صدور ویزای بازدیدکنندگان

مهاجرت
بازدید: 704

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1148

22 دانشگاه برتر کانادا

تحصیل
بازدید: 2597

گزارش مکانیک ماشین سنگین

اکسپرس اینتری
بازدید: 30

گزارش شغلی مهندسی برقگزارش شغلی


شغل: مهندسی برق

مهندسی برق - بروزرسانی بازار کار

تعداد مهندسین برق بین اواسط دهه 1990 و دهه اول 2000 افزایش چشمگیری داشت اما پس از آن با اندکی کاهش روبرو شد. این نوسانات را می‌توان با روندهای تاثیرگذار بر بخش تولید و تغییرات صورت گرفته در بخش تقاضا برای نگهداری، آزمایش و تعمیرات موتورهای الکتریکی و تجهیزات توضیح داد. از آنجایی که پیش بینی می‌شود تقاضا در این بخش افزایش یابد و در بخش تولیدات نیز شاهد رشد باشیم، تعداد مهندسان برق باید طی سال‌های آینده به شکل قابل توجهی افزایش یابد.
فرصت‌های شغلی در درجه اول با افزایش استخدام، جایگزینی برای موقیعت‌های خالی مهندسان بازنشسته، افرادی که به هر دلیلی شغل خود را ترک می‌کنند و یا با ارتقا شغلی به مناسبت بالاتری می‌رسند و جایگاه پیشین آن‌ها خالی می‌شود، بیشتر می‌شود. همچنین افراد با آموزش‌های مربوطه مانند فلز کاران، برق‌کاران صنعتی، تکنولوژیست‌های تولید و مهندسین صنایع و تکنولوژیست‌های مهندسی برق و الکترونیک نیز از فرصت‌های بیشتری می‌توانند برخوردار باشند. از آنجا که مهندسان برق به طور نسبی در صنایع تولیدی حضور دارند که چشم انداز آن‌ها مثبت است، این روند بیشتر از سایر مشاغل بخش تولید، به نفع مهندسان برق است.
 
این تقاضاها با توجه به میزان استفاده از موتورها و تجهیزات و همچنین عادات مصرف کننده متفاوت هستند. میزان استفاده از موتورها و تجهیزات الکتریکی طی چند سال اخیر با افزایش بسیار چشمگیری روبرو بوده است. این افزایش قابل توجه را می‌توان در رشد محصولات و تجهیزاتی که در بازار وجود دارند و از موتورهای الکتریکی استفاده می‌کنند مشاهده کرد (لوازم خانگی کوچک، ماشین آلات صنعتی، ابزارآلات حرفه‌ای و خانگی، ماشین‌های چمن زنی و...). همچنین موارد استفاده بیشتر از این موتورها را می‌توان در تجهیزات موجود مانند اتوموبیل‌ها مشاهده کرد. رشد در این بخش از بازار موجب افزایش نیاز به آزمایش، نگهداری و تعمیر این تجهیزات توسط افراد ماهر خواهد شد. بخش تولید و خدمات تعمیر و نگهداری، بیشترین رشد را در تعداد مکانیک‌های برق، بین سال‌های 1991 تا 2006 شاهد بوده است. 
 
این مورد مهم  را نباید فراموش کرد که مصرف کنندگان، به ویژه افراد به طور شخصی و در سطح پایین‌تر در شرکت‌ها، اغلب ترجیح می‌دهند تا به جای تعمیر موتورهای معیوب، یک موتور جدید خریداری کنند. بعلاوه انجام این کار اغلب منجر به پرداخت هزینه کمتر و صرفه جویی در زمان می‌شود؛ آن هم در شرایطی که مردم از کمبود زمان شکایت دارند. افزایش تعداد خانوارهای تک نفره و خانواده‌هایی که هر دو همسر در آن‌ها مشغول به کار هستند این موارد را تایید می‌کنند. 
با در نظر گرفتن تمام این موارد، تعداد مهندسان برق در سال‌های آینده باید به شدت افزایش یابد.
 
این چشم انداز برای افرادی که دارای گواهینامه در این زمینه‌های شغلی هستند خوب به نظر می‌رسد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، با ما تماس بگیرید.
 
 
بازدید: 244تاریخ انتشار : 1400/02/04