مزایای تحصیل در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان از آنجایی که دانشگاه های بسیاری در کانادا هستند، ممکن است انتخاب بین آنها برای شما ،دشوار باشد.

یکی از نکات حائز اهمیت برای انتخاب، ، شهری است که دانشگاه ، در آن قرار دارد.
اگر چه شهر ، نباید تنها دلیل انتخاب دانشگاه باشد، اما مطمئنا می تواند بر انتخاب دانشگاه شما تأثیر بگذارد. بنابراین، تیم CampusRankings.com تحقیقات دقیقی انجام داده و لیستی از بهترین شهرها را برای دانشجویان در کانادا ایجاد کرده است.شاخص ها :در این تجزیه و تحلیل، چند مشخصه ی شهرها را که ما معتقدیم برای زندگی دانشجویان ضروری است مورد بررسی قرار داده ایم. به هر کدام از این شاخصها وزن داده شده است.تا بررسی دقیق تر باشد.زیبایی شهر .وزن (0.2) مسلما زندگی در یک شهر زیبا باعث ایجاد روحیه ی شادتر دانشجو خواهد شد.آب و هوا .وزن (0.05)گرچه این مورد وزن کمی دارد ولی برای برخی ممکن است قابل اهمیت باشددسترسی به حمل و نقل عمومی .وزن (0.1) از آنجاییکه برای دانشجویان هزینه های حمل و نقل مهم است.این مورد ،قابل اهمیت است.

هزینه های زندگی .وزن (0.25) از آنجاییکه هزینه های تحصیل بالاست،لازم است که بتوان در هزینه های زندگی صرفه جویی کرد.
امنیت شهر.وزن (0.2) از آنجاییکه دانشجویان معمولا تنها زندگی می کنند .امنیت مهم است.البته تمام شهرهای کانادا امن هستند ،ولی برخی از آنها بیشترامکانات تفریحی.وزن (0.2):

شهر هالیفاکس:این شهر مرکز استان نوااسکوشیا است .زیبایی:8.5 از 10:هالیفاکس مانند بسیاری از شهرها زیباییهایی طبیعی دارد.تفریح در سواحل اطراف و بندر هالیفاکس از جمله ی آنهاست.آب و هوا 6 از 10:از نظر آب و هوا دارای بدترین شرایط نیست ولی شرایط ایده آلی هم ندارد .زمستان های بادی و سرد، و تابستان های بسیار مرطوب و بارانی .

در این شهر به اندازه ی مونترال،بارش برف نیست ،اما یخ و باد خیلی بدتر از بارش برف است. به استثنای ماه آگوست که در آن تقریبا همیشه زیبا است، ماه های بسیار سرد و بارندگی 1500 میلی متری در سال وجود دارد.حمل و نقل عمومی 8از 10:حمل و نقل عمومی بسیار خوب است. Metro Transit خدمات اتوبوس و کشتی به منطقه Metro Halifax وجود دارد. مسیرهای اتوبوس زیاد هستند. اتوبوس ها به GPS مجهز هستند.امنیت 5از 10:هالیفاکس شهری بسیار امن است ولی از آنجاییکه با بقیه ی شهرهای کانادا مقایسه میشود،متاسفانه ، نا امن ترین شهر است. و دارای بالاترین درجه جرم و جنایت در کانادا است. امکانات تفریحی 9از 10:هالیفاکس شهر سرگرم کننده ای است. بعد از ونکوور، تورنتو و مونترال، هالیفاکس ،سرگرم کننده ترین شهر در کانادا است، در آن امکان شنا در اقیانوس وجود دارد.علاوه بر این، خوانندگان و رویدادهای هنری دیگر که ممکن است برای شما مفید باشد. اگر نه، امکان هاکی و ... هزینه زندگی 6 از 10:با توجه به اندازه شهر، هالیفاکس بسیار ارزان نیست.

اگر در شهر زندگی کنید، برای آپارتمان یک خوابه 700 دلار اجاره لازم است.. از سوی دیگر، کالاهای مصرفی و سایر کالاها بسیار گران تر از بسیاری از شهرهای دیگر کانادا هستند،به طور خلاصه، هالیفاکس از نظر اجاره خانه مثل مونترال است، اما بقیه ی ملزومات زندگی گران تر است.

