دانشگاه کبک در مونترال (UQAM) دانشگاه یوکم

دانشگاه کبک در مونترال (UQAM)

 

دانشگاه کبک در مونترال که به فرانسوی Université du Québec à Montréal نوشته می‌شود یک دانشگاه عمومی است که در شهر مونترال استان کبک واقع شده است. این دانشگاه که زبان فرانسوی زبان رسمی آن محسوب می‌شود بزرگترین عضو تشکیل دهنده سیستم دانشگاهی کبک محسوب می‌شود. دانشگاه یوکم در 9 آپریل سال 1969 با تلفیق چند مدرسه و کالج توسط دولت کبک افتتاح شد. این داشنگاه بیش از 43.314 دانشجو مشغول تحصیل را در خود جای داده است. این دانشجویان در شش دانشکده و یک مدرسه مشغول به تحصیل هستند. دانشکده‌های هنر، آموزش، ارتباطات، علوم سیاسی و حقوق، علوم و علوم اجتماعی و همچنین مدرسه مدیریت از جمله زیر مجموعه‌های آموزشی این مجموعه‌ی دانشگاهی هستند. مدارک تحصیلی ارایه شده در این دانشگاه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در بر می‌گیرد. دانشگاه یوکم در کنار دانشگاه مونترال، یکی از دو دانشگاهی است به شکل کامل زبان فرانسوی در آن در جریان است و تنها 1 درصد از دانشجویان آن با ریشه زبانی انگلیسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه یوکم به ریاست Réal Raymond دارای حداقل 1049 عضو علمی است که به عنوان اساتید دانشگاه در آن مشغول به آموزش دانشجویان هستند. این دانشگاه بر اساس انتخاب مجلاتی مانند ARWU World دارای جایگاه 501-600 در بین دانشگاه‌های جهان است و در سطح کانادا نیز توسط مجلات مختلف و بر اساس معیارهای مختلف رتبه‌های مختلفی مانند 13، 20، 21 یا 29 را دریافت کرده است. این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه‌های کانادا دارای تیم ورزشی نیز می‌باشد که با رنگ‌های سفید و آبی شناخته می‌شوند. نام این تیم‌ها نیز Citadins می‌باشد.

در ادامه میانگین هزینه‌های جانبی تحصیلی در این دانشگاه را برای شما محاسبه می‌کنیم. این هزینه‌های میانگین و حداقل سطح هزینه‌های جانبی تحصیلی برای یک دانشجوی خارجی که تنها زندگی می‌کند است. مدت زمان تحصیل نیز در این محاسبه 12 ماه در نظر گرفته شده است. برای دریافت هزینه‌های اصلی تحصیلی به آدرس اینترنتی که در انتهای این بخش قرار می‌گیرد مراجعه کنید. دلیل اینکه ما هزینه‌های اصلی تحصیل را در اینجا نیاورده‌ایم این است که هزینه تححصیلات در برنامه‌های مختلف تحصیلی متفاوت است و بهتر از هر فرد با توجه به نیاز خود آن‌ها را محاسبه کند. لازم به ذکر است که مبالغ یاد شده به دلار کانادا محاسبه می‌شود.

 

·         اقامت در خارج از دانشگاه یا در خوابگاه دانشگاه: 7441 دلار

·         بیمه‌ی منزل: 616 دلار

·         غذا: 5212 دلار

·         حمل و نقل عمومی (اتوبوس یا مترو): 616

·         تلفن، اینترنت و...: 1231 دلار (تلفن ثابت و اینترنت نامحدود با هزینه خوابگاه دانشگاه محاسبه می‌شود)

·         بیمه پزشکی: 972 دلار

·         کتاب‌ها، لوازم دانشگاه، هزینه‌های اوقات فراغت، خرید لباس و دوره‌ی کارآموزی: 3907 دلار

·         تجدید اجازه تحصیل: 270 دلار

·         جمع کل: 19965 دلار

 

دریافت هزینه تحصیلی برای هر برنامه تحصیلی:

 

https://etudier.uqam.ca/cout-bourses

وبسایت دانشگاه (به زبان فرانسوی):

 

https://uqam.ca/