دانشگاه ساسکاچوآن

 

دانشگاه ساسکاچوان


دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه تحقیقاتی و جامع است که در تاریخ 19 مارس سال 1907 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه که بر اساس "قانون ضرورت ایجاد یک دانشگاه در استان ساسکاچوان" تاسیس شده است، در بخش شرقی رودخانه ساسکاچوان جنوبی واقع در شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان قرار دارد. دانشگاه ساسکاچوان با هدف اصلی ایجاد شرایط و ارایه امکانات برای تحصیلات عالی در تمامی شاخه‌ها و ارایه امکانات مختلف به کلیه دانشجویان بدون توجه به نژاد، عقاید، مذهب و... برای کسب نتیجه‌ی حداکثری تاسیس شد. این دانشگاه بزرگترین مرکز آموزش در استان ساسکاچوان محسوب می‌شود که جزو برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در سراسر کانادا نیز می‌باشد. همچنین این دانشگاه عضو گروه دانشگاه‌های 15 گانه تحقیقاتی کانادا نیز می‌باشد. این دانشگاه‌ها بیش از هر چیزی بر روی تحقیقات تمرکز دارند که نکته‌ی بسیار مهمی محسوب می‌شود.

دانشگاه ساسکاچوان در بین مراکز آموزشی کانادا جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی دارد. بر اساس رده بندی‌های این داشنگاه در بین 13 تا 20 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد که از سطح و کیفیت علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشکده‌های بیوتکنولوژی و کشاورزی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده مهندسی و یا مرکز تحقیقاتی Canadian Light Source از جمله‌ی این مراکز آموزشی و تحقیقاتی هستند که شهرتی جهانی دارند و فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز بارها در رشته‌های مختلف برنده جایزه نوبل شده اند. این دانشگاه پذیرای بیش از 23.700 دانشجو در قاطع مختلف می‌باشد که تحت بیش از 200 برنامه آموزشی مشغول به تحصیل هستند. ما در ادامه مهمترین برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی این دانشگاه را برای شما نام خواهیم برد.

همانطور که گفته شد این دانشگاه طیف بسیار گسترده‌ای از برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف برای دانشجویان به ارمغان آورده است. از جمله این رشته‌ها و برنامه‌ها باید به این موارد اشاره کرد: کشاورزی و علوم زیستی، هنر و علم، بیوتکنولوژی، دانشکده کسب و کار ادوارد (یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشکده‌ها و مراکز آموزش کسب و کار در کانادا می‌باشد به طوریکه فارغ التحصیلان این مرکز همیشه از اعتبار بسیار زیادی در میان کارفرمایان در زمان استخدام نیروی کار در سراسر آمریکای شمالی برخوردار هستند)، دندان پزشکی، آموزش و پرورش، مهندسی، تحصیلات تکمیلی و دوره‌های پسا دکتری، کینزیولوژی، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی و تغذیه، فیزیو تراپی و دامپزشکی. علاوه بر این موارد یاد شده مراکز آموزشی و کالج‌های وابسته به دانشگاه به صورت مداوم دوره‌های آموزشش مختلفی را برای دریافت مدارک آموزشی، برنامه‌های آموزشی برای کسانی که از تحصیلات دو مانده‌اند و... برگزار می‌کند.

این دانشگاه که اکنون تحت ریاست پیتر استویکف اداره می‌شود با یک بودجه‌ی 241 میلیون دلاری به کار خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه نیز مانند بسیاری از دانشگاه‌های دیگر دارای تیم ورزشی با نام و رنگ‌های مخصوص به خود است. تیم‌های ورزشی این دانشگاه Huskies نام دارند که با رنگ‌های سبز، زر و سفید شناخته می‌شوند. چند گالری و موزه نیز در این دانشگاه قرار دارند. برای مثال ساختمان Peter MacKinnon یکی از سایت‌های تاریخی ملی کانادا محسوب می‌شود. این مورد تنها یکی از مکان‌های مهم و ارزشمند این دانشگاه بود که در این مطلب ذکر شده است.

قطعاً یکی از نکات مهم برای انتخاب دانشگاه، برآورد میزان هزینه‌های تحصیلی است. ما در پایان این مطلب آدرس صفحه‌ی اینترنتی محاسبه‌ی هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه ساسکاچوان را قرار می‌دهیم.

 

بررسی و برآورد هزینه‌های تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان:

https://students.usask.ca/money/tuition.php#Tuitionandfeeadjustments

آدرس سایت دانشگاه:

https://www.usask.ca/