لیست بیزینس های فروشی کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 107

همه چیز راجع به خرید رستوران در کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 50

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 414

کانادا پذیرای تعداد نامحدودی از مهاجران اوکراینی می شود

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 987

اکنون دریافت مجوز کار باز Bridging در کانادا آسان‌تر شده است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 234

سطح مجوزهای کار کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1312

بیمه در کانادا بیمه سلامت

جاب آفر
بازدید: 258

فرصت‌های شغلی فراوان در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و خدمات غذایی کانادا

فرصت‌های شغلی فراوان در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و خدمات غذایی کانادا
گزارشی که به تازگی از فرصت‌های شغلی موجود در کانادا توسط Statistics Canada منتشر شده است نشان می‌دهد که موقعیت‌های خالی بسیاری در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی، خدمات اسکان و خدمات غذایی وجود دارد.
در میانه افزایش اقدامات بهداشت عمومی در ماه می، بخش اقامت و خدمات غذایی کانادا درای بالاترین میزان کارفرمایانی بود که به دنبال کارگر بودند و بخش مراقبت‌های بهداشتی نیز بیشترین تعداد موقعیت‌های آزاد شغلی را داشت.
 
کارفرمایان کانادایی در ماه می به طور فعال برای 671100 موقعیت شغلی خالی نیرو جذب می‌کردند. برای هفتمین ماه متوالی، بخش بهداشت بیشترین تعداد فرصت‌های شغلی را در کانادا داشت. در ماه می حدود 107300 موقعیت شغلی در بخش مراقبت‌های بهداشتی وجود داشت که این میزان تقریباً یک ششم از فرصت‌های شغلی در تمامی حوزه‌ها محسوب می‌شود. خدمات اسکان و اقامت و خدمات غذایی با حدود 78000 مورد رتبه دوم و پس از آن نیز خرده فروشی‌ها قرار داشتند که 73800 موقعیت شغلی داشتند.
 
این تعداد فرصت‌های شغلی در حقیقت تعداد تخمین زده شده موقعیت‌های شغلی آزاد هستند. این مورد تفاوت جزیی با نرخ فرصت شغلی دارد که به تعداد موقعیت‌های خالی نسبت به همه موقعیت‌ها اشاره دارد.
برای مثال کبک بر اساس گزارش حقوق، دستمزد و اشتغال آمار کانادا، در ماه می بالاترین نرخ جایگاه خالی شغلی را در بین تمامی استان‌ها به میزان 5.1% داشت. بریتیش کلمبیا با 5% و نیوبرانزویک با 4.9 درصد در جایگاه دوم و سوم قرار داشتند. نیوفاندلند و لابرادور نیز با 2.8%، کمترین نرخ جایگاه خالی شغلی را داشت. بخش اسکان و خدمات غذایی دارای نرخ 7.8 درصد جایگاه خالی شغلی بود. این نرخ بالا می‌تواند نشان دهنده استخدام فصلی و همچنین چالش‌های استخدام باشد.
 
در حالی که رستوران‌ها تعطیل شده بودند و کارمندان مجبور به دریافت کمک‌های اجتماعی شدند، استخدام کنندگان گزارش دادند که برای فراخوان دوباره کارمندان خود با مشکل مواجه شدند. بر اساس گزارش، افراد مشاغل و شیوه زندگی خود را مورد بازبینی قرار می‌دهند و در طول همه گیری نگران سلامتی خود هستند. کمبود دانشجویان بین‌المللی که اغلب در این بخش کار می‌کنند در بالا رفتن این نرخ تاثیر گذار بوده است.
محدودیت‌ها در ماه جون کمتر شدند. نظرسنجی نیروی کار نشان می‌دهد که اشتغال در خدمات اقامتی و غذایی از ماه می تا جون نزدیک به 12% افزایش داشته است. منظور از "اشتغال" در اینجا به معنی تعداد افرادی هست که مشغول به کار هستند. نرخ‌های جایگاه‌های خالی شغلی برای ماه جون هم اکنون در دسترس نمی‌باشد.

مهاجران باید از بدتر شدن کمبود نیروی کار در بازار حمایت کنند

بر اساس گزارشاتی که منتشر شده است، با افزایش سطح بازنشستگی و ترک شغل، کانادا باید بیش از پیش به مهاجران تکیه کند.
Andrew Agopsowicz اقتصاددان در یک یادداشت گفته است در دوران همه گیری تعداد بازنشستگان و افرادی که به دلیل نارضایتی شغل خود را ترک کردند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. اکنون که اقتصاد شروع به بهبود می‌کند، تعداد کسانی که شغل خود را ترک می‌کنند به سطح پیش از همه گیری باز می‌گردد. افرادی که بازنشستگی آنان در اثر همه گیری به تعویق افتاده است نیز می‌توانند در نیمه دوم 2021 بازنشسته شوند. این عوامل می‌توانند باعث تشدید نیروی کار در تابستان و پاییز شود.
 
بر اساس گزارش: "کانادا به شکل فزاینده‌ای به مهاجرت و منابع دیگر برای رشد نیروی کار نیاز خواهد داشت."
 
با وجود اینکه اهداف بزرگی برای میزان مهاجرت وجود داشت، کانادا در چند ماه اول سال با سرعت کمتری پذیرای مهاجران بوده است. اگر چه میزان پذیرش در ماه جون و به دنبال پذیرایی کانادا از 35000 مقیم دائم جدید افزایش داشته است. هنوز آمار ماه جولای منتشر نشده است و باز شدن شدن مرز کانادا برای افراد دارای اقامت دائم می‌تواند به افزایش این تعداد کمک کند.
از آنجایی که میزان هدف مهاجرت دولت فدرال در سال جاری 401000 نفر است، باید برای دستیابی به این هدف از ماه جولای ماهانه از 43000 مهاجر جدید استقبال کند. 
بازدید: 185تاریخ انتشار : 1400/05/14