برنامه کانادا برای جذب مهاجرین جدید و پیشرفت اقتصادی

 مارکو مندیچینو ، وزیر مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی ، طرح سطح مهاجرت 2021-2020 را ارائه داد ، که راهی برای افزایش مسئولانه اهداف مهاجرت تعیین می کند تا اقتصاد کانادا را از بیماری COVID نوزده بهبود یابد، و رشد آینده را ایجاد کرده و برای طبقه متوسط ​​کانادایی اشتغال ایجاد کنید.

 سهم مهاجران در رفاه جوامع ما و در تمام بخشهای اقتصادی را برجسته کرده است. سیستم مراقبت های بهداشتی ما برای ایمن و سالم نگه داشتن کانادایی ها به مهاجران متکی است. صنایع دیگر مانند شرکت های فن آوری اطلاعات و کشاورزان و تولیدکنندگان ما نیز به استعداد تازه واردان برای حفظ زنجیره های تأمین ، گسترش تجارت خود و ایجاد شغل بیشتر برای کانادایی ها اعتماد می کنند.

 اگرچه مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به پذیرش و پردازش درخواست ها در سراسر همه گیر ادامه داد ، اما محدودیت های سفر جهانی و محدودیت های ظرفیت منجر به کمبود پذیرش در چند ماه گذشته شد. برای جبران کمبود و اطمینان از اینکه کانادا کارگران مورد نیاز خود را برای پر کردن شکاف های مهم بازار کار و رقابت در سطح جهانی نیاز دارد ، برنامه سطح 2021 تا 2023 با هدف ادامه استقبال از مهاجران با حدود 1٪ از جمعیت کانادا است. ، از جمله 401،000 ساکن دائمی در 2021 ، 411،000 در 2022 و 421،000 در 2023. در طرح قبلی 351،000 در 2021 و 361،000 در 2022 تعیین شده بود.

 

سلامت ، ایمنی و امنیت کانادایی ها اولویت های اصلی ما هستند. کانادا غربالگری سلامت در مرز و همچنین نظارت و اجرا را تقویت کرده است و در صورت استقبال از تازه واردان ، توصیه های مقامات بهداشت عمومی را به دقت دنبال می کند.

 این طرح سطوح چند ساله اهمیت پیوستن به خانواده و تعهد جهانی کانادا برای محافظت از افرادی که در معرض خطر از طریق اسکان مجدد پناهندگان هستند را به رسمیت می شناسد.

 
از نکات مهم این طرح می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

-          افزایش پذیرش در طول 3 سال برنامه برای جبران کمبود در سال 2020

-          تمرکز بر رشد اقتصادی ، با حدود 60 درصد پذیرش ها از کلاس اقتصادی است

-          تمرکز مداوم بر رویکردهای نوآورانه و مبتنی بر جامعه برای رفع نیازهای متنوع کارگری و جمعیتی در سراسر کشور

-          تعهد مجدد برای ایجاد ظرفیت و تحول دیجیتال در سیستم مهاجرت کانادا ، برای پشتیبانی از عملیات و کاهش تأثیرات COVID-19 در پردازش برنامه ها

-          امتیازات اضافی برای نامزدهای فرانسوی زبان تحت Express Entry ، برای رشد جوامع فرانکوفون در خارج از کبک

-          تعهد پذیرش حداکثر 500 پناهنده طی 2 سال آینده از طریق پروژه مسیرهای تحرک اقتصادی ، یک رویکرد نوآورانه که به پناهندگان واجد شرایط کمک می کند تا از طریق مسیرهای مهاجرت اقتصادی موجود درخواست اقامت دائم کنند.

-          ایجاد مسیری برای اقامت دائم برای متقاضیان واجد شرایط پناهندگی که از 13 مارس تا 14 آگوست سال 2020 در خط مقدم بیماری همه گیر کووید کار می کردند ، ارائه مراقبت مستقیم از بیماران در م institutionsسسات مراقبت های بهداشتی

برنامه سطوح مهاجرت 2021-2023 به کانادا کمک می کند تا جایگاه اصلی خود را در زمینه استعداد در جهان داشته باشد ، ضمن ایجاد پیوند اعضای خانواده با عزیزانشان و انجام تعهدات بشردوستانه در کانادا ، بنیادی محکم برای رشد اقتصادی ایجاد می کند.

 

نقل قول ها

"مهاجرت برای عبور از همه گیری ، بلکه همچنین برای بهبود اقتصاد کوتاه مدت و رشد اقتصادی بلند مدت ما ضروری است. کانادایی ها دیده اند که تازه واردان در بیمارستان ها و خانه های مراقبتی ما چه نقشی بیش از حد دارند و به ما در نگه داشتن غذا روی میز کمک می کنند. همانطور که به دنبال بهبود هستیم ، تازه واردان نه تنها با دادن مهارت های لازم برای پیشرفت در کسب و کار ما ، بلکه با ایجاد مشاغل خودشان شغل ایجاد می کنند. برنامه ما کمک خواهد کرد تا برخی از شدیدترین کمبودهای نیروی کار را برطرف کنیم و جمعیت ما را افزایش دهیم تا کانادا را در عرصه جهانی رقابتی کنیم. "

 

- Marco E. L. Mendicino ، P.C. ، M.P. ، وزیر مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی

 

خلاصه اطلاعات:

-          مهاجران 33٪ از کل صاحبان مشاغل با کارمند حقوق را تشکیل می دهند و 25٪ از کارگران بخش بهداشت ما مهاجر هستند.

-          قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان ، لازم است هر ساله طرح سطوح در پارلمان ارائه شود.

-          طرح سطوح پیش بینی تعداد اقامت دائم در کانادا است ، تعیین اهداف و دامنه برای پذیرش کلی و همچنین برای هر گروه مهاجرت.

-          طرح سطح ، تعامل گسترده با نمایندگان استانی و سرزمینی ، و همچنین تحقیقات افکار عمومی و مشاوره های مربوط با ذینفعان را در نظر می گیرد.

-          کانادایی ها در سراسر کشور می توانند ببینند که افراد تازه وارد از طریق کمپین امور مهاجرت IRCC چگونه از جوامع محلی سود می برند.

 

تحت توافق کانادا و کبک ، کبک سطح مهاجرت خود را تعیین می کند.

بازدید: 342تاریخ انتشار : 1399/08/18