شهر مونترال :
این شهر مرکز استان کبک استزیبایی 8.5 از 10مونترال یک شهر زیبا است. این شهر، از منظره ای قدیمی برخوردار است. مونترال به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته می شود و به همین دلیل جذابیت و معماری فوق العاده ای در خیابان ها دارد آب و هوا 7از 10:مونترال یک شهر بسیار مرطوب است. به طور متو سط 2.25 متر برف در سال، همراه با 900 میلی متر باران وجود دارد. مونترال بارش برف و باران زیاد است. اما باران بسیار کمتر از ونکوور یا هالیفاکس است. با این حال، بر خلاف هالیفاکس، مونترال باران بیشتری در تابستان دارد، در حالی که هالیفاکس در تابستان خشک تر است. مونترال همچنین باد های بسیار قوی از رودخانه سنت لارنس دارد.حمل و نقل عمومی 10از 10مونترال دارای سیستم حمل و نقل عمومی ایده آل است. این شهررتبه ی چهارم سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکای شمالی را داراست. و در بین شهرهای کانادا در رتبه ی دوم بعد از تورنتو قرار دارد.سیستم اتوبوس بیش از 200 خط اتوبوس دارد.که شامل مسیرهای محلی، مسیرهای اکسپرس، مسیرهای اواخر شب و مسیرهای شاتل (برای بازی هاکی) است. و تمام اتوبوسها مجهز به GPS هستند.سیستم مترو دارای 68 ایستگاه در 4 خط است. از این لحاظ نیز دارای رتبه دوم در سراسر جهان و در شمال امریکا پس از نیویورک است. همه قطارهای مترو دارای چرخ لاستیکی برای کاهش سر و صدا هستند.


علاوه بر این، مونترال ،دارای یک سرویس قطار مسافری منطقه ای است که در تعدادی از خطوط کار می کند .امنیت 6از 10 رتبه ی شاخص جرم و جنایت در مونترال بالاتر از متوسط کبک است اما از هالیفاکس پایینتر است.البته این رتبه در مقایسه با سایر شهر ها ی کانادا است.و خبر خوب اینکه در سالهای اخیر شاخص امنیت در مونترال در حال بهبود است.امکانات تفریحی 10از 10:در مونترال شما می توانید مونترال قدیم را بازدید کنید . یا به روستای اسکی در نزدیکی Tremblant بروید، در واقع، اگر دوست دارید که افراد جدید را دیدار کنید،مونترال بهترین گزینه و یکی از بهترین شهرهابرای دانشجویان در کانادا است.هزینه های زندگی 6.5 از 10:در مونترال منطقه ،اجاره خانه را تعیین می کند. با این حال به طور متوسط برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 700 تا 800 دلار لازم است.شهر مونترال از نظر هزینه های زندگی جزو شهرهای ارزان است.ولی در مقایسه با سایر شهر های این لیست دارای رتبه ی متوسط است.

شهر مونکتون: این شهر مرکز استان نیوبرانزویک است.زیبایی 8 از 10:مونکتون شهری زیبا و کوچک است ،اما هنوز یکی از بزرگترین شهرهای دریایی است مونکتون در کنار رودخانه Petitcodiac واقع شده که به زیبایی و جذابیت شهر افزوده است. اگر درمسیر رودخانه به سمت جنوب بروید، به خلیج فندی می رسید که زیباترین مناظر کانادا را خواهید دید.آب و هوا 5 از 10:این شهر بسیار نزدیک به اقیانوس قرار دارد. زمستان بسیار سرد ،ولی بارش بسیار کم برف. تابستان نیز بسیار گرم و بسیار مرطوب است.مسئله واقعی با مونکتون این است که آب و هوای دریایی بر فصل بهار و پاییز شهر تاثیر می گذارد. بهار به تاخیر افتاده است، و زمستان به دلیل سردی که از اقیانوس دارد، بیشتر طول می کشد. پاییز پر از بارش زیاد و یخ های در حال حرکت است.در نتیجه از نظر آب و هوا ، مونکتون بدترین رتبه ی این فهرست را دارد.حمل و نقل عمومی 6از 10:Codiac Transit ارائه دهنده خدمات اتوبوس در منطقه Moncton باست. در حال حاضر 19 خط اتوبوسرانی وجود دارد که همه از دوشنبه تا شنبه عمل می کنند، بعضی از آنها سرویس اضافی در روز یکشنبه را هم ارائه می دهند. تنها یک مسیر اکسپرس وجود دارد، اما 7 روز در هفته کار می کند.اتوبوس ها دارای وای فای رایگان و GPSهستند.به طور کلی، حمل و نقل محدود است و خطوط اتوبوس نسبت به اندازه شهر مناسب نیست.امنیت 8 از 10:نرخ جرایم در مونکتون کمتر از میانگین کانادایی است .ولی بالاتر از نرخ جرایم در کینگستون و گولف است.چیزهایی که باید انجام دهید - 7/10امکانات تفریحی 7 از 10:با وجود اینکه یکی از بزرگترین شهرهای Maritimes است، هنوز کوچکترین شهر در این لیست است. در مونکتون چیزی بیشتر از کوپن های بولینگ، سینما و غیره وجود ندارد. مونکتون همچنین میزبان تئاتر کاپیتول و همچنین سمفونی نیوبرانزویک و تئاتر بالتیک اقیانوس اطلس کانادا است.یکی دیگر از نقاط گردشگری محبوب، تپه مغناطیسی در حومه شمال غربی مونکتون است. بهترین قسمت از مونکتون هر چند در حال گرفتن ماجراجویی از چشم انداز دوست داشتنی closeby است. دو پارک ملی عمده، پارک ملی Fundy و پارک ملی Kouchibouguac هستند.در خلیج فندی، مردم می توانند از سنگهای Hopewell دیدن کنند. برای کسانی که سواحل را دوست دارند، Parlee Beach نیز تنها 15 دقیقه به طول می انجامد و گرم ترین آب شور در شمال ویرجینیا است، بنابراین شما در حین شنا می توانید لذت ببرید.هزینه ها ی زندگی 10از 10:مونکتون یکی از کم هزینه ترین شهر های زندگی در کشور شناخته می شود. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بیش از 700دلار است .ولی ذر اطراف شهر آپارتمان 3خوابه حدود 800دلار اجاره دارد.اگر هزینه زندگی و زیبایی مهمترین چیزها برای شما باشد، پس مونکتون مطمئنا یکی از بهترین شهرهای برای دانشجویان کانادا است.

