چرا تصمیم گرفتم به کانادا بروم

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 502

بیمه در کانادا بیمه سلامت

جاب آفر
بازدید: 156

تمدید بیمه کارگران خارجی استان کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1485

گزارش شغلی مهندس مکانیک

جاب آفر
بازدید: 290

بیمه در کانادا بیمه عمر

جاب آفر
بازدید: 303

پاسپورت واکسن: دورانی جدید در حوزه سفر؟

 تحلیل و بررسی: پاسپورت واکسن چیست – یا ممکن است باشد – و چرا مهم هستند.

افزایش واکسیناسیون در سراسر جهان این تصویر را نمایان می‌کند که یک فرد معمولی دوباره بتواند در منطقه خود، کشور خود و یا فراتر از آن سفر کند. با توجه به آسیب‌های کووید 19، همچنان نگرانی‌های قابل توجهی در میان بسیاری از افراد و دولت‌ها در خصوص نحوه بازگشایی موسسات و مرزهایی که پیش از این بسته شده‌اند وجود دارد. چگونه یک جامعه می‌تواند باز بودن مراکز را با نیاز به اطلاعات یا منافع فردی در مقابل منافع جمعی به تعادل برساند؟
کانادا نیز از این جنجال مصون نبوده است. یکی از ایده‌هایی که بحث‌های بسیار زیاد و قابل توجهی ایجاد کرده است، مفهوم پاسپورت واکسن است که گاهی تحت عنوان واکسن مصونیت نیز شناخته می‌شود. این اصطلاحات به اسناد کاغذی یا الکترونیکی اشاره دارند که نشان می‌دهند شخصی واکسن کووید 19 دریافت کرده است.
یک مطالعه که اخیراً توسط Ledger360 صورت گرفته است نشان می‌دهد اکثریت قابل توجهی از کانادایی‌ها (61%) از دولت خود در ایجاد سازوکار اثبات واکسیناسیون به عنوان وسیله‌ای برای شرکت در اجتماعات عمومی حمایت می‌کنند. کمی بیشتر از این تعداد (64%) از نیاز به پاسپورت واکسن برای شرکت در یک اجتماع پشتیبانی می‌کنند. در همین حال 79% از پاسخ دهندگان از پاسپورت واکسن برای کانادایی‌هایی که بین استان‌ها یا از کشورهای خارجی سفر می‌کنند پشتیبانی می‌کنند و 82% از این افراد نیز از ارایه مدارک توسط غیر کانادایی‌هایی که وارد کشور می‌شوند حمایت می‌کنند.
 
غیر کانادایی‌هایی نیز قصد ورود به کشور را دارند. آمریکایی‌ها مشتقا هستند تا مرز بین ایالات متحده و کانادا باز شود. این تغییر البته به توافق هر دو کشور نیاز دارد. اما بر اساس نتایج همان نظرسنجی، آمریکایی‌ها کمتر از ایده پاسپورت واکسن حمایت می‌کنند. در حقیقت چندین ایالت در آمریکا استفاده از آن‌ها را ممنوع کرده است.
به نظر می‌رسد که تاکنون واکسن‌ها بسیار موثر بودند و به نظر می‌رسد در اکثر کشورها سوال این نیست که آیا کسی می‌خواهد واکسن دریافت کند یا خیر، بلکه سوال این است که چه زمانی واکسن دریافت می‌کنند. بسته شدن مرزها، چه داخلی و چه بین‌المللی، به دلایل مختلف برای بسیاری از مردم فاجعه بار بوده است. به نظر می‌رسد اثبات کاری که انجام دادید، هزینه کمی برای سفر به کشورهای دیگر و یا استقبال از خارجی‌ها محسوب شود. پاسپورت واکسن ممکن است افرادی که راضی به واکسن زدن نبودند را ترغیب کند تا واکسن خود را دریافت کنند. پیش از این نیز این مورد سابقه داشته است. کشورهایی وجود دارند نیاز به اثبات مصون سازی نسبت به برخی بیماری‌ها مانند مالاریا یا تب زرد را دارند.
 
اما موارد منفی نیز وجود دارد.
در این میان ملاحظات حریم خصوصی قانونی وجود دارد. پاسپورت واکسن اطلاعات شخصی و نزدیک به فرد را فاش می‌کند و ممکن است وارد مواردی فراتر از مسئله واکسیناسیون شود.
برخی افراد سعی در جعل پاسپورت دارند وگاهی موفق هم می‌شوند. اگر آن‌ها بتوانند این کار را با وجود فناوری کنترل شده توسط دولت مرکزی انجام دهند که در طول سالیان متمادی کامل شده است، در صورت وجود یک سیستم رکورد جدید که هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد و فاقد استاندارد است، چقدر احتمال این کار وجود دارد؟
 
واضح است که کشورهای ثروتمند به طور کلی سرعت تولید و تهیه واکسن بیشتر و بهتری نسبت به کشورهای فقیرتر دارند.آیا ممکن است نیاز به پاسپورت واکسن، افرادی که پیش از این تحت فشار قرار گرفته‌اند را محروم کند؟ در مورد افرادی که می‌توانند واکسن دریافت کنند اما به دلایل محکومیت و یا دیگر موارد از دریافت آن خودداری می‌کنند چه؟
نتیجه این تصمیم نامشخص است. باید دید که دولت‌های مختلف از جمله دولت کانادا و استان‌ها و قلمروهای تشکیل دهنده آن چگونه با این مسئله روبرو خواهند شد.
بازدید: 133تاریخ انتشار : 1400/03/22