نیروی متخصص فدرال

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 179

سفر به کانادا در شرایط کرونا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 95

ماندن در کانادا پس از از دست دادن شغل

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 977

الزامات جدید برای برنامه تجربه تحصیلی کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1456

هزینه های مهاجرت و زندگی در کانادا

اخبار روز کانادا
بازدید: 1788

نگاهی به روابط روسیه و کانادا

اخبار روز کانادا
بازدید: 49

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 67

گزارش شغلی الکترونیک صنعتی

 

شغل: الکترونیک صنعتی
الکترونیک صعنتی بروزرسانی بازار کار
 
چشم انداز اشتغال برای مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان بخش الکترونیک (NOC 9523)، در اونتاریو برای بازه زمانی 2018 تا 2021 تقریباً خوب خواهد بود.
عوامل ذکر شده زیر در ایجاد این چشم انداز موثر بودند:
 • رشد استخدام منجر به ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید خواهد شد.
 •  برخی موقعیت‌های شغلی به دلیل بازنشستگی کارکنان سابق در دسترس قرار خواهند گرفت.
 • تعداد متوسطی نیروی کار استخدام نشده، با تجربه اخیر در شغل حضور دارند.


 
بیش از 70 درصد نیروهای کار شاغل در این گروه، در بخش تولید حضور دارند که عمدتاً شامل محصولات کامپیوتری و الکترونیکی مانند قطعات نیمه هادی، تجهیزات ناوبری و تولید ابزار پزشکی می‌شود. تولیدکنندگان تجهیزات الکتریکی (برقی) و لوازم خانگی این کارگران را کمتر استخدام می‌کنند. سطح اشتغال برای مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان طی چند سال گذشته نسبتاً پایدار بوده است اما این میزان بسیار کمتر از سطح گزارش شده در اوایل دهه می‌باشد.
 
به طور کلی این گروه با افزایش استفاده از نیروی کار رباتیک در بسیاری از بخش‌های عملیات تولید، دچار رشد منفی خواهد بود. همچنین در حالی که اینترنت اشیاء (IoT) باید تقاضا برای قطعات نیمه هادی و دیگر قطعات الکترونیکی را به طور چشمگیری افزایش دهد، انتظار می‌رود تولید این محصولات در برخی از نقاط جهان در خارج از کانادا تمرکز یابد.
 
با این اوصاف انتظار می‌رود تقاضای نسبتاً خوبی برای کارگران با تجربه برای حمایت از مونتاژ محصولات گسترده‌ای از جمله مهار کابل و دستگاه‌های پزشکی وجود داشته باشد. همچنین صنعت هوافضا یکی از بازارهای اصلی است که توسط سازندگان تجهیزات هدایت و ناوبری پشتیبانی می‌شود. افزایش تعداد سفارشات هواپیماهای تجاری در کنار افزایش تعداد مسافران باعث رشد در بازار کار این بازوی تولید خواهد شد. اکثر شرکت‌های بین‌المللی هوافضا، در اونتاریو حضور محلی دارند. بخش دفاعی نیز یکی از مشتریان اصلی تولیدکنندگان ابزارهای ناوبری هستند و سرمایه گذاری‌های کلانی نیز در این بخش صورت گرفته است. تمام این موارد باید منجر به رشد تولید و در نتیجه افزایش تقاضا برای کارگران شود.
 
در حالی که معمولاً داشتن تحصیلات متوسطه مورد نیاز است، تکمیل یک دوره گواهینامه یا دیپلم در یک رشته مرتبط با الکترونیک و همچنین تجربه قبلی در این صنعت می‌تواند سرمایه‌ای برای استخدام آسان‌تر باشد. برخی از فرصت‌های شغلی ممکن است تنها برای متقاضیانی ارایه شوند که دارای گواهینامه بین‌المللی هستند. همچنین دو کسب و کار ماهر داوطلبانه مرتبط با این حرفه در اونتاریو وجود دارد؛ مونتاژ کنندگان نصب سطحی و تولید کنندگان قطعات ریز الکترونیکی .
علاوه بر تحصیلات رسمی، کارفرمایان به دنبال افرادی با اتعدادهای مکانیکی خوب و کسانی که می‌توانند اجسام سنگین را بلند کنند نیز هستند. برخی از فرصت‌های شغلی موجود، برای موقعیت‌های قراردادی خواهند بود. برای نقش بازرسی داشتن تجربه قبلی مورد نیاز است.
 
در ادامه برخی از موارد کلیدی در مورد مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان الکترونیکی در منطقه اونتاریو گفته خواهد شد:
 • تقریباً 7600 نفر در این رسته شغلی مشغول به کار هستند.
 •  مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان بخش الکترونیک عمدتاً در بخش‌های زیر مشغول هستند:
 1. تولید محصولات کمپیوتری و الکترونیکی (NAICS 334): 50%
 2. تجهیزات الکتریکی، لوازم خانگی و ساخت قطعات (NAICS 335): 8%
 3. کسب و کار عمده فروشی (NAICS 41): 6%
 • نحوه توزیع کارگران تمام وقت و پاره وقت در این شغل:
 1. کارگران تمام وقت: بیش از 95% در مقایسه با 79% سایر مشاغل
 2. کارگران پاره وقت: کمتر از 5% در مقایسه با 21% سایر مشاغل
 • 68% از مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان بخش الکترونیک در تمام طول سال کار می‌کنند در حالی که تنها 32% از آن‌ها در بخشی از سال مشغول به کار هستند. این میزان برای مشاغل دیگر به ترتیب 63% و 37% است. کسانی که تنها در بخشی از سال کار می‌کنند، به طور متوسط 32 هفته در سال مشغول به کار هستند. این میزان برای مشاغل دیگر 31 هفته در سال هست.
 • کمتر از 5% از مونتاژ کنندگان، سازندگان، بازرسان و آزمایش کنندگان الکترونیکی به صورت خود اشتغالی مشغول به کار هستند. این میزان برای سایر مشاغل به طور میانگین 12% می‌باشد.
 
این چشم انداز برای افرادی که دارای گواهینامه در این زمینه‌های شغلی هستند خوب به نظر می‌رسد. در صورت داشتن سوالات بیشتر، با ما تماس بگیرید.
 
بازدید: 85تاریخ انتشار : 1400/02/19