دانشگاه تکنولوژی اونتاریو

دانشگاه تکنولوژی اونتاریو

موسسه تکنولوژی دانشگاه اونتاریو (University of Ontario Institute of Technology) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در اوشاوای استان اونتاریو کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 2002 با قانون موسسه تکنولوژی داشنگاه اونتاریو بنیان نهاده شد و در همان سال مورد تایید دولت اونتاریو قرار گرفت. در سال 2003 میلادی نیز اولین دانشجوی خود را پذیرفت. از این جهت، دانشگاه تکنولوژی اونتاریو یکی از جدیدترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود.

دانشگاه تکنولوژی اونتاریو مجموعه‌ای از برنامه‌های تحصیلی در دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را دارد که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های تحصیلی در حوزه‌های علم، مهندسی، سلامت و فناوری اطلاعات (IT) اشاره کرد. پردیس اصلی این موسسه که در کنار کالج  Durham واقع شده است مساحتی حدود 400 هکتار دارد که در بخش شمالی اوشاوا قرار می‌گیرد. پردیس دوم این موسسه نیز در مرکز شهر اوشاوا قرار دارد و برنامه‌های تحصیلی علوم احتماعی و تربیت معلم را ارایه می‌دهد.

بر اساس قوانین حقوقی دانشگاه تکنولوژی اونتاریو، عوامل اجرایی دانشگاه باید یک محیط آموشی پیشرفته وابسته به تکنولوژی را برای دانشجویان فراهم کنند تا دانشجویان شرایط نوین مبتنی بر منابع کامپیوتری را تجربه کنند. اعضای هیئت علمی نیز دانشجویان را تشویق می‌کنند تا با استفاده از لپ تاپ یا دیگر لوازم کامپیوتری به انجام امور درسی، تحقیقات آزمایشگاهی و برقراری ارتباط با اعضای هیئت علمی بپردازند. پیش از این کلیه دانشجویان برنامه‌های آموزشی کارشناسی مجبور بودند تا یک لپ تاپ از دانشگاه اجاره کنند و این یکی از شرایط ثبت نام در این دانشگاه بود اما در سال‌های اخیر بسیاری از دانشکده‌های از دانشجویان می‌خواهند تا لوازم کامپیوتری شخصی خود را به همراه بیاورند.

داشنگاه تحقیقاتی تکنولوژی اونتاریو با بودجه‌ی 18.1 میلیون دلار کانادایی اداره می‌شود. این دانشگاه پذیرای بیش از 10000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است و تا کنون بیش از 16000 فارغ التحصیل داشته است. دانشگاه اونتاریو که در جایگاه 11 تحقیقات کانادا قرار دارد، بیش از 1550 کارمند دارد که در کنار دانشجویان و در راستای شعار "چالش، نوآوری، ارتباط" مشغول به فعالیت هستند. این دانشگاه نیز همانند بسیاری از دانشگاه‌های دیگر کانادا، تیم‌های ورزشی خود را دارد. تیم‌های ورزشی داشنگاه تکنولوژی اونتاریو با رنگ آبی و آبی روشن شناخته می‌شوند. ورزش‌های مانند هاکی، فوتبال، لاکراس، روئینگ، کرلینگ و تنیس از جمله ورزش‌هایی هستند که این داشنگاه در آن‌ها تیم‌هایی دارد.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیلی در این دانشگاه، می‌توانید به آدرس اینترنتی این داشناگه مراجعه کنید:

https://uoit.ca/

آدرس دانشگاه:

2000 Simcoe St N, Oshawa, ON L1G 0C5, Canada