افزایش چشمگیر تقاضای پناهندگی ایرانیان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 761

شرایط مهاجرت به کانادا چگونه است؟

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 35

چرا مهاجرت از ایالات متحده در حال افزایش است؟

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 544

معرفی منابع اینترنتی معتبر جستجوی شغل و تحصیلات در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 686

مهاجرت به کانادا از طریق کار

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 8591

گزارش شغلی جوشکار

 گزارش شغلی


شغل: جوشکار

جوشکار – بروزرسانی بازار کار


چشم انداز اشتغال برای جوشکاران و اپراتورهای ماشین آلات وابسته (NOC  7237) در اونتاریو برای بازه زمانی 2018 تا 2022 خوب خواهد بود.
عوامل ذکر شده زیر در ایجاد این چشم انداز موثر بودند:
 • رشد استخدام منجر به ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید خواهد شد.
 • برخی موقعیت‌های شغلی به دلیل بازنشستگی کارکنان سابق در دسترس قرار خواهند گرفت.
جوشکاران و اپراتورهای ماشین آلات مربوطه عمدتا در صنعت تولید برای تولیدکنندگان محصولات فلزی، بخش حمل و نقل و تولید کنندگان ماشین آلات کار می‌کنند. تعداد محدودی از جوشکارها و اپراتورها نیز در شرکت‌هایی که تعمیرات تجهیزات تجاری و صنعتی را انجام می‌دهند مشغول به کار هستند. همچنین توسط پیمانکاران کسب و کارهای تخصصی در صنعت ساخت و ساز، استخدام شده‌اند.

در دهه گذشته اشتغال در این حوزه در اونتاریو نسبتاً ثابت بوده است. تعداد معدودی از این افراد نیز در تولید فلزات برای بخش تولید فلزات معماری و سازه‌ها مشغول به فعالیت هستند. جوشکارها و اپراتورها، قطعات و اجزای مختلف فلزی را ساخته و کنار یکدیگر قرار می‌دهند و بدوین طریق از فعالیت‌های ساخت و ساز و صنعتی حمایت کنند. میزان پایدار و ثابتی از فعالیت‌های ساخت و ساز در استان به تقاضا برای مصالح ساختمانی مانند سازه‌ها و ورق‌های فلزی ادامه خواهند داد. به طور خاص، سرمایه گذاری در ساخت و سازهای غیر مسکونی و مهندسی مانند خطوط ترانزیت، تولید انرژی هسته‌ای و برق آبی، سیستم‌های آب و فاضلاب و بزرگراه‌ها و پل‌ها، نیاز به این محصولات فلزی را تضمین می‌کنند. همچنین فعالیت‌های پیوسته‌ی تجاری به تعدیل ساخت و سازهای تجاری کمک می‌کنند و ممکن است در آینده با افزایش ساخت و سازهای صنعتی مواجه باشیم. با اینکه ساخت و سازهای مسکونی در سال 2018 با افت مواجه بود، اما رشد جمعیت طی سال‌های بعد موجب شد تا ساخت و سازهای مسکونی مانند آپارتمان‌ها در برخی از بزرگترین مراکز شهری اونتاریو ادامه یابد. این پروژه‌ها نه تنها موجب حمایت از تولید کنندگان تجهیزات ساختمانی خواهد شد بلکه برای نصب کنندگان این تجهیزات نیز فرصت‌های شغلی بوجود خواهد آمد. 

در بخش‌های دیگر حوزه تولید، فروش مطلوب وسایل نقلیه موتوری و افزایش تقاضا برای ماشین آلات ریلی موجب می‌شود تا نیاز به قطعات فلزی در بازار حفظ شود. افرادی که در ساخت ماشین آلات مشغول به فعالیت هستند نیز به طور کلی  از فعالیت‌های بیشتر صنعتی و در ایالات متحده از شرایط اقتصادی مناسب‌تر بهره‌مند شوند. بهبود صنعت معدن در استان و استخراج نفت و گاز در غرب کانادا نیز می‌تواند موجب رشد بازار کار در مقایسه با سال‌های آخیر شود. این موارد می‌توانند برای جوشکارها در تعمیر تجهیزات تجاری و صنعتی شرایط مناسبی فراهم کنند زیرا با رشد بازار کار در این حوزه، تقاضا برای ارائه خدمات افزایش می‌یابد.