شهر گوئلف :
این شهر در استان انتاریو قرار دارد.زیبایی 6.5 از 10:گولف شهر بدی نیست اما فقط زیبایی از دست رفته است. این شهر در کنار دو رودخانه قرار دارد. بسیاری از خیابان های مرکز شهر با ساختمان های دوران ویکتوریا و تالار سالن قدیمی پر شده اند که می توانند بسیار زیبا ، اما نه فوق العاده باشند.در مقایسه با شهرهای دیگر این فهرست، زیبایی طبيعی و انساني از دست رفته است، اما همچنان یک شهر بسیار زیبا است.آب و هوا 7.5 از 10:آب و هوای گولف بسیار شبیه به تورنتو است، در آن به خصوص در فصل بهار، باد نیست. در نتیجه، هوا در فصل تابستان بسیار مرطوب است و بارش مناسب در پاییز و بهاردارد.اگر مونترال برف بیش از حد و مونکتون بیش از حد یخ زده است، Guelph تعادل خوبی بین این دو است.

حمل و نقل عمومی 9 از 10:حمل و نقل عمومی اتوبوس عمومی توسط Guelph Transit اداره می شود. 24 خط اتوبوسرانی وجود دارد، اتوبوس ها مجهز به GPSهستند در ضمن خدمات قطار و اتوبوس به تورنتو و خدمات اتوبوس در سراسر GTA وجود دارد.

امنیت 10از 10:Guelph فوق العاده امن است. جرم و جنایت جدی Guelph و میزان جرایم خشونت آمیز کمترین میزان در کشور است، که خیلی پایینتر از سایر شهرهای بسیار امن در این لیست است.امکانات تفریحی 6از 10:در گوئلف موزه، پارک ها و دریاچه وجود دارد.مرکز پلیس است میزبان کنسرت و طوفان گلف است. علاوه بر این، جشنواره هیلتون در تابستان برخی از شخصیت های محبوب را جلب می کند، همانطور که جشنواره جاز نیز برگزار می شود.در حقیقت، با توجه به حمل و نقل خوب و فاصله ی نزدیک به تورنتو، شما موقع تفریح می توانید به تورنتو برویدهزینه های زندگی 8از 10:این شهر بسیار ارزان است با توجه به اینکه نزدیک به تورنتو است. خواربارها و لباس و .. از تورنتو می آید. گولف یک گزینه مناسب برای دانشجویان است.از لحاظ محل اقامت، تفاوت قیمت بین مرکز شهر و خارج از مرکز شهر نیست. با این وجود، اجاره مرکز شهر در مقایسه با مونکتون ارزان تر است .آپارتمان یک خوابه حدود 650دلار اجاره دارد.گوئلف یکی شهرهای در حال توسعه کانادا است و همراه با کمترین میزان جرم و جنایت، نرخ بیکاری نیز پایین تر از 4. 2 درصد است. بنابراین، اگر شما به دنبال یک کار نیمه وقت هستید، شانس اینکه بتوانید کار پیدا کنید نیز وجود دارد.

