دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن اونتاریو

 

دانشگاه وسترن اونتاریو که با نام دانشگاه وسترن نیز شناخته می‌شود، یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که در شهر لندن واقع در استان اونتاریو کانادا بنیان نهاده شده است. پردیس اصلی این مجموعه در زمینی به مساحت 455 هکتار قرار دارد که به وسیله محله‌های مسکونی محصور شده است و از طرف شرق نیز با رودخانه Thames همسایه است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده و مدرسه می‌‎باشد و همچنین یکی از اعضای گروه 15 محسوب می‌شود. این گروه مجموعه‌ای از دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا را تشکیل می‌دهند که در مجموع 15 دانشگاه را شامل می‌شود.

این دانشگاه در 7 مارچ سال 1878 توسط بیشاپ آیزاک هلموث، تحت عنوان دانشگاه وسترین لندن اونتاریو تاسیس شد. این دانشگاه با دانشگاه هیورن که در سال 1863 تاسیس شده بود ترکیب شد. چهار دانشکده ابتدایی این دانشگاه عبارت بودن از دانشکده‌های هنر، الهیات، قانون و پزشکی. دانشگاه وسترن که از ابتدا با رویکردی مذهبی ساخته شده بود در سال 1908 به یک دانشگاه غیر مذهبی تبدیل شد. با آغاز سال 1919 این دانشگاه با چند کالج مذهبی ترکیب شد و سپس نیز در دوره‌های پس از پایان جنگ جهانی دوم به طور اساسی رشدها چشمگیری در همه‌ی زمینه داشت که از آن جمله می‌توان به اضافه شدن تعداد بیشتری کالج و مدرسه اشاره کرد.

دانشگاه وسترن یک دانشگاه مشترک آموزشی است که بیش از 24 هزار دانشجو دارد و همچنین 306 هزار فارغ التحصیل  این دانشگاه در رشته‌های مختلف در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. این دانشگاه از طرف نشریات معتبر جهانی در حوزه رتبه بندی دانشگاه‌های مورد توجه قرار گرفته است. نشریاتی مانند Academic Ranking of World Universities، Times Higher Education World University Rankings، QS World University Rankings و U.S. News & World Report Best Global University Ranking این دانشگاه را در زمره دانشگاه‌های برتر جهان قرار دادند. فارغ التحصیلان برجسته‌ای نیز از این دانشگاه در سراسر جهان مشغول فعالیت و خدمت به بشریت هستند یا در گذشته بودند و اکنون از دنیا رفته‌اند که در میان آن‌ها مقامات دولتی، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، رهبران کسب و کار و تجارت، برندگان جایزه نوبل و غیره در بیش از 100 کشور جهان می‌باشند.

وسترن با یک موقوفه مالی با درآمدی بالغ بر 746.5 میلیون دلار کانادایی و همچنین بودجه‌ای به میزان 754.2 میلیون دلار اداره می‌شود. تیم‌های ورزشی این دانشگاه با رنگ‌های بنفش و سفید و همچنین با نام موستان‌های وسترن شناخته می‌شوند. کتابخانه بزرگ دانشگاه میلیون‌ها کتاب ازجمله منابع الکترونیک را در خود جای داده است.

برای کسب اطلاعات در خصوص هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه به آدرس اینترنی که در ادامه آمده است مراجعه کنید:

https://grad.uwo.ca/finances/fees_and_tuition/index.html

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه، برنامه‌های تحصیلی ارائه شده، شیوه مدیریت و تدریس، آشنایی با مشاهیر فارغ التحصیل و... به آدرس رسمی سایت دانشگاه که در ادامه آمده است مراجعه کنید:

https://www.uwo.ca/