سفر به کانادا در شرایط کرونا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 223

کلاس زبان فرانسه رایگان در کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 873

نرخ رد اجازه تحصیل کانادا اخیرا چگونه بوده است؟

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 1913

برنامه ی تجربه ی زندگی در کبک (PEQ) چیست؟

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 4515

استان نووا اسکوشیا مهاجر آشنا به زبان فرانسوی میپذیرد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 744

مسیر مهاجرت و کار به عنوان پزشک در کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 225

Express Entry رکوردهای جدیدی در سه ماهه سوم 2018 ثبت کرده است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2620

گزارش شغلی نجاری

گزارش شغلی


 
شغل: نجاری
نجارها بروزرسانی بازار کار
چشم انداز اشتغال برای نجاران (NOC 7271) در اونتاریو برای بازه زمانی 2018 تا 2022 تقریباً خوب خواهد بود.
عوامل ذکر شده زیر در ایجاد این چشم انداز موثر بودند:
 •  رشد استخدام منجر به ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید خواهد شد.
 •  برخی موقعیت‌های شغلی به دلیل بازنشستگی کارکنان سابق در دسترس قرار خواهند گرفت.
 • تعداد متوسطی نیروی کار استخدام نشده، با تجربه اخیر در شغل حضور دارند.
میزان استخدام در این شغل در اونتاریو طی دهه گذشته ثابت بوده است. اکثر نجاران در تمامی بخش‌های صنعت ساخت و ساز مشغول به فعالیت هستند. تعداد بسیار زیادی از در ساخت و ساز ساختمان‌های مسکونی، به عنوان پیمانکاران کسب و کار تخصصی کار می‌کنند.
این شغل یکی از بزرگترین کسب و کارهای ماهر در استان است. میزان تقاضا برای نیروی کار در این شغل در بازی زمانی پیش‌بینی شده، احتمالاً مثبت باقی خواهد ماند، زیرا صنعت ساخت و ساز باید یک روند منصفانه داشته باشد. اگرچه تغییرات نظارتی ممکن است باعث تعدیل بازار مسکن شود، اما رشد بیشتر جمعیت در اونتاریو موجب حمایت از توسعه مسکن در بخش‌های خاصی از آن خواهد شد. تقاضاهای زیادی برای ساخت و ساز آپارتمان‌های مسکونی با ارتفاع زیاد و ملک‌های اجاره‌ای در مراکز شهری وجود دارد. علاوه بر این، تغییر در قانون ساخت و ساز استانی برای مجوز دادن به ساخت و ساز ساختمان‌های چوبی با ارتفاع متوسط می‌تواند موجب افزایش تقاضا در بخش خدمات نجاری شود. همچنین در دوره پیش‌بینی شده، به نجاران برای انجام نوسازی و تعمیرات منازل مسکونی نیز نیاز خواهد بود. در بخش غیر مسکونی، فعالیت‌های همیشگی تجاری و سرمایه گذاری در زیرساخت‌های بخش آموزش، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، بزرگ‌راه‌ها و پل‌ها باعث ایجاد فرصت‌های شغلی برای متخصصان این حوزه خواهد شد. به طور خاص نیز، پروژه‌های بزرگ ترانزیتی هم به خدمات نجاری نیاز دارند تا سیستم‌های شکل گیری بتن و همچنین ایستگاه‌ها و ترمینال‌های جدید ساخته شوند.
 

 
در اونتاریو دو کسب و کار ماهر داوطلبانه مرتبط با این شغل وجود دارد. این دو کسب و کار مهر عبارت‌اند از نجاری عمومی و بازسازی قایق‌های چوبی. اگرچه این یک کسب و کار ماهر اجباری نیست اما به نظر می‌رسد تعداد نسبتاً خوبی از کارفرمایان برای تامین شغل به گواهینامه کسب و کار و یا چند سال تجربه عملی نیاز دارند. به همین دلیل این مورد می‌تواند بازار کار را بر روی افرادی که به عنوان نجار عمومی آموزش رسمی دیده‌اند و یا کسانی که دانش زیادی در این حرفه دارند متمرکز کند. تعداد گواهینامه‌های کارآموزی ثبت شده در طی دهه گذشته  برای گروه نجاران در اونتاریو روند صعودی داشته است. با نگاهی به آینده می‌توان دریافت که این گروه از کسب و کارها، تعداد بسیار زیادی از افراد را به خود جذب خواهد کرد.
 
افرادی که می‌توانند در بخش‌های مختلفی مانند حوزه ساخت و سازهای مسکونی، پروژه‌های زیرساختی و بازسازی کار کنند، چشم انداز شغلی بهتری خواهند داشت زیرا می‌توانند در چندین منطقه کار کنند. به ویژه افرادی که در مرمت تاریخی تجربه دارند، می‌توانند فرصت‌های بیشتری را داشته باشند. خود اشتغالی نیز می‌تواند یکی از مسیرهای دیگر برای تامین شغل باشد زیرا خود اشتغالی در بخش نجاری امری رایج است. از آنجایی که نجاران مجبور به سفر به مناطق و موقعیت‌های مختلف هستند، داشتن یک گواهینامه رانندگی معتبر ضروری است. همچنین لازم است که افراد جویای کار با پروتکل‌های ایمنی مانند سیستم اطلاعات مواد خطرناک در محیط کار آشنا باشند. در برخی موقعیت‌ها نیز موضوع فصلی بودن در خصوص این شغل صدق می‌کند؛ به همین دلیل در فصل بهار و تابستان فرصت‌های شغلی بیشتری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. نجارانی که مجبور به کار در ارتفاع هستند باید یک دوره برنامه آموزشی استانی کار در ارتفاع را پشت سر بگذارند.
 
در ادامه برخی نکات مهم در خصوص نجاران در استان اونتاریو رو مشاهده خواهید کرد:
 • تقریباً 38500 نفر در این شغل مشغول به فعالیت هستند.
 •  نجاران عمدتاً در بخش‌های زیر کار می‌کنند:
 1.  ساخت و ساز (NAICS 23): 85%
 • نحوه توزیع نیروهای کار تمام وقت و پاره وقت:
 1. نیروی کار تمام وقت: 91% در مقایسه با 79% کلیه مشاغل دیگر
 2. نیروی کار پاره وقت: 9% در مقایسه با 21% کلیه مشاغل دیگر
 •  52% از نجاران تمام سال مشغول به کار هستند و تنها 48% از آن‌ها در بخشی از سال مشغول به کار هستند. این میزان برای مشاغل دیگر به ترتیب 63% و 37% است. آن‌هایی که به صورت پاره وقت کار می‌کنند نیز به طور متوسط 33 هفته در سال مشغول به کار هستند و این رقم در بین مشاغل دیگر 31 هفته می‌باشد.
 •  32% از نجاران به صورت خوداشتغالی مشغول به کار هستند. رقم خوداشتغالی در بین مشاغل دیگر تنها 12% است.
 
این چشم انداز برای افرادی که دارای گواهینامه در این زمینه‌های شغلی هستند خوب به نظر می‌رسد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، با ما تماس بگیرید.
 
بازدید: 285تاریخ انتشار : 1400/02/19