سرمایه گذاری در کانادا


سرمایه گذاری مستقیمی مستقیم به کانادا در سال گذشته به پایین ترین حد از سال 2010 رسیده است، مانع از خروج سرمایه از پچ نفتی کشور و نگرانی در مورد سرنوشت توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی است.

کانادا، کانادا روز پنج شنبه در اتاوا گزارش داد که سرمایه گذاری مستقیم در سال 2017 به 26.8 درصد کاهش یافته و به 33.8 میلیارد دلار رسیده است. جریان سرمایه به مدت یک سال کاهش یافت و از سال 2015 به بیش از نیمی کاهش می یابد. سرمایه گذاری که انجام شد، از درآمد بازپرداخت عملیات موجود بود. خریدهای خارجی کسب و کارهای کانادایی برای اولین بار طی یک دهه منفی بوده است که بدین معنی است که شرکت های خارجی، کسب و کارهای بیشتری را در کانادا به فروش می رسانند.

سرمايه گذاري كوچك نشان مي دهد كه كاهش انرژي در يك اقتصاد كانادايي كاهش يافته و سال گذشته نيز شروع به رو به افزايش سرمايه گذاري در جهان شد. این همچنین نشانه ای از بازگشت به دولت لیبرال نخست وزیر جاستین Trudeau است، که تاکید بر جذب شرکت های خارجی است.

افت سرمایه گذاری مستقیم خارجی مهم است. اقتصاد کشور از زمان رکود جهانی به شدت به سرمایه گذاری خارجی متکی است - که در سالهای 2008 و 2010 بیش از 500 میلیارد دلار بود و تنها در دو سال گذشته 130 میلیارد دلار بود.

بر خلاف سرمایه گذاری سرمايه گذاری، سرمايه گذاري مستقيم خارجی يک منبع باثبات بودجه ای است که همراه با مزايای اضافی انتقال دانش می باشد. در عوض، با افزایش بودجه کوتاه مدت صندوق های در معرض ارز، افزایش نیازهای تامین مالی کانادا، موجب می شود که این کشور آسیب پذیرتر به زیان ناگهانی سرمایه گذاران خارجی شود.


فیلیپ کراس: آخرین گزارش Statscan نشان می دهد که سرمایه گذاری های تجاری خراب شده دولت چگونه بد است
ConocoPhillips و Royal Dutch Shell PLC در میان شرکت هایی هستند که در سال گذشته خروج از بخش انرژی کشور را رهبری کردند. بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در کانادا در سال گذشته بود که توسط ثروتمندترین مرد هنگ کنگ لی کای شینگ از Reliance Home Comfort، بخاری آب و تهویه مطبوع برای 2.82 میلیارد دلار خریداری شد.

و اعداد همچنان در جهت اشتباه حرکت می کنند. طبق داده های بلومبرگ، درآمد خارجی شرکت های تجاری کانادا در سه ماهه چهارم به 3.8 میلیارد دلار رسیده است، که از سال 2009 به پایین ترین سطح رسیده است.
انواع سرمایه گذاری
برخی از انواع رایج ترین سرمایه گذاری عبارتند از:

سالیانه
سالیانه یک نوع قرارداد سرمایه گذاری است که درآمد شما را در فواصل منظم، معمولا پس از بازنشستگی، به شما می دهد.

رابطه
یک اوراق بهادار یک گواهینامه برای وام شما برای یک شرکت یا دولت (صادر کننده) است. در عوض، صادرکننده اوراق قرضه وعده داده است که به شما نرخ بهره را پرداخت کرده و وام را در یک تاریخ مشخص بازپرداخت کنید.

کانادا اوراق قرضه (CSB)
یک حساب پس انداز کانادا یک محصول پس انداز است که توسط دولت فدرال تضمین شده است. این نرخ حداقل تضمین شده را ارائه می دهد. اوراق قرضه اوراق قرضه کانادا یک دوره سه ساله برای بلوغ با نرخ بهره در آن دوره دارد. در پایان دوره، وزیر دارایی نرخ های جدید را براساس شرایط بازار پیش بینی می کند. ممکن است در هر زمان واریز شود و سود را تا تاریخی که پرداخت شده است، به دست آورید.

اوراق قرضه اوراق قرضه کانادا فقط از طریق برنامه صرفه جویی در درآمد قابل دسترسی است که به کانادا اجازه می دهد اوراق قرضه را از طریق کسر حقوق و دستمزد خریداری کند.

در مورد نرخ بهره های فعلی و نحوه خرید اوراق قرضه اوراق بهادار کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بورس اوراق بهادار بورس (ETF)
صندوق معامله مبادله یک صندوق سرمایه گذاری است که دارای دارایی هایی مانند سهام، کالاها یا اوراق قرضه است. بورس اوراق بهادار تجارت مبادلات را در بورس اوراق بهادار معامله می کند و دارای ارزش است که شبیه ارزش کل دارایی های آنها است. این به این معنی است که ارزش یک صندوق مبادله شده در بورس می تواند در طول روز تغییر کند.

سطح خطر یک صندوق مبادله شده بستگی به دارایی های آن دارد. اگر حاوی دارایی های با خطر بالا مانند برخی از سهام باشد، سطح خطر بالا خواهد بود.

گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)
GIC یک سرمایه گذاری است که از سرمایه گذاری شما محافظت می کند. شما سرمایه گذاری را از دست نخواهید داد. GIC ها می توانند نرخ بهره ثابت یا متغیر داشته باشند.

صندوق متقابل
یک صندوق دو جانبه نوعی سرمایه گذاری است که در آن پول بسیاری از سرمایه گذاران با هم جمع می شوند تا نمونه کارهای اوراق بهادار مختلف را خریداری کنند. یک حرفه ای این صندوق را مدیریت می کند. آنها پول را در سهام، اوراق قرضه، گزینه ها، ابزارهای بازار پول یا دیگر اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.

امنیت
یک ضمانت یک گواهی قابل انتقال مالکیت یک محصول سرمایه گذاری مانند یک یادداشت، اوراق قرضه، سهام، قرارداد آتی یا گزینه است.

صندوق جداگانه
یک صندوق سرمایه گذاری مشترک، بسیار شبیه یک صندوق متقابل، توسط یک شرکت بیمه ایجاد شده و از سرمایه عمومی شرکت جدا شده است. تفاوت اصلی بین یک صندوق جداگانه و یک صندوق متقابل، تضمین می شود که بدون در نظر گرفتن عملکرد صندوق، حداقل حداقل درصد پرداخت های سرمایه گذار به صندوق، هنگامی که صندوق بلند می شود، بازگردانده می شود.

موجودی
سهام یک واحد مالکیت در یک شرکت است که در بورس اوراق بهادار خریداری شده و فروخته می شود