دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا

 

دانشگاه رجینا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر رجینا استان ساسکاچوان کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1911 به عنوان یک دبیرستان خصوصی برای کلیسای متدیست کانادا تاسیس شده بود. پس از آن در سال 1925 به عنوان یک آموزشکده با دانشگاه ساسکاچوان وارد همکاری شد و سپس در سال 1934 از کلیسا جدا و تبدیل به یک دانشگاه شد. پس از پشت سر گذاشتن این دوران، در سال 1974 از دانشگاه ساسکاچوان نیز جدا شد و به عنوان یک دانشگاه مستقل به فعالیت خود ادامه داد. دانشگاه رجینا اکنون با داشتن بیش از 530 کارمند فعال در حوزه علمی و 1.283 کارمند اداری، پذیرای بیش از 15.300 دانشجوی تمام وقت و نیمه وقت است. به گفته سایت دانشگاه، برای سال تحصیلی جدید 15.475 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کردند. این تعداد دانشجو تحت 200 برنامه آکادمیک و در 10 دانشکده در مقاطع پیش از لیسانس و پس از لیسانس مشغول تحصیل خواهند شد.

دانشگاه رجینا که به داشتن تمرکز بر یادگیری تجربی مشهور است در رنکینگ جهانی در جایگاه 601 تا 800 قرار دارد (این جایگاه در منابع مختلف متغییر است). همچنین در رنکینگ ملی نیز در جایگاه‌های مختلفی مانند 13، 21، 24 یا 36 قرار می‌گیرد که این مورد نیز به منبع این رنکینگ‌ها بستگی دارد.

دانشگاه رجینا دارای دانشکده‌های مختلفی است ما آن‌ها را نام می‌بریم. دانشکده هنر، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده آموزش، دانشکده فنی و علوم کاربردی، دانشکده رسانه، هنرها و اجرا، دانشکده مطالعات و تحقیقات تحصیلات تکمیلی، دانشکده علوم زیستی و مطالعات سلامت، دانشکده پرستاری، دانشکده علوم و دانشکده کار اجتماعی از جمله‌ی این دانشکده‌ها هستند.

این دانشگاه که با بودجه ‌ای بیش از 86.1 میلیون دلار اداره می‌شود، دارای تیم‌های ورزشی اختصاصی نیز می‌باشد. تیم‌های این دانشگاه با رنگ‌های سبز و طلایی شناخته می‌شوند و Cougars نام دارند. تیم فوتبال (فوتبال آمریکایی) این دانشگاه نیز Rams نام دارد. این دانشگاه دارای یک روزنامه نیز می‌باشد که توسط دانشجویان منتشر می‌شود. روزنامه اختصاصی دانشگاه رجینا که The Carillon نام دارد از سال 1962 تاکنون چاپ می‌شود.

در پایان میانگین هزینه‌ های تحصیل در داین دانشگاه را بر اساس اطلاعات سایت این دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهیدم. این قیمت‌ها به صورت میانگین محاسبه شده‌اند و ممکن است تغییر کنند. برای مثال هزینه خانه برای کسانی که خارج از محیط دانشگاه زندگی می‌کنند قاعدتاٌ کمتر خواهد بود و یا در مورد هزینه‌ غذا و خوراکی‌ها و یا حمل و نقل نیز این مورد صدق می‌کند. این هزینه‌ها علی رغم میانگین بودن، به این صورت در نظر گرفته شده است که دانشجویان به صورت تمام وقت و Full load در ترم‌های پاییز و زمستان مشغول به تحصیل هستند. بنابراین در صورتی تحصیل نیمه وقت هزینه‌ها کمتر خواهد شد. همچنین در این محاسبه خانه دانشجویان در محیط دانشگاه در نظر گرفته شده است.

·         هزینه تحصیلی: 7,550.50 تا 8915.50 دلار

·         برنامه سلامت و بهداشت و سلامت دندان: 205.00 دلار

·         کتاب و تجهیزات و لوازم: 1,000 تا 3,000 دلار

·         هزینه اقامت: 4,790 دلار

·         غذا: 2,500 تا 3,500 دلار

·         هزینه‌های متفرقه (خرید لوازم شخصی، لباس، رفت و آمدها، سرگرمی و...): 2,500 دلار

 

آدرس:

3737 Wascana Pkwy, Regina, SK S4S 0A2, Canada

آدرس وبسایت:

https://www.uregina.ca/