انواع کمک های مالی دولت کانادا در دوران قرنطینه

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1686

گزارش شغلی ماشین‌کار CNC

جاب آفر
بازدید: 918

مهاجرت به کانادا از طریق کار

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 6926

بیمه در کانادا بیمه سلامت

جاب آفر
بازدید: 156

استان نووا اسکوشیا مهاجر آشنا به زبان فرانسوی میپذیرد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 744

دو تغییر بزرگ در آزمون CELPIP

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2098

بیمه در کانادا بیمه عمر پیش از این به طور مفصل در خصوص بیمه در کانادا و شرایط آن توضیحاتی خدمت شما مخاطبان گرامی ارایه دادیم. در مقاله "بیمه در کانادا" به طور خلاصه انواع بیمه‌ها را معرفی کردیم. اکنون در چند مقاله مختلف، به تفصیل در خصوص انواع بیمه‌ها توضیحاتی ارایه خواهیم داد. در این مقاله به سراغ بیمه عمر می‌رویم. با ما همراه باشید.

تصمیم بگیرید که آیا به بیمه عمر نیاز دارید یا خیر

بیمه عمر می‌تواند در صورت مرگ شما به عزیزانتان کمک کند تا در مقابل مشکلات مالی دچار گرفتاری نشوند. مزایایی که بر اساس بیمه نامه زندگی، پس از مرگ بیمه شده به افراد تحت تکفل پرداخت می‌شود به صورت یکجا و معاف از مالیات هستند. این مزایا می‌تواند برای موارد یاد شده زیر استفاده شود:
 • جایگزین درآمد شما شود تا خانواده شما بتوانند سطح زندگی استاندارد خود را حفظ کنند
 • برای فرزندان یا افراد تحت تکفل در نظر گرفته شود
 • پرداخت هزینه‌های تشییع جنازه
 • پرداخت بدهی‌ها
 • هدیه و بخشش به امور خیریه
همچنین ممکن است تصمیم بگیرید تا پول را به املاک خود و یا به فردی که به او اعتماد دارید بسپارید.

بیمه عمر مدت دار

اگر فرد بیمه شده در مدت زمان معین یا پیش از رسیدن به سن معین فوت کند، بیمه عمر هزینه را خواهد پرداخت.
طول پوشش بیمه شما می‌تواند به صورت زیر باشد:
 • یک دوره زمانی مشخص مانند یک دوره 10 ساله یا 20 ساله
 • تا زمان رسیدن به سنی مشخص مانند 65 سالگی
اگر فرد در مدت زمان بیمه نامه فوت کند، مزایای بیمه عمر به ذینفعان پرداخت خواهد شد. پس از پایان مدت بیمه، پوشش بیمه پایان خواهد یافت و ذینفعان هیچ مزایایی دریافت نخواهند کرد.
بیمه نامه‌های مدت دار شامل ارزش نقدی نمی‌شوند. این مورد بدان معناست که شما نمی‌توانید در مقابل بیمه نامه خود پول قرض بگیرید و در صورت لغو بیمه نامه خود هیچ مبلغ نقدی پس نخواهید گرفت. برخی از بیمه نامه‌های مدت دار را می‌توان تمدید.
به طور کلی شرکت بیمه‌ای شما حق بیمه و یا هزینه‌هایی را که پرداخت می‌کنید را برای مدت زمان مشخص شده در بیمه نامه تعیین می‌کند. با تمدید بیمه نامه، حق بیمه شما نیز ممکن است افزایش یابد. برای مثال در یک بیمه نامه پنج ساله قابل تمدید، حق بیمه هر پنج سال یک بار افزایش خواهد یافت.
اگر حق بیمه خود را پرداخت نکنید، شرکت بیمه می‌تواند بیمه نامه شما را باطل کند.
هنگام خرید اولین بیمه نامه، به طور کلی حق بیمه بیمه‌ی عمر مدت دار نسبت به حق بیمه بیمه‌ی عمر دائمی ارزان‌تر است.

