دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2760

روش های خرید تابعیت و اقامت دائم از طریق سرمایه گزاری

سرمایه گزاری در کشور کانادا
بازدید: 224

مهاجرت به کانادا به عنوان کارگر حوزه فناوری

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 241

الزامی شدن انجام انگشت نگاری کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 3986

گزارش مکانیک ماشین سنگین

گزارش شغلی
 
 
شغل: مکانیک ماشین سنگین

مکانیک ماشین سنگینبروزرسانی بازار کار

به دلیل وسعت زیاد این گروه شغلی، بسیاری از فرصت‌های شغلی ایجاد شده ناشی از گردش نیروی کار است. همچنین بیش از سه چهارم فرصت‌های شغلی آینده مربوط به بازنشستگی نیروهای کار سابق خواهد بود.
 
پیش از این، نرخ بهره پایین، مشوق‌های فروشندگان و  رشد جمعیت موجب شده بود تا وسایل نقلیه موتوری با فروش بسیار زیادی روبرو شوند. این امر باعث می‌شد تا ماشین‌های بیشتری نیاز به سرویس‌های مکانیکی داشته باشند. فروشگاه‌های تخصصی خدمات پس از فروش که تعمیر و نگهداری سریع و کم هزینه برای مواردی مانند تعویض روغن، بررسی ترمزها، صدا خفه کن و... رادر نظر می‌گیرند، نشان دهنده رشد در این بخش هستند.
 
پیشرفت‌های فنی در وسایل نقلیه موتوری و سایر تجهیزات باعث می‌شود تا همراه شدن و افزایش سطح دانش مکانیک‌ها و تکنسین‌ها با سیستم‌های فعلی و روش‌های تعمیر جدید، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کند. پیشرفت‌های فنی مانند آنالیزرهای موتور، مکانیک‌ها را تاثیرگذارتر از گذشته کرده است اما در عین حال تعداد کارگران مورد نیاز برای انجام همان حجم از کار را کاهش داده است. این مسئله باعث می‌شود رشد اشتغال در این گروه محدود شود. نیروهای کار وسایل نقلیه موتوری با دانش فنی و به روز، بیشتری تقاضا را دارند.
 
تکنسین‌های خدمات خودرو، مکانیک‌های کامیون و تعمیرکاران معمولاً در طول یک هفته کاری، به طور منظم بین 35 تا 40 ساعت کار می‌کنند. برخی از کارگران نیز باید برای تعمیرات اضطراری به عنوان کشیک حضور داشته باشند زیرا برخی فروشگاه‌ها خدمات خود را در ساعت‌های عصر و آخر هفته‌ها نیز در اختیار مشتری قرار می‌دهند.
 
کارگران شاغل در این گروه معمولاً در تعمیرگاه‌های اتوموبیل و یا گاراژها کار می‌کنند. کسانی که در مغازه‌های کوچک‌تر مشغول به کار هستند  وظایف متنوع‌تری نسبت به مغازه‌های بزرگتر بر عهده خواهند داشت. اکثر محیط‌های کار، تهویه و نور کافی دارند با این حال برخی از مغازه‌ها می‌توانند پر سر و صدا باشند. مشاغل این گروه با کثیفی، کار در فضاهای تنگ همراه با خم شدن، زانو زدن و بلند کردن اجسام و وسایل همراه  است.
 

حقوق و دستمزد سالانه استانی

58397 دلار
منبع: 2017 Job Bank Wage data
 
توجه: متوسط درآمد این شغل بر اساس متوسط نرخ دستمزد ساعتی سال 2017 بانک شغل محاسبه شده است (متوسط حقوق سالانه= نرخ دستمزد ساعتی * 40 (ساعت در هفته) * 52.14 (هفته در سال))
 

تحصیلات، آموزش و مدارک

معمولاً برای کار به عنوان یک تکنسین خدمات خودرو یا مکانیک وسایل نقلیه و کامیون، اتمام دوره متوسطه مورد نیاز است. برای واجد شرایط بودن جهت دریافت مجوز توسط سازمان آموزش صنعت موارد زیر را در نظر داشته باشید:
  • کارگران باید یک دوره کارآموزی سه تا چهار ساله (یا ترکیبی از چندین سال سابقه کار در این کسب و کار و طی چند دوره دبیرستان، کالج و یا دوره‌های صنعتی) را بگذرانند.
 
بسیاری از تکنسین‌های خدمات خودرویی و مکانیک‌های وسایل حمل و نقل و کامیون از طریق اداره آموزش صنعت، واجد شرایط صلاحیت تایید استاندارد بین‌المللی (مهر قرمز) شدند. داشتن این تاییدیه به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا در هر استان و قلمرویی که خواستند کار کنند. هنگامی که کارگران در آزمون نهایی این برنامه آموزشی معتبر قبول شوند، گواهینامه می‌گیرند و به طور خودکار مدرک Red Seal را دریافت می‌کنند.
کارگرانی که چندین سال سابقه ثبت شده و مرتبط با این شغل دارند می‌توانند آزمون مهر قرمز بین استانی را به چالش بکشند.
این چشم انداز برای افرادی که دارای گواهینامه در این زمینه‌های شغلی هستند خوب به نظر می‌رسد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، با ما تماس بگیرید. 
بازدید: 442تاریخ انتشار : 1400/02/19