کار کردن بدون داشتن مجوز کارمشاغل که نیازی به اجازه کار در کانادا ندارند

یک لیست کامل از تمام مشاغل که یک خارجی می تواند در کانادا بدون اجازه کار کار کند. کارگران خارجی می توانند در کانادا بدون اجازه کار مشغول به کار شوند، اگر در یکی از کارهای زیر کار کنند (مشاغل کانادایی بدون اجازه کار):

بازدید کننده کسب و کار
نمایندگان خارجی و اعضای خانواده آنها
پرسنل نظامی
افسران امور خارجه
کار بر روی دانشگاه
اجرای هنرمندان
ورزشکاران و اعضای تیم
اخبار خبرنگاران و رسانه های خبری
سخنرانان عمومی
برگزارکنندگان کنوانسیون
روحانیت
قضات، داوران و مقامات مشابه
بازرسان و ارزیابان
شاهدان کارشناس یا محققان
دانشجویان بهداشت و درمان
بازرسان هواپیمایی شهری
حوادث هوایی یا حوادث بازرسان
خدمه
ارائه دهنده خدمات اضطراری
وضعیت پیش بینی شده
کار خارج از پردیس
کار در مزرعه
 

پرسنل نظامی:

همه پرسنل نظامی که دستور داده اند برای آمدن به کانادا مجاز به کار باشند نیازی به اجازه کار ندارند تا زمانی که آنها در خدمت یک کشور است که تحت قانون نیروهای بازدید کننده تعیین شده است. برای فهرستی از این کشورها، اینجا کلیک کنید.

تبصره: این معافیت کار اجازه می دهد به پرسنل نظامی، و نه "وابسته نظامی"، که توسط مأموریت های دیپلماتیک استخدام می شوند.

ورزشکاران و اعضای تیم:

ورزشکار حرفه ای یا آماتور متولد خارجی ممکن است به صورت جداگانه یا به عنوان یک تیم در حوادث ورزشی کانادا شرکت کند بدون اینکه نیاز به اجازه کار داشته باشد. مربیان، مربیان و سایر اعضای تیم مهم نیز از شرایط مجوز کار معاف هستند.

همسران ورزشکاران حرفه ای که در کانادا کار می کنند باید مجوز کار داشته باشند اما از شرایط LMIA معاف هستند.

سخنرانان عمومی
این گروه شامل: سخنرانان مهمان برای رویدادهای خاص، سخنرانان تجاری و رهبران سمینارها. تعاملات گفتاری برای تمام موارد فوق نباید بیشتر از 5 روز طول بکشد. اما سخنرانان عمومی زیر باید قبل از ورود به کانادا مجوز کار و LMIA دریافت کنند:

سخنرانان تجاری که توسط یک شرکت کانادایی استخدام شده اند برای ارائه خدمات آموزشی.
مربیان مهمان پذیرایی برای آموزش سمینارهای تعطیلات آخر هفته.
برگزارکنندگان کنوانسیون

افراد، کمیته ها و کارکنان پشتیبانی که سازماندهی یک کنوانسیون یا کنفرانس دارند نیازی به اجازه کار برای کار در کانادا ندارند. رویدادهای تحت پوشش این معافیت عبارتند از:

جلسات انجمن
جلسات شرکت
نمایشگاه ها یا نمایشگاه ها
نشان می دهد مصرف کنندگان یا نمایشگاه ها
نکته: این معافیت به کارکنان «دستکاری» مانند کسانی که ارائه خدمات صوتی و تصویری، نصب و تخلیه خدمات، نشان دادن خدمات تزئینات و یا نمایش ساختمان خدمات نمی دهد.

علاوه بر این، برگزار کننده کنوانسیون مجبور خواهد شد که اجازه کار را در صورت برگزاری یک رویداد برای یک سازمان که:

فعالانه در کانادا فعالیت می کند
در کانادا متمرکز است
دارای شعبه تابعه در کانادا است
روحانیت

اگر کار او عمدتا شامل: آموزه های مکتوب، پیشگویی در روابط مذهبی یا ارائه راهنمایی های معنوی باشد، شخص از مجوز کار مجوز معاف خواهد شد.

افرادی که کار فوق را انجام نمی دهند، بلکه در فعالیت های خدمات اجتماعی مبتنی بر مذهب مشغول به کار هستند، باید مجوز کار داشته باشند، اما نیازی به دریافت LMIA نیست.

افرادی که به دنبال ورود به کانادا در این دسته هستند باید قادر به ارائه شواهد در مورد:

حقیقت این است که آنها پیشنهاد اشتغال دینی دارند
حقیقت گروه مذهبی که این کار را ارائه می دهد
توانایی روحانیون برای انجام وظایف روحانی برای جماعت گروه مذهبی مربوطه
نکته: در بعضی موارد، افسران ویزا ممکن است نیاز به شواهد بیشتری داشته باشند تا ارزیابی واقعی کار مذهبی ارائه شود.