گزینه‌های بیمه عمر برای زوجین

هنگامی که به عنوان یک زوج تصمیم به خرید بیمه عمر گرفتید، این مورد را مد نظر قرار دهید که هم اکنون بیمه‌ای که توسط کارفرما برای شما در نظر گرفته شده چه مواردی را پوشش می‌دهد و یا بیمه‌های شخصی شما چه مواردی را پوشش می‌دهند. اگر تصمیم به خرید بیمه عمر دارید، مطمئن شوید که همه گزینه‌های موجود را به عنوان یک زوج در نظر گرفته‌اید. مطمئن شوید که مزایا و معایب هر یک را نیز بررسی کردید.

بیمه مشترک first-to-die (اولین فردی که فوت کند)

 • تحت یک بیمه نامه مشترک دو نفر را بیمه می‌کند
 • هنگام مرگ اولین شریک، مزایای بیمه را پرداخت می‌کند
 • به هر شریک پوشش یکسانی می‌دهد
 • معمولاً ارزان‌تر از دو بیمه نامه تک نفره است
 • در صورت جدایی و یا طلاق زوجین، گاهی انعطاف پذیری کمتری نسبت به بیمه نامه‌های تک نفره دارد
 • معمولاً نمی‌توان آن را تقسیم کرد
 • معمولاً تنها پس از مرگ تنها یکی از دو شریک، مزایای بیمه را می‌پردازد. بنابراین اگر یکی از شرکا فوت کند، شریک دیگر برای ادامه پوشش نیاز به درخواست بیمه نامه جدید دارد.

بیمه تک نفره

 • برای هر شریک زندگی بیمه نامه شخصی ارایه می‌دهد
 • به هر شریک مبلغ قابل پوشش شخصی ارایه می‌دهد
 • معمولاً گران‌تر از یک بیمه نامه مشترک است
 • در صورت جدایی و طلاق، تغییر ذینفعان نسبتاً آسان است

بیمه عمر دائم

بیمه عمر دائم در تمام طول عمر شما را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. اگر در هر زمان که بیمه نامه شما در حال اجرا است فوت کنید، بازماندگان شما مبلغی را دریافت خواهند کرد. بیمه نامه‌ها عمر دائم ارزش نقدی ایجاد می‌کنند. این مورد بدین معنی است که اگر بیمه نامه خود را لغو کنید مبلغی (کمتر از حق بیمه‌هایی که پرداخت کردید) را پس خواهید گرفت.
ممکن است بتوانید وام بیمه نامه بگیرید یا از بیمه عمر خود به عنوان وثیقه وام استفاده کنید. اگر با استفاده از ارزش نقدی بیمه خود وام بگیرید و وام را پس ندهید، از مبلغ دریافتی ذینفع شما و یا مبلغی که در صورت لغو بیمه نامه به شما داده خواهد شد، کسر می‌شود.

بیمه عمر کامل

بیمه عمر کامل نوعی بیمه عمر دائم است که برای تمام عمر شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. حق بیمه شما با افزایش سن تغییر نمی‌کند. بیمه نامه شما اغلب دارای حداقل ارزش نقدی تضمین شده است.

بیمه عمر جهانی

بیمه عمر جهانی نوعی بیمه عمر دائمی است که بیمه عمر را با حساب سرمایه گذاری ترکیب می‌کند. حساب سرمایه گذاری دارای ارزش نقدی است. ممکن است برداشت از حساب و دریافت وام نیز مجاز باشد. مزایای پس از مرگ و سود و ارزش حساب نقدی شما می‌تواند بسته به موارد زیر افزایش یا کاهش یابد:
 • نوع سرمایه گذاری که برای نگهداری در حساب خود انتخاب می‌کنید
 • بازدهی آن سرمایه گذاری‌ها
همچنین می‌توانید نحوه سرمایه گذاری حق بیمه خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید حق بیمه خود را در محدوده تعیین شده در بیمه نامه خود افزایش یا کاهش دهید. با این حال، اگر بازدهی سرمایه گذاری‌های انتخابی شما کاهش یابد، حق بیمه شما افزایش خواهد یافت.

