تمدید بیمه کارگران خارجی استان کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1612

معرفی منابع اینترنتی معتبر جستجوی شغل و تحصیلات در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 749

افزایش تعرفه های مهاجرت به کبک (2018)

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2075

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 480

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد ؟

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 990

کانادا در ماه جون 815800 موقعیت خالی شغلی داشته است

 
کانادا در ماه جون 815800 موقعیت خالی شغلی داشته است
 
بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از Statistics Canadaدر خصوص موقعیت‌های شغلی خالی، این موقعیت‌ها آزاد شغلی در بخش خدمات اقامتی و خدمات غذایی می‌باشد.
در ماه جون گذشته، گشایش‌های شغلی در بخش خدمات اقامتی و خدمات غذایی در کانادا افزایش یافته بود.
بر اساس گزارش آمار کانادا از موقعیت‌های شغلی خالی، با بازگشایی مجدد رستوران‌ها در ماه جون، 129100 موقعیت خالی شغلی در حوزه مشاغل اقامتی و خدمات غذایی بوجود آمده بود.
در این بخش بیش از حوزه مشاغل مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی که بیشترین تعداد موقعیت شغلی خالی را در ماه پیش از ماه جون داشتند، موقعیت‌های شغلی آزاد وجود داشته است.
بخش تجارت خرده فروشی در این آمار در رتبه سوم قرار گرفته است.
موقعیت‌های خالی شغلی در بخش خدمات غذایی باعث شده تا تعداد موقعیت‌های شغلی خالی در کانادا افزایش یابد.
در مجموع 815800 فرصت شغلی خالی در ماه جون وجود داشته که نسبت به ماه می 22 درصد افزایش یافته است.
بیشتر این موقعیت شغلی آزاد مربوط به بخش‌های خدماتی بوده است.
همچنین ماه جون بالاترین نرخ موقعیت‌های خالی شغلی را از زمانی که آمار کانادا در اکتبر 2020 شروع به جمع آورده اطلاعات کرده بود، داشته است.
بین نرخ موقعیت‌های شغلی خالی و تعداد موقعیت‌های شغلی خالی تفاوت وجود دارد. نرخ موقعیت شغلی خالی، نسبت موقعیت‌های خالی در مقایسه با تعداد تمام موقعیت‌های یک بخش است.
در ماه جون نرخ موقعیت‌های شغلی کلی کانادا به 5% رسیده بود.
همچنین خدمات اسکان و اقامت و خدمات غذایی بالاترین نرخ موقعیت شغلی خالی در تمام بخش‌ها، با بیش از 12% موقعیت خالی داشتند.
کارفرمایان به شکل فعال در حال استخدام نیرو برای پر کردن موقعیت‌های خالی بودند زیرا رستوران‌های از اواخر ماه می شروع به بازگشایی و سرو غذا در فضای باز کردند.
در بین استان‌ها، بریتیش کلمبیا و کبک دارای بالاترین نرخ موقعیت شغلی خالی بودند. استان‌های منیتوبا و نووا اسکوشیا پایین‌ترین نرخ موقعیت‌های شغلی خالی را داشتند.
 
انتظار می‌رود کمبود نیروی کار بیشتر شود

گزارش اخیر RBC نشان می‌دهد که کمبود نیروی کار در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت.
در سال 2020، کارگران به دلیل ایجاد نارضایتی در دوران عدم اطمینان اقتصادی، بازنشستگی و تغییر شغل را متوقف کردند.
این کارگران ممکن است اکنون به دلیل گشایش‌های ایجاد شده موقعیت‌های شغلی خود را ترک کنند که این امر موجب می‌شود تا موقعیت‌های شغلی خالی افزایش یابند.
همچنین بسیاری از کارگرانی که در بخش خدمات مشغول بودند و تحت تاثیر همه گیری قرار گرفتند، ممکن است به دلیل تعطیلی‌های طولانی مدت، موقعیت‌های شغلی خود را ترک کنند.
Carrie Freeston، اقتصاددانی که نویسنده این گزارش است می‌گوید که نرخ بالای موقعیت‌های خالی شغلی می‌تواند رشد اقتصادی را به خطر اندازد.
ممکن است مشاغل مجبور شوند تا با ظرفیت کمتری فعالیت کنند. کارکنان در حال حاظر در موقعیت چانه زنی بهتری برای مذاکره در خصوص دستمزد بالا و مزایای بهتر قرار دارند.
همچنین فشارهای موجود بر بازار کار می‌توانند بر افزایش دستمزدها تاثیر بگذارند که این امر موجب می‌شود قیمت مصرف کننده خدمات و کالاها افزایش یابد.
استان‌هایی که بالاترین نرخ موقعیت‌های خالی شغلی را دارند ممکن است در استخدام کارگر برای موقعیت‌های کم درآمدتر با چالش روبرو شوند. اگرچه دستمزد در بخش خدمات اقامتی و خدمات غذایی در ماه جون افزایش یافته بود، اما همچنان متوسط دستمزد این بخش‌ها 57 درصد کمتر از سایر مشاغل در دیگر بخش‌های خدماتی می‌باشد. این موضوع ممکن است افزایش نرخ موقعیت‌های شغلی خالی در بخش خدمات غذایی را توضیح دهد و اگر کارگران حاضر در این بخش‌ها مشاغل خود را برای همیشه ترک کنند، همچنان این موضوع بر تاثیر منفی خود در این حوزه شغلی ادامه خواهد داد.  
 
 
بازدید: 227تاریخ انتشار : 1400/06/26