شهر ویکتوریا : زیبایی 10 از 10:ویکتوریا نه تنها زیباترین شهر این لیست، بلکه یکی از شهرهای پر زرق و برق کشور کانادا است. ویکتوریا در نواحی جنوبی ساحل اقیانوس آرام واقع شده است ویکتوریا از منظره زیبای اقیانوس برخوردار است. باغ، پارکها و زندگی گیاهی متنوعی دارد.این زیبایی های طبیعی با بسیاری از قایق ها و اسکله ها در کنار آب همراه است. این شهر دارای مناظر زیبایی است. معماری غنی در این شهر کاملا شیک و زیبا است.آب و هوا 10از 10:آب و هوای ویکتوریا معتدل و ملایم است. تابستان اغلب سرد، خشک و آفتابی است و زمستان خفیف و بارانی است.دمای روزانه بیش از 30 درجه سانتیگراد معمولا کمتر از یک روز در سال پیش می آید و دمای کمتر از 0 درجه سانتیگراد تنها ده شب در سال پیش می آید.که این اعداد در اتاوا به ترتیب 45 و 30 است.اگر شما عاشق زیبایی و آب و هوای عالی هستید، از بهترین شهرها ی دانشجویی در کانادا، ویکتوریا است.حمل و نقل عمومی 7.5 از 10:ویکتوریا اولین شهر در آمریکای شمالی بود که از اتوبوس های دوگانه در سرویس حمل و نقل عمومی استفاده نمود.


همچنین اولین شهر برای استفاده از اتوبوس های هیبریدی است.این سیستم حمل و نقل 260 اتوبوس در 37 خط و 18 اتوبوس عمومی را پوشش می دهد.ویکتوریا به عنوان پایتخت دوچرخه سواری کانادا شناخته می شود و دارای مسیرهای دوچرخه های وسیع در سراسر شهر است. امنیت 7 از 10:در اواخر سال 2000، ویکتوریا به عنوان یکی از خطرناک ترین شهرهای کانادا محسوب می شد،اکنون به نظر می رسد ،نرخ جرائم در ویکتوریا کمتر از میانگین و کمی بالاتر از مونکتون است. امکانات تفریحی8.5 از 10:ویکتوریا یک شهر بسیار پر جنب و جوش با مجموعه ای متنوع از فعالیت ها است که به دانشجویان و بازنشستگان ،پیشنهاد می شود.جشنواره های موسیقی زیادی در این شهر برگزار می شود.سواحل زیبا یی برای استراحت دارد.به دلیل آب و هوای خاص ویکتوریا ، نادرترین گیاهان آمریکای شمالی و بسیاری از حیوانات در ان وجو دارند.ساختمان های پارلمان بی بی سی نیز دیدنی هستند و سالانه تورهای رایگان را ارائه دهند. ماتریکس هتل مهرس، یکی از زیباترین مکان های استان است. همچنین یک باغ وحش، نمایشگاه حیات دریایی و گالری هنری وجود دارد. همچنین چندین ساختمان تاریخی و موزه برای کشف وجود دارد. در کل برای دانشجویان ، جاذبه طبیعی بسیاری وجود دارد. امتیاز دیگر آن این است که ، فقط100کیلومتر با ونکوور فاصله دارد.هزینه ها زندگی6.5 از 10: ویکتوریا شهری گران است ، تنها نکته ی منفی این شهر همین است. برگزاری المپیک 2010، آب و هوای عالی، وجود مهاجران ثروتمند باعث شده اند که که هزینه های مسکن افزایش یابد، در مرکز شهر چیزی حدود 900دلار بابت آپارتمان یک خوابه باید بپردازید ولی در اطراف شهر اجاره ی حدود 800دلار شاید بتوان پیدا کرد.غذا خیلی ارزان است، اما هزینه های دیگر در اینجا بالاتر از دیگر شهرهای کانادا است.

جمع بندی :
خلاصهدر بالا شاخص های متنوع را برای هر شهر مقایسه نمودیم ،تا افراد با سلیقه های مختلف بتوانند شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند.در نتیجه چند دانشگاهی که بتوانیم به شما پیشنهاد کنیم عبارتند از: کینگستون: یک دانشگاه عالی دانشگاه واقع درکنار دریاچه.این دانشگاه کمی گران است.وینیپگ: صرف نظر از آب و هوای بد و نسبت جرم و جنایت نسبتا بالا، وینیپگ می تواند یک مکان واقعا جالب برای رفتن به دانشگاه باشد..ونکوور: ونکوور چنین شهر بزرگ دانشگاهی است، فقط کمی گران است.