در میان تازه واردین به این شغل تعداد فزاینده‌ای از فارغ‌التصیلان برنامه کالج تکنیک‌های جوشکاری وجود دارند. به علاوه در سال‌های اخیر، از تعداد ثابتی از داوطلبان این گروه شغلی در اونتاریو ثبت نام به عمل آمده است تا دوره‌های کارآموزی را پشت سر بگذارند.

دو کسب و کار ماهر داوطلبانه مرتبط با این شغل در استان وجود دارد؛ جوشکاری و جوشکاری سیستم‌های فشار. افرادی که گواهینامه دارند و یا دارای چندین سال تجربه در این کار هستند، از چشم انداز شغلی بهتری برخوردار خواهند بود. داوطلبانی که از تکنیک‌های مختلف جوشکاری مانند جوشکاری قوسی تنگستن با گاز محافظ که در ایران با نام جوش آرگون شناخته می‌شود (GTAW)، جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) و جوشکاری قوسی فلز پوشش‌دار که به آن جوش برق نیز می‌گویند (SMAW) برخوردار باشند، فرصت‌های شغلی بهتری خواهند داشت. ممکن است نیاز باشد که داوطلبان با پروتکل‌های مختلف ایمنی مانند سیستم اطلاعات مواد خطرناک در محیط کار (WMHIS) نیز آشنایی داشته باشند. در برخی موارد ممکن است جوشکارها، به ویژه در صنعت ساخت و ساز، مجبور به سفر به مناطق مختلف باشند بنابراین بهتر است داوطلبان یک گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشند. نیروهای کاری که مجبور به کار در ارتفاع هستند نیز باید یک دوره آموزشی کار در ارتفاع را طبق قانون آستان پشت سر بگذارند. جوشکارانی که چندین سال تجربه و آموزش رسمی داشته باشند، ممکن است بتوانند با گذشت زمان نقش‌های نظارتی را بر عهده بگیرند. 

در ادامه به برخی از نکات مهم در خصوص شغل جوشکاری و اپراتورهای ماشین آلات وابسته در منطقه اونتاریو اشاره خواهد شد:
 • تقریباً 28850 نفر در این حرفه مشغول به کار هستند.
 • جوشکاران و اپراتورهای ماشین آلات وابسته عمدتاً در بخش‌های زیر مشغول به کار هستند:
  • تولید محصولات فلزی (NAICS 332): 21%
  • تعمیر و نگهداری (NAICS 811): 14%
  • ساخت وسایل نقلیه موتوری، بدنه، تریلر و قطعات (NAICS 3361-3363): 12%
  • ساخت ماشین آلات (NAICS 333): 11%
  • ساخت و ساز (NAICS 23): 11%
 • نحوه توزیع نیروهای کار تمام وقت و پاره وقت در این شغل:
  • نیروهای کار تمام وقت: بیش از 95% در مقایسه با 79% در تمامی مشاغل دیگر
  • نیروهای کار پاره وقت: کمتر از 5% در مقایسه 21% در تمامی مشاغل دیگر
 • 67% از جوشکارها و اپراتورهای ماشین آلات وابسته در تمام طول سال کار می‌کنند در حالی که 33% از آن‌ها تنها در بخشی از سال مشغول به کار هستند. این میزان در مشاغل دیگر به ترتیب 63% و 37% است. کسانی که تنها در بخشی از سال کار می‌کنند، به طور متوسط 33 هفته از سال را مشغول به کار هستند و این میزان برای مشاغل دیگر 31 هفته است. 
 • 5% از جوشکارها و اپراتورهای ماشین آلات وابسته به صورت خود اشتغالی فعالیت می‌کنند. این رقم در مشاغل دیگر به طور میانگین 12% است.

این چشم انداز برای افرادی که دارای گواهینامه در این زمینه‌های شغلی هستند خوب به نظر می‌رسد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، با ما تماس بگیرید.


بازدید: 458تاریخ انتشار : 1400/02/04