های کانادایی‌ها باز است. همسران و شرکای قانونی زندگی نیز ممکن است برای درخواست ویزا در نظر گرفته شوند اما افراد وابسته به آن‌ها واجد شرایط این درخواست نمی‌باشند.
 
چگونه می‌توان برای سوپر ویزا اقدام کرد؟

متقاضیان باید خارج از کانادا درخواست خود را ارایه دهند.
فرآیند سوپر ویزا مشابه روند معمول TRV است، با این حال وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) باید اطمینان حاصل کند که والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در طول مدت اقامت خود در کانادا به خوبی حمایت خواهند شد.
برخی از مدارک اضافی شامل نامه امضا شده از فرزند یا نوه کانادایی آن‌ها و بیمه درمانی از یک شرکت بیمه کانادایی حداقل 100000 دلار هزینه دارد.
این نامه باید شامل قول حمایت مالی در طول مدت حضور در کانادا باشد. کانادایی‌ها باید مدارک شهروندی یا اقامت دائم خود را اثبات کنند و لیستی از افراد خانواده خود ارایه دهند.
بیمه درمانی باید حداقل یک سال از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد. متقاضی باید برای دریافت ویزا ثابت کند که حق بیمه پرداخت شده است. IRCC نقل قول‌های زبانی و شفاهی را نخواهد پذیرفت.
همچنین افسران مهاجرت بررسی خواهند کرد که آیا متقاضی واقعاً پس از پایان اقامت مجاز خود، کشور را ترک خواهد کرد یا خیر. بر اساس اطلاعات مندرج در وبسایت دولت، آن‌ها روابط متقاضی با کشور خود، هدف از ملاقات آنان، خانواده و مسایل مالی و ثبات کلی سیاسی کشور متقاضی را بررسی می‌کنند.

 
 
مسیر مهاجرت برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

برنامه وادلین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها (PGP) به کانادایی‌ها اجازه می‌دهد تا از والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود برای مهاجرت حمایت کنند.
امسال متقاضیان PGPبا قرعه کشی که در هفته 20 سپتامبر صورت می‌گیرد انتخاب خواهند شد.
IRCC از کسانی که در قرعه کشی انتخاب شدند دعوت خواهد کرد که در طول دو هفته، برای PGP درخواست دهند.
30000 کانادایی که در طی این قرعه کشی انتخاب و دعوت می‌شوند، پیش از این فرم‌های "علاقه مندی به اسپانسر شدن" را بین تاریخ‌های 13 اکتبر تا 3 نوامبر 2020 ارسال کرده بودند.
تاریخ پنجره پذیرش بعدی در حال حاضر نامشخص است اما انتظار می‌رود تا در سال 2022 برای این مسیر پذیرش جدید داشته باشند.   
بازدید: 324تاریخ انتشار : 1400/08/16