قضات، داوران و مقامات مشابه

داوران، داوران و مقامات مشابه در کانادا ممکن است بدون مجوز کار مشغول به کار باشند:

مسابقات ورزشی بین المللی آماتور
مسابقه باید توسط یک انجمن ورزشی آمریکایی سازماندهی شود و توسط یک سازمان کانادایی برگزار شود.
یک رویداد یا مسابقه فرهنگی یا هنری بین المللی
یک مسابقه حیوانی یا کشاورزی
توجه: داوران برای لیگ های ورزشی حرفه ای معمولا برای کسب مجوز کار و LMIA مورد نیاز هستند. با این حال، داوران در برخی از لیگ های ورزشی حرفه ای مانند NHL، MLB و NBA از این الزام به دلیل موافقت نامه های متقابل خاص بین کانادا و ایالات متحده آمریکا معاف هستند.

بازرسان و ارزیابان

طبق این طبقه بندی، دانشگاهیان موفق که دانش آموزان را هدایت می کنند و کار خود را بررسی می کنند، اجازه ورود به کانادا را بدون اجازه کار به منظور بررسی پایان نامه ها و مقالات دانشجویان خود خواهند داشت. این گروه همچنین شامل استادان و محققانی است که به منظور بررسی برنامه های دانشگاهی یا پیشنهادات پژوهشی در کانادا وارد می شوند.

شاهدان کارشناس یا محققان

یک کارگر نیازی به کسب مجوز کار برای ورود به کانادا ندارد اگر او:

در حال ورود به کانادا برای انجام نظرسنجی یا تجزیه و تحلیل است که به عنوان مدرک در برابر یک سازمان نظارتی، دادگاه یا دادگاه مورد استفاده قرار می گیرد
ورود به کانادا به عنوان یک متخصص گواهینامه قبل از یک دستگاه نظارتی، دادگاه یا دادگاه به کار می رود
بازرسان هواپیمایی شهری

عملیات پروازبازرسان یون ها و بازرسان ایمنی کابین که به طور موقت وارد کانادا می شوند، در حالی که بازرسی از روش های ایمنی در پروازهای بین المللی تجاری، از شرایط مجوز کار معاف هستند. کارگران تحت این گروه باید توسط یک سازمان ایمنی شناخته شده هواپیما استخدام شوند و باید مستندات معتبر را تأیید کنند که آنها بازرسان هواپیما هستند. خبرنگاران حادثه یا حوادث هواپیمایی نمایندگان یا مشاوران اعتباردهنده یا مشاوران که در تحقیق در مورد حوادث هوایی یا حوادث تحت مجوز حمل و نقل کانادایی مسئولیت رسیدگی به حوادث و هیئت مدیره ایمنی از شرایط مجوز کار معاف هستند. ارائه کنندگان خدمات اضطراری افرادی که به منظور ارائه خدمات در زمان های اورژانس به کانادا می آیند از شرایط مجوز کار معاف هستند. این افراد ممکن است عبارتند از: پزشکان پزشکان پزشکیآمارکنندگان مراقبت از بیمه های حقوقی مجاز به شرایط اضطراری ممکن است پزشکی، صنعتی، محیط زیست و یا نتیجه یک فاجعه طبیعی است. تنظیم کنندگان بیمه خارجی باید قادر باشند تا اثبات کنند که تمام الزامات قانونی مربوط به استان را برآورده می کنند تا بدون نیاز به کانادا پذیرفته شوند مجوز کار. وضعیت کارکنان معتبر ممکن است در شرایط مجوز کار منقضی که در کانادا انجام داده اند، در شرایط کار مجوز کار خود ادامه دهند تا زمانی که مجوز کار اولیه مجددا به پایان رسانده و هنوز در کانادا زندگی می کنند. اگر درخواست جدید برای مجوز کار رد شود، کارگر مجبور خواهد شد که کانادا را ترک کند. کارخانه مزرعه ممکن است در یک مزرعه بدون اجازه کار کار کند تا زمانی که: کار مزرعه بر اساس داوطلبانه است دلیل اصلی برای ورود به کانادا چیزی غیر از کار مزرعه بود (مانند گردشگری یا بازدید از خانواده / دوستان) 00 مزرعه غیر تجاری است. مزارع غیر تجاری به طور کلی تعریف می شود: مزارع، جایی که صاحب مالکیت زیادی برای سرمایه و کار برای مزرعه فراهم می کند و از آنجا که تولید مزرعه برای تامین نیازهای اولیه خانواده مالک، با کمترین سود برای فروش سود می کند. کارفرمایان: لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. کاندیدان علاقمند: با تکمیل ارزیابی رایگان آنلاین ما، با ما در تماس باشید. ما در عرض 1-2 روز کاری به ارزیابی ما ارایه خواهیم داد.