تعیین ذینفع

ذینفع شخصی است که شما نام وی را در بیمه نامه ذکر می‌کنید تا پس از فوت، مزایای بیمه به او پرداخت شود. می‌توانید از همسر، یکی از اعضای خانواده، دوست و یا یک موسسه خیریه به عنوان ذینفع نام ببرید. همچنین می‌توانید در بیمه نامه از بیش از یک ذینفع نام ببرید. اگر این کار را انجام دهید، شرکت بیمه مبلغ پس از فوت را بین تمام آن‌ها تقسیم می‌کند. همچنین شما این امکان را دارید تا درصدها متفاوتی از مزایای بیمه عمر خود را به هر ذینفع اختصاص دهید.
در صورتی که ذینفع قابل فسخ باشد، در زمان که بخواهید می‌توانید بدون اینکه به آن‌ها اطلاع دهید نامشان را تغییر دهید.
اگر ذینفع غیر قابل فسخ باشد، پیش از ایجاد تغییر در ذینفعان بیمه نامه، باید از ذینفع غیر قابل فسخ مجوز کتبی داشته باشید.
اگر در کبک زندگی می‌کنید و از همسرتان به عنوان ذینفع خود نام ببرید، این انتخاب به طور خودکار غیر قابل فسخ است. هنگامی که برای اولین بار همسر خود را در کبک به عنوان ذینفع تعیین می‌کنید، باید به طور مشخص ذکر کنید که نام او به عنوان ذینفع قابل فسخ است.

معرفی ذینفع زیر سن قانونی

اگر ذینفع معرفی شده شما در هنگام مرگتان زیر سن قانونی باشد، ممکن است بخواهید یک متولی و سرپرست برای او تعیین کنید. شخص تعیین شده می‌تواند عوایدی که پس از مرگ به فرد خردسال می‌رسد را به صورت امانت نگه دارد.
اگر از امین یا سرپرستی نام نبرید، مزایای پس از فوت بیمه عمر به علاوه هر سودی که این مزایا به دست می‌آورند، در امانت استان و یا قلمرو باقی خواهند ماند. زمانی که ذینفع شما به سن قانونی برسد این عواید به او پرداخت خواهد شد. برای دریافت جزییات بیشتر با وکیل و یا مشاور مالی خود مشورت کنید.

معرفی املاک به عنوان ذینفع

اگر از املاک خود به عنوان ذینفع نام ببرید، املاک مزایای پس از فوت را طبق شرایط وصیت شما تقسیم خواهد کرد. عواید پس از مرگ بخشی از اموال شما شده و مشمول مالیات بر املاک می‌شود. اگر مزایای پس از فوت بخشی از دارایی شما باشد، طلبکاران برای وصول طلب‌های معوقه خود می‌توانند از آن درخواست کنند.
اگر از املاک خود به عنوان ذینفع نام ببرید:
 • مزایای پس از مرگ بخشی از دارایی شما می‌شود
 • مزایای پس از مرگ مطابق با شرایط وصیت نامه تقسیم می‌شود
 • وقتی ملک شما تسویه شد، این پول مشمول مالیات خواهد شد

نحوه تعیین ذینفع

در هنگام خرید بیمه عمر، ذکر نام ذینفع یا ذینفعان برای هر شکلی از بیمه نامه بسیار مهم است. اگر این کار را انجام ندهید، شرکت بیمه کننده به صورت پیش فرض املاک شما را ذینفع در نظر می‌گیرد.
ممکن است بخواهید نام یک ذینفع جایگزین یا احتمالی را در نظر بگیرید. در صورتی که ذینفعان تعیین شده پیش از شما و یا همزمان با شما فوت شوند، ذینفع یا ذینفعان جایگزین و یا احتمالی مزایای پس از فوت بیمه عمر شما را دریافت خواهند کرد.
بهتر است هر چند وقت یک بار ذینفعان خود را بازبینی کنید و در صورت نیاز آن‌ها را به روز کنید.
بازدید: 303تاریخ انتشار : 1400/06/18