ماندن در کانادا پس از از دست دادن شغل

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 848

تشدید نظارت بر موسسات آموزشی خصوصی در استان کبک

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 254

بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 9930

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 43

کبک روند بررسی مجوز کار 24 شغل را در اولویت قرار داده است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 819

معرفی مسیرهای بهبود یافته مهاجرت استانی کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 853

دانشجویان و خانواده‌ها می‌توانند به کانادا سفر کنند

  دانشجویان و خانواده‌ها می‌توانند به کانادا سفر کنند؛ وزرای مهاجرت، بهداشت و امنیت عمومی کانادا در روز جمعه 2 اکتبر، اقدامات جدید مسافرتی را برای خانواده‌ها و دانشجویان اعلام کردند
 
کانادا محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده برای اعضای خانواده، دارندگان مجوز تحصیلی و افرادی که به دلیل مسایل انسان دوستانه وارد کانادا می‌شوند را کاهش می‌دهد. این خبر در جریان یک کنفرانس خبری در اوتاوا توسط وزرای مهاجرت، بهداشت و امنیت عمومی اعلام شد.
 
Marco Mendicino وزیر مهاجرت کانادا گفته است اعضای خانواده گسترده شهروندان کانادایی و یا افرادی که دارای اقامت دائم هستند می‌توانند از تاریخ 8 اکتبر وارد کانادا شوند. از تاریخ 20 اکتبر نیز دانشجویانی که در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند وارد کانادا شوند. البته لازم به ذکر است که DLI مورد نظر آن‌ها باید دارای یک برنامه آمادگی برای مقابله با بیماری کووید-19 باشد که توسط استان و یا قلمرو محل DLI مورد تایید واقع شود. DLI ها و یا همان موسسات آموزشی تعیین شده، دانشگاه‌ها، کالج‌ها و یا سایر موسسات آموزشی هستند که توسط دولت برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی مورد تایید قرار گرفته‌اند.
 
اتباع خارجی می‌توانند دلایل مسایل انسان دوستانه درخواست ورود به کانادا ارایه دهند. از جمله این موارد می‌توان به سفر به کانادا برای شرکت در مراسم خاکسپاری اشاره کرد. موارد دیگری نیز شامل مسافرت به دلیل مسایل انسان دوستانه و دلسوزانه می‌شوند که مورد معافیت مسافرتی قرار خواهند گرفت.
 
همانطور که در خصوص تمامی مسافران ورودی به کانادا صدق می‌کند، افرادی که شامل معافیت‌های جدید می‌شوند نیز باید خود را به مدت 14 روز قرنطینه کنند.
خانواده گسترده واجد شرایط شامل این افراد می‌شود: کسانی که در روابط ویژه و بلند مدت هستند، فرزندان وابسته، فرزندان بزرگسال، خواهر و برادر و پدربزرگ و مادربزرگ.
در بیانیه‌ی خبری منتشر شده از طرف وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام شده که اطلاعات تکمیلی در خصوص این تغییرات جدید، در تاریخ 8 اکتبر در وب سایت IRCC منتشر خواهد شد. در این گزارش آمده است که برای اعضای خانواده گسترده یک پروسه‌ی قدرتمند در نظر گرفته شده است و آن‌ها باید پیش از ورود به کانادا، برای مجوز درخواست ارایه دهند و آن را دریافت کنند.
پیش از این معرفی جدید، کانادا تنها اعضای درجه یک خانواده را شامل معافیت‌های مسافرتی قرار داده بود:
 
  • همسر و یا شریک زندگی قانونی
  • فرزندان وابسته
  • فرزندان وابسته‌ی فرزندان وابسته
  • والدین و پدر خوانده‌ها و مادر خوانده‌ها و همچنین والدین همسران، سرپرستان و مربیان
کانادا در هفته گذشته اعلام کرده بود درخواست‌های اسپانسرشیپ همسر تسریع خواهد شد و روند بررسی آن به 6000 درخواست افزایش خواهد یافت.
 
هنگامی که برای اولین بار محدودیت‌های مسافرتی اعمال شدند، دانشجویان تنها در صورتی می‌توانستند وارد کانادا شوند که مجوز تحصیلی آن‌ها پیش از 18 مارچ تایید شده باشد. کانادا همچنین دانشجویانی که از آمریکا وارد کانادا می‌شدند را از محدودیت‌ها معاف کرده است. با این حال تا 20 اکتبر، دانشجویان تنها در صورتی مجاز به مسافرت به کانادا هستند که برنامه تحصیلی آن‌ها به گونه‌ای باشد که نیاز به حضور فیزیکی در کلاس داشته باشد. از جمله این موارد می‌توان به حضور در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها اشاره کرد.
 
کانادا در ابتدا مرزهای خود را از 18 مارچ تا 30 جون بسته بود. از آن زمان محدودیت‌های مسافرتی هر ماه افزایش یافتند. در حال حاضر نیز مسافران از ایالات متحده از سفرهای غیر ضروری تا 21 اکتبر منع شده‌اند و محدودیت‌های مسافرتی برای دیگر کشورهای جهان تا 31 اکتبر ادامه خواهد داشت.
برخی افراد نیز همچنان به دلایل مسایل مشخص مانند ورود به کانادا برای مشاغل حساس و حیاتی و یا پیوستن به یکی از اعضای خانواده نزدیک مانند شریک زندگی، از محدودیت‌های مسافرتی معاف هستند.
با وجود موفقیت اولیه در کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید-19، کانادا طی ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر در تعداد مبتلایان روزانه خود بوده است. کبک که از نظر جمعیتی دومین استان بزرگ کانادا محسوب می‌شود، در روز جمعه گذشته بیش از 1000 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید-19 را گزارش کرده است. این تعداد ابتلا بیشترین میزان بیمار جدید از ماه می تا کنون بوده است. همچنین اونتاریو به عنوان بزرگ‌ترین استان کانادا نیز در روز جمعه بیش از 700 بیمار جدید را گزارش کرده است که این تعداد بیشترین میزان از ماه آوریل تاکنون بوده است.
 

سیستم مهاجرت کانادا به کار خود ادامه می‌دهد

کانادا همچنان برنامه‌های تحت Express Entry، برنامه نامزدی استانی (PNP) و قرعه کشی‌های استان کبک را ادامه می‌دهد. بنابراین مهاجران می‌توانند پس از همه گیری جهانی برای حمایت از اقتصاد کشور، وارد کانادا شوند.
سه قرعه کشی اخیر Express Entry، که به صورت دو هفته یک بار در ماه سپتامبر برگزار شده بود، دومین قرعه کشی بزرگ تاریخ محسوب می‌شود. در مجموع 12600 دعوت‌نامه مهاجرت برای مخاطبان صادر شده است. استان‌های بریتیش کلمبیا و کبک نیز بزرگ‌ترین قرعه کشی سال 2020 خود را در هفته گذشته برگزار کردند.
هفته گذشته دولت فدرال کانادا اعلام کرده بود که قصد دارند برای رشد اقتصادی بیشتر، از مهاجران بیشتری استقبال کنند. دو رویداد مهم دیگر در ماه جاری نشان می‌دهد که دولت فدرال برای ادامه سیاست‌های مهاجرتی خود پس از همه گیری، چه برنامه‌هایی دارد.
وزیر Mendicino احتمالاً تا روز جمعه 30 اکتبر، برنامه مهاجرت سال‌های 2021 تا 2023 را اعلام خواهد کرد. همچنین Mendicino یک نامه ماموریت جدید از  جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا دریافت خواهد کرد که شامل راهنمایی‌هایی در خصوص اولیت‌های سیاست‌های مهاجرتی در سال‌ها آینده خواهد بود.
 
 
 
 
بازدید: 136تاریخ انتشار : 1399/08/11