جزییاتی جدیدی از مسیر مهاجرتی امتیازی استان کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1985

معرفی مسیرهای بهبود یافته مهاجرت استانی کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 853

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 9930

معرفی برنامه آزمایشی مهاجرتی کشاورزی-غذایی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 398

کانادا محدودیت‌های مسافرتی برای خانواده‌ها را کاهش می‌دهد؛

 

کانادا محدودیت‌های مسافرتی برای خانواده‌ها را کاهش می‌دهد؛ تعداد بیشتری از اعضای خانواده و کسانی که به دلایل عاطفی به کانادا مسافرت می‌کنند به زودی از محدودیت‌های مسافرتی معاف می‌شوند

 
کانادا مرزها را برای اعضای خانواده گسترده‌ی کانادایی‌ها و کسانی که به دلیل مسایل انسان دوستانه و عاطفی قصد ورود به کانادا را دارند، از 8 اکتبر باز می‌کند.
اعضای خانواده گسترده‌ای که می‌توانند از چند روز آینده وارد کانادا شوند شامل موارد زیر می‌شوند:
  • زوج‌هایی که به مدت یک سال با یک شهروند کانادایی یا یک فرد دارای اقامت دائم در یک رابطه دوستانه (Date) انحصاری بودند و کسانی که مدت زمانی را در حضور فیزیکی شریک زندگی کانادایی خود گذرانده‌اند و همچنین فرزندان وابسته آن‌ها
  • فرزندان کانادایی‌ها که اکنون بیش از 22 سال سن دارند و فرزندان وابسته در نظر گرفته نمی‌شوند
  • نوه‌ها
  • خواهر و برادرها و همچنین خواهر و بردرهای ناتنی
  • پدربزرگ و مادربزرگ
این افراد تا زمانی که قصد اقامت بیش از 15 روز در کانادا داشته باشند، برای ورود به کانادا نیاز به ارایه دلیل ضروری ندراند. این افراد باید موارد مورد نیاز واجد شرایط شدن و پذیرش را نیز داشته باشند. همچنین این افراد به موارد ذکر شده زیر نیز نیاز خواهند داشت:
  • تهیه و ارایه اسناد و مدارک مورد نیاز از اعلامیه قانونی تکمیل و امضا شده به IRCC  جهت نشان دادن این مورد که افراد در تعریف "یک عضو خانواده گسترده" یک فرد کانادایی جای می‌گیرند یا خیر
  • مسافرت با یک پاسپورت معتبر یا اسناد مسافرتی مانند ویزای بازدیدکنندگان و یا مجوز سفر الکترونیکی
  • مجوز کتبی از IRCC برای مسافرت به کانادا به عنوان عضوی از یک خانواده گسترده
 
بر اساس اطلاعات منتشر شده از IRCC: "مانند همه‌ی مسافران، اعضای خانواده گسترده نیز تحت کلیه اقدامات بهداشت عمومی، از جمله قرنطینه اجباری 14 روزه قرار خواهند گرفت. تصمیم نهایی در خصوص اینکه چه کسی می‌تواند وارد کانادا شود توسط یک افسر مرزی در مبادی ورودی اتخاذ خواهد شد.
 
IRCC اعلام کرده است اطلاعات بیشتر مانند تعریف خانواده گسترده و همچنین روند بررسی درخواست و موارد مورد نیاز آن در تاریخ 8 لکتبر در دسترس قرار خواهد گرفت. آن‌ها گفته‌اند اعضای خانواده گسترده نباید پیش از برآورده کردن کلیه الزامات و دریافت مجوزهای ضروری برای سفر به کانادا تحت قوانین جدید، برای این سفر برنامه ریزی کنند.
 

دلایل دلسوزانه برای مسافرت نیز شامل معافیت‌ها می‌شود

اتباع خارجی می‌توانند به دلایل مسایل انسان دوستانه و دلسوزانه وارد کانادا شوند. این موارد شامل حضور در کنار یکی از عزیزان در آخرین لحظات زندگی او، حمایت از یک بیمار که شرایط سختی دارد و مراقبت از افراد نیازمند پشتیبانی پزشکی، می‌شود. همچنین حضور در مراسم خاکسپاری نیز جزو موارد یاد شده می‌باشد.
 
اگر چه قوانین قرنطینه اجباری همچنان در حال اجرا است اما برخی افراد می‌توانند به دلایل مسایل دلسوزانه به صورت محدود از قرنطینه خارج شوند. خروج محدود از قرنطینه شامل کانادایی‌هایی که از خارج وارد کانادا می‌شوند نیز خواهد شد. اطلاعات مربوط به نحوه درخواست برای استفاده از این معافیت و خروج محدود از قرنطینه، در تاریخ 8 اکتبر در وبسایت آژانس بهداشت عمومی کانادا منتشر خواهد شد.
 
Mendicino وزیر مهاجرت کانادا گفته است: "به روزرسانی‌های اعلام شده در روز جمعه، در پاسخ به نیازهای خانواده‌های کانادایی بوده است که توسط مرزهای بین‌المللی از عزیزانشان جدا شده‌اند و برخی از آن‌ها سخت‌ترین دوران زندگی خود را سپری کرده‌اند." 
بازدید: 219تاریخ انتشار : 1399/08/11