گزارش شغلی مهندسی برق

جاب آفر
بازدید: 269

وزیر مندیچینو مسیر جدید اقامت دائم برای خانواده قربانیان فاجعه هوایی اعلام کرد

وزیر مندیچینو مسیر جدید اقامت دائم برای خانواده قربانیان فاجعه هوایی اعلام کرد

 
اعضای واجد شرایط خانواده‌های قربانیان پرواز 302 هواپیمایی اتیوپی و پرواز 752 هواپیمایی بین‌المللی اوکراین می‌توانند درخواست اقامت دائم دهند.
وزیر مهاجرت کانادا در تاریخ 12 می سیاست عمومی جدیدی را اعلام کرد که بر اساس آن خانواده‌های قربانیان فاجعه هوایی می‌توانند اقامت دائمی دریافت کنند. اعضای خانواده قربانیانی که جان خود را در پرواز 302 هواپیمایی اتیوپی و پرواز 752 هواپیمایی بین‌المللی اوکراین از دست داده‌اند، می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. این سیاست جدید تا 11 می 2022 باز خواهد بود.
در حال حاضر این اقدام جدید تنها برای اعضای خانواده قربانیان که اکنون در کانادا زندگی می‌کنند در دسترس می‌باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده در یک رسانه، وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بر روی اقدامات بیشتری برای تسهیل درخواست‌های اقامت دائم برای برخی از اعضای خانواده‌های قربانیان است که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. اداره مهاجرت گفته است با اجرای اقدامات جدید، اعلامیه‌ای چداگانه منتشر خواهد کرد.
کلیه هزینه‌های استاندارد، انگشت نگاری و شرایط پذیرش در این سیاست جدید اعمال خواهد شد. با این اوصاف اگر این متقاضیان حتی وضعیت خود را در کانادا از دست داده باشند، با هم واجد شرایط خواهند بود.
 
همچنین IRCC سیاست عمومی اقامت موقت اصلی خانواده قربانیان فاجعه سقوط پرواز 752 هواپیمایی بین‌المللی اوکراین در ژانویه 2020 را تمدید می‌کند. این اقدام به اقرادی که پس از این فاجعه ویزای اقامت موقت داده شده است اما موفق به سفر نشده‌اند اجازه می‌دهد تا بتوانند به کانادا سفر کنند. آن‌هایی که به کانادا سفر کرده‌اند نیز می‌توانند برای مسیر جدید اقامت دائم درخواست دهند و وضعیت اقامت موقت خود را تا زمان بررسی درخواست خود تمدید کنند.
 
در تاریخ 10 مارس 2019، پرواز 302 شرکت هواپیمایی اتیوپی در نزدیکی شهر بیشفتو اتیوپی سقوط کرد و 157 نفر از مسافران جان باختند. در میان این مسافران 18 کانادایی و بسیاری دیگر از افرادی که با کانادا ارتباط داشتند حضور داشتند. پس از آن در 8 ژانویه 2020، یک فروند هواپیمای مسافربری حامل 55 شهروند کانادایی و 30 نفر ساکن دائمی توسط یک موشک زمین به هوا در تهران، ایران ساقط شد. از 176 نفری که در آن پرواز جان باختند، 138 نفر با کانادا در ارتباط بودند.
 
مدیچینو وزیر مهاجرت در این مورد گفته است: "همه کانادایی‌ها برای از دست دادن مسافران فاجعه‌های پرواز 302 خطوط هوایی اتیوپی و پرواز 752 خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین عزادار شدند." "در مرکز این بلایا خانواده‌های داغدار قرار دارند که نیاز به حمایت گسترده دولت کانادا دارند. این مسیر جدید اقامت دائم یکی از راهکارهای کمک به خانواده‌های قربانیان کانادایی است؛ به این امید که آن‌ها بتوانند زندگی خود را در کانادا بسازند." 
بازدید: 27تاریخ انتشار : 1400/03/04