گزارش شغلی جوشکار

جاب آفر
بازدید: 457

گزارش شغلی نجاری

اکسپرس اینتری
بازدید: 392

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 3367

گزارش شغلی ماشین‌کار CNC

جاب آفر
بازدید: 1416

هزینه های مهاجرت و زندگی در کانادا

 یکی از مهم‌ترین سوالات مخاطبان و متقاضیان مهاجرت در خصوص هزینه‌های مهاجرت و زندگی در کانادا می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. پیش از اینکه ادامه مقاله را مطالعه کنید، چند نکته در خصوص این هزینه‌ها را در نظر داشته باشید. هزینه‌های مسیرهای مهاجرتی، مبالغی مشخص هستند اما این مورد در خصوص هزینه‌های زندگی صدق نمی‌کند. آنچه که در این مقاله به عنوان سرمایه مورد نیاز برای زندگی می‌خوانید، به صورت تقریبی است. برای مثال در بخش میزان دستمزد استان‌های مختلف، مبنای دستمزد دو سال اخیر در نظر گرفته شده است. این میزان دستمزدها درادامه سال جاری میلادی تغییر خواهند داشت. ما در برخی از موارد، میزان درصد این افزایش دستمزد را ذکر کردیم. همانطور که گفته شد هزینه‌های زندگی به صورت تقریبی گفته شده‌اند و این مبالغ به موارد مختلفی بستگی دارند. مواردی مانند سبک زندگی، شهر و استان محل زندگی و... از عوامل مهم تاثیرگذار بر این مبالغ هستند.

ما در ادامه، موارد ذکر شده و هزینه‌ها را با هم مرور می‌کنیم. در این مقاله سعی شده برای سهولت شما مخاطبان عزیز، بیش از هر چیزی به اصل مطلب بپردازیم و از پرداختن به مسایل حاشیه‌ای و کم اهمیت‌تر پرهیز کرده‌ایم. با ما همراه باشید.


دریچه مهاجرت: وکیل  مهاجرت به کانادا

هزینه مسیرهای مهاجرتی مختلف

هزینه‌های مورد نیاز دولت برای پروسه ویزاهای اقامت دائم و موقت، بستگی به تعداد اعضای خانواده که متقاضی اصلی را همراهی می‌کنند دارند. نکته قابل توجه این است که هزینه پروسه‌های مختلف مسیرهای متفاوت مهاجرتی، از هزینه‌ای که متقاضیان باید برای نمایندگان مجاز مانند وکلای مهاجرتی بپردازند جدا می‌باشد. همچنین این مورد را هم مورد توجه قرار دهید که این مبالغ یاد شده ممکن است بدون اطلاع قبلی توسط IRCC تغییر یابند.

هزینه‌های اقامت دائم

هزینه‌های اقامت دائم بسته به جریان مهاجرتی که درخواست می‌کنید، از برنامه‌ای به برنامه دیگر متفاوت است. متقاضیان باید این مورد را در نظر باشند که پس از تایید درخواستشان، ملزم به پرداخت هزینه حق اقامت دائم هستند. این مورد یک هزینه جداگانه است که باید توسط تمام متقاضیان تایید شده، صرف نظر از برنامه مهاجرتی که درخواست کرده