گزارش شغلی مکانیک خودرو

جاب آفر
بازدید: 416

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد ؟

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 429

گزارش مکانیک ماشین سنگین

اکسپرس اینتری
بازدید: 739

دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2873

پذیرش برنامه ی استانی منیتوبا - نوامبر 2017

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 5768

خرید کلینیک زیبایی در کانادا چه شرایطی دارد

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 81

تأثیر انتخابات ایالات متحده بر مهاجرت کانادا

 تأثیر انتخابات ایالات متحده بر مهاجرت کانادا

همزمان با شمارش آرا ایالات متحده برای تعیین برنده بین دونالد ترامپ رئیس جمهور و جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق ، لازم است نگاهی بیندازیم که چگونه نتیجه انتخابات بر سیستم مهاجرت کانادا و تمایل کسانی که می خواهند از ایالات متحده به کانادا بروند تأثیر می گذارد:

می توان باور داشت که پیروزی ترامپ به کانادا در جنگ با استعدادهای جهانی کمک می کند در حالی که پیروزی جو بایدن جایگاه ایالات متحده را به عنوان جذاب ترین مقصد در جهان برای استعدادهای جهانی باز تعریف می کند.

صرف نظر از نتیجه نهایی ، کانادا همچنان دارای مزایای قابل توجهی نسبت به ایالات متحده خواهد بود.

 

ایالات متحده یک مشکل مهم در جذب تقاضای مهاجران دارد

ایالات متحده تقریباً 330 میلیون نفر جمعیت دارد كه از این تعداد حدود 160 میلیون نفر كارگر هستند. در دهه های اخیر ، سالانه از حدود 1.1 میلیون مهاجر استقبال کرده است. حدود 10 درصد به عنوان کارگر ماهر ، 70 درصد تحت طبقه خانواده و 14 درصد به عنوان پناهنده مورد استقبال قرار می گیرند.

این بدان معناست که ایالات متحده از 0.3 درصد جمعیت خود به عنوان مهاجر استقبال کرده است در حالی که میزان سرانه کارگران ماهر به عنوان سهم نیروی کار در حدود 0.07 درصد است (110،000 مهاجر کارگر ماهر تقسیم بر 160 میلیون کارگر).

کانادا تقریباً 38 میلیون نفر جمعیت دارد. طبق برنامه جدید مهاجرت 2021-2023 ، کانادا قصد دارد بیش از 400000 مهاجر را از سال 2021 پذیرایی کند. این امر منجر به نرخ مهاجرت 1 درصدی خواهد شد. کانادا حدود 20 میلیون کارگر نیروی کار دارد. هدف آن استقبال از حدود 60 درصد مهاجرين به عنوان كارگر ماهر ، 25 درصد زير طبقه خانواده و 15 درصد پناهنده است.

در سال 2021 ، میزان کارگر ماهر کانادا در حدود 1.2 درصد از نیروی کار این کشور خواهد بود (240،000 کارگر ماهر که تقسیم بر 20 میلیون کارگر می شود).

این بدان معناست که حتی اگر نیروی کار کانادا هشت برابر کمتر از ایالات متحده باشد ، از بیش از دو برابر تعداد کارگران ماهر به طور مطلق و حدود بیست برابر بیشتر از سرانه استقبال می کند.

با توجه به تعداد کم نقاط موجود در گرین کارت که ایالات متحده ارائه می دهد ، افراد با استعداد در حالی که به دنبال اقامت دائم هستند همچنان به شمال نگاه می کنند. در واقع ، این در طول 5 سال گذشته بوده است.

 

کانادا اطمینان راه مهاجرتی را ارائه می دهد

هنگامی که کانادا سیستم Express Entry را در سال 2015 راه اندازی کرد ، در مجموع 600 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم برای نامزدهای ساکن ایالات متحده صادر کرد. در سال های اخیر ، این رقم با مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا به بیش از 10 هزار نفر سالانه افزایش یافته است ( داده های IRCC) حاکی از آن است که حدود 85 درصد دعوت شدگان تابعیت غیرآمریکایی هستند.

این به وضوح نشان می دهد افزایش کارگران ماهر که قصد انتقال از ایالات متحده به کانادا را دارند تابعی از استعداد در ایالات متحده است که به دنبال اطمینان از کانادا است.

داوطلبان موفق می توانند در مدت شش ماه یا کمتر تحت Express Entry وضعیت اقامت دائم کانادا را بدست آورند. این برای کارگران ماهر در ایالات متحده بسیار جذاب است که علی رغم اینکه چندین سال در آنجا زندگی کرده اند نمی دانند که آیا هرگز قادر به گرفتن گرین کارت هستند.

عدم اطمینان برای کارگران ماهر در ایالات متحده بدون توجه به نتیجه انتخابات به دلیل مشکل محاسباتی کشور ، همچنان پابرجا خواهد بود. تقاضای کارگران ماهر و استعداد در سایر نقاط جهان برای کارتهای سبز نسبت به مکانهای موجود در کارتهای سبز بیشتر خواهد بود.

بعلاوه بعید است سیاستگذاران ایالات متحده اصلاح مهاجرت را به دلیل ویروس کرونا در اولویت قرار دهند. در عوض ، جلسه بعدی کنگره احتمالاً بر تقویت سوخت و ساز در بهبودی آمریکا پس از COVID خواهد بود. علاوه بر این ، ممکن است تصویب اصلاح سیاست مهاجرت دشوار باشد که با توجه به نرخ بالای بیکاری در ایالات متحده ، شاهد صدور کارت های سبز و ویزاهای موقت برای کارگران ماهر باشد.

با توجه به عدم اطمینان مستمر ، کارگران ماهر در ایالات متحده و سایر مناطق جهان همچنان به کانادا روی خواهند آورد. کانادا علاوه بر تلاش برای ورود بیش از 400،000 مهاجر در سال ، مسیرهای مختلفی را به دانشجویان بین المللی و کارگران موقت خارجی ارائه می دهد. کانادا همچنین انتقال دارندگان اجازه تحصیل و کار به محل اقامت دائم کانادا را تسهیل می کند که یکی دیگر از ویژگی های بسیار جذاب چنین استعدادهایی است.

در عین حال، نباید چندان از نتایج انتخابات ایالات متحده که از این طریق کانادا را تحت تأثیر قرار می دهد ، از جمله اشتیاق افراد در ایالات متحده برای انتقال به کانادا قرار دهیم. تا زمانی که ایالات متحده ناگهان تغییر مسیر ندهد و میزان مهاجرت کارگران ماهر خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد ، کانادا قدرت خود را حفظ خواهد کرد.

 

منبع خبری: سی آی سی نیوز

 

بازدید: 453تاریخ انتشار : 1399/08/16