• خانه
 • اخبار
 • جاب آفر
 • مسیر جدید اقامت دائم برای بیش از 90000 نیروی کار موقت ضروری و فارغ التحصیلان بین‌المللی

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 18

صدور ویزای بازدیدکنندگان

مهاجرت
بازدید: 703

مسیر جدید اقامت دائم برای بیش از 90000 نیروی کار موقت ضروری و فارغ التحصیلان بین‌المللی

مسیر جدید اقامت دائم برای بیش از 90000 نیروی کار موقت ضروری و فارغ التحصیلان بین‌المللی


در روز 14 آوریل 2021، مارکو مندیچینو وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، مسیر جدید اقامت دائم برای بیش از 90000 نیروی کار ضروری و فارغ التحصیلان بین‌المللی که نقشی فعال در اقتصاد کانادا دارند را اعلام کرده است. این سیاست‌های ویژه عمومی به نیروهای کار موقت و فارغ التحصیلان بین‌المللی که در حال حاضر در کانادا حضور دارند و البته دارای مهارت و تجربه‌ی مورد نیاز ما برای مبارزه با این همه گیری جهانی و تسریع بهبود اقتصادی هستند، وضعیت اقامت دائمی اعطا می‌کند. 
تمرکز این مسیر جدید بر روی نیروهای کار موقت شاغل در بیمارستان‌ها، خانه‌های مراقبت طولانی مدت ما و کسانی که در خط مقدم دیگر بخش‌ها حضور دارند و همچنین فارغ‌ التحصیلان بین‌المللی که در حقیقت اقتصاد فردای ما را هدایت می‌کنند است. برای واجد شرایط بودن در این مسیر، کارگران و نیروهای کار باید حداقل 1 سال سابقه کار کانادایی در یک شغل مراقبت‌های بهداشتی و یا یک شغل ضروری دیگر که از قبل تایید شده است داشته باشند. فارغ التحصیلان بین‌المللی نیز باید یک برنامه واجد شرایط تحصیلات تکمیلی کانادا را در 4 سال گذشته و نه زودتر از ژانویه 2017، به پایان رسانده باشند. 

وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از تاریخ 6 می 2021، پذیرش درخواست‌ها در 3 جریان زیر را آغاز می‌کند:
 • 20000 درخواست برای نیروهای کار موقت بخش مراقبت‌های بهداشتی
 • 30000 درخواست برای نیروهای کار موقت سایر مشاغل ضروری انتخاب شده
 • 40000 درخواست برای دانشجویان بین‌المللی که از یک موسسه کانادایی فارغ التحصیل شدند
این جریان‌ها تا تاریخ 5 نوامبر 2021 و یا تا زمانی که به حد مجاز برسند باز خواهند بود. حداکثر 90000 متقاضی اقامت دائم جدید در این 3 جریان پذیرفته خواهند شد.
برای ارتقای زبان‌های رسمی کانادا، 3 جریان دیگر که بدون محدودیت در ظرفیت هستند برای متقاضیان فرانسوی زبان و یا دو زبانه راه اندازی شده است. کلیه جوامع کانادا از تازه واردان فرانسوی زبان و دو زبانه بهره‌مند می‌شوند و این مسیر به نشاط این جوامع اقلیت فرانکوفون کمک خواهد کرد. 
 
همچنان که کانادا به مبارزه با همه گیری جهانی ادامه می‌دهد، مقوله مهاجرت با رفع کمبود نیازهای بازار کار و همچنین رشد نیروی کار، نقشی حیاتی در اقتصاد کانادا ایفا می‌کند.  با دستیابی به یک مسیر سریع به سمت اقامت دائم، این سیاست‌های ویژه عمومی نیروهای کار موقت ضروری و فارغ التحصیلان بین‌المللی را تشویق می‌کند تا در کانادا بمانند و به سیستم کانادا کمک کنند تا نیروهای مستعد مورد نیاز خود را، به ویژه در بخش مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی حفظ کند. 
این اعلامیه‌ی جدید کمک می‌کند تا کانادا برنامه سطح مهاجرت خود در سال 2021 را محقق کند. کانادا برای سال 2021 در نظر دارد تا از 401000 متقاضی اقامت دائم استقبال کند. نیروهای کار تازه وارد و فارغ التحصیلان بین‌المللی که تحت برنامه جدید مورد استقبال قرار می‌گیرند، به ایجاد شغل و رشد طولانی مدت اقتصادی کمک می‌کنند. 
 
"این همه گیری جهانی سهم بی نظیر تازه واردان را به ما نشان داده است. این سیاست‌های جدید به افرادی که دارای وضعیت اقامتی موقت هستند کمک می‌کند تا آینده خود را در کانادا برنامه ریزی و ترسیم کنند، نقشی اساسی در اقتصاد ما ایفا کنند و به ما کمک کنند تا بازسازی بهتری داشته باشیم. پیام ما به آن‌ها ساده است: وضعیت شما ممکن است موقتی باشد اما مشارکت شما پادار است و ما می‌خواهیم شما بمانید."
 
-مارکو مندیچینو ؛ وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا
 
نکات مهم
 • این سیاست‌های عمومی نیروهای کار شاغل در 40 شغل مراقبتی بهداشتی مختلف و همچنین 95 شغل ضروری دیگر در طیف وسیعی زمینه‌ها مانند مراقبت، تولید و توزیع مواد غذایی اعمال خواهند شد.
 • این سیاست‌ها بر مبنای گام‌های مهمی است که پیش از این برای کمک به دائمی شدن اقامت افراد با وضعیت موقت برداشته شده است. برای مثال می‌توان اقدامات جدیدی که برای از دست ندادن فرصت‌ها توسط دانشجویان بین‌امللی به دلیل همه گیری جهانی و و بزرگترین قرعه کشی تاریخ Express Entry صورت گرفته را نام برد. 
   
 • فارغ التحصیلان و نیروهای کار باید در یکی از زبان‌های رسمی کانادا مهارت کافی داشته باشند، شرایط عمومی پذیرش را برآورده کنند و در هنگام ارائه درخواست، مجاز به کار در کانادا باشند.
   
 • مهاجرت برای نشاط جوامع فرانکوفون در سراسر کانادا ضروری است. به همین دلیل این سیاست‌ها شامل فضاهای اختصاصی برای متقاضیان فرانسوی زبان و یا دو زبانه است و هیچ گونه محدودیتی در برنامه‌های مربوط به آنان وجود دارد. 
   
 • کانادا با چالش‌های جدی جمعیتی روبرو است. در سال 1971 در ازای هر سالمند، 6.6 نفر در سن مناسب کار وجود داشت. امروز این عدد به 3 نفر رسیده است و تا سال 3035 این عدد به 2 نفر خواهد رسید. بدون حضور افراد مهاجر و تازه وارد، نسل‌های آینده هزینه‌های بیشتری برای حفظ خدمات عمومی مورد نیاز پرداخت خواهند کرد. 
   
 • طبق آمار کانادا (ژانویه 2021) مهاجرانی که پیش از این مجوز کار داشتند، اغلب 1 سال پس از دریافت اقامت دائم، دستمزدهای بالاتری را گزارش کرده‌اند.
 
بازدید: 37تاریخ انتشار : 1400/02/04