گزارش شغلی مکانیک خودرو

جاب آفر
بازدید: 104

کانادا در حال برنامه ریزی برای بازگشایی مرز ایالات متحده است

کانادا در حال برنامه ریزی برای بازگشایی مرز ایالات متحده است

 
طولانی‌ترین مرز بین‌المللی جهان بیش از یک سال است که بسته است.
به گزارش بلومبرگ، دولت نخست وزیر جاستین ترودو کار خود را برای بازگشایی مرز کانادا و آمریکا آغاز کرده است. با این حال بحث‌ها در خصوص بازگشایی مرز تازه آغاز شده است و ممکن است این بازگشایی هنوز قریب‌الوقوع نباشد. یکی از روش‌ها می‌تواند اتخاذ یک سیستم جدید باشد که به افراد واکسینه شده اجازه می‌دهد بدون نیاز به آزمایش کووید 19 و یا قرنطینه اجباری 14 روزه بین دو کشور سفر کنند. به گفته یک منبع ناشناس در گفتگو با بلومبرگ، این موضوع در حال بررسی است.
این موضوع می‌تواند هم راستا با گفته‌های وزیر بهداشت پتی هاجدو باشد که گفته بود کانادا در حال تصمیم گیری برای استفاده از "پاسپورت ویزا" است که به افراد واکسینه شده امکان سفر می‌دهد. برخی موانع در این بین وجود دارند که باید ابتدا مورد توجه قرار بگیرند، مانند اقداماتی که برای کسانی که توسط واکسن‌هایی که مورد تایید بهداشت کانادا نیست واکسینه شده‌اند باید انجام شود. تروردو اشاره کرده است که کانادا در حال همکاری با اتحادیه اروپا برای همسویی با رویکردهای آنان است. اتحادیه اروپا در حال حاضر در تلاش است تا محدودیت‌های سفر داخلی خود را پایان دهد.
مرز کانادا و آمریکا در مارس 2020 بسته شد و تنها به سفرهای ضروری محدود شد، تا از این طریق جلوی گسترش بیش از حد بیماری کووید 19 گرفته شود. همانطور که انتظار می‌رفت بسته شدن مرز از نظر اقتصادی کانادا را تحت تاثیر قرار داده است. در این بین بخش‌های گردشگری و هواپیمایی بیش از همه آسیب دیدند. انتظار می‌رود اکنون بازگشایی مرزها به تدریج انجام شود و این مورد به تعداد موارد ابتلای به کووید 19 در هر دو کشور بستگی خواهد داشت.
کانادا تحت تاثیر موج سوم همه گیری کووید 19 قرار دارد و این آمار بیشتر از ایالات متحده است. دلیل این اتفاق نیز به دلیل کند شدن روند واکسیناسیون به دلیل کاهش در تامین آن بوده است. ترودو گفته است احتمال دارد تا ماه سپتامبر واکسیناسیون کانادایی‌ها به پایان برسد. روند مبارزه با این بیماری از طریق واکسیناسیون در کانادا در هفته‌های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است و این کشور در حال حاضر در میان بالاترین سرانه واکسیناسیون در میان کشورهای OECD می‌باشد.
 

مسافران چه کاری باید انجام دهند؟

پیش‌بینی می‌شود محدودیت‌ها برای مسافران همه کشورها از جمله ایالات متحده در اواخر این هفته، حداقل تا زمان نهایی شدن بازگشایی مرزها، تمدید شود. پروازهای بین‌المللی تنها از طریق چهار فرودگاه کانادا ادامه خواهد داشت. فردوگاه‌های تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری. مسافران به کانادا که از محدودیت‌های سفر معاف هستند، باید نتیجه تست کووید 19 را نشان دهند که طی 72 ساعت قبل از ورود به کانادا انجام شده باشد. آن‌ها همچنین باید در بدو ورود آزمون دیگری را انجام دهند و در هتل مورد تایید دولت به مدت سه روز قرنطینه شوند و منتظر نتیجه تست خود باشند.
علاوه بر این مسافران باید 14 روز قرنطینه را رعایت کنند. اقامت سه روزه در هتل نیز می‌تواند در دوره قرنطینه 14 روزه محاسبه شود. در روز هشتم مسافران باید آزمایش سوم و نهایی کووید 19 را انجام دهند. مسافران ضروری نیاز به قرنطینه ندارند. این مورد شامل ارایه دهندگان خدمات ضروری، رانندگان کامیون، برخی از تکنسین‌ها و متخصصان، کسانی که در یک جامعه فرامرزی زندگی می‌کنند و کسانی که به طور منظم برای کار از مرز عبور می‌کنند می‌شود.
 

چه کسانی در حال حاضر می‌توانند به کانادا سفر کنند؟

تا زمانی که بازگشایی مرزها محقق نشود، تنها افراد خاصی مجاز به آمدن به کانادا هستند. این افراد شامل شهروندان کانادایی، افراد دارای اقامت دائم و همچنین اعضای خانواده آنان می‌شود. برخی از نیروهای کار موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی که مشغول تحصیل در یک موسسه آموزشی دارای برنامه آمادگی در مقابل کووید 19 هستند نیز از محدودیت@های سفر معاف هستند.
افراد تحت حمایت و افرادی که به دلایل انسانی و عاطفی به کانادا می‌آیند نیز معاف هستند. در همه موارد، حرف آخر را ماموران خدمات مرزی کانادا در مورد مجاز بودن ورود افراد به داخل کشور خواهند زد. 
بازدید: 36تاریخ انتشار : 1400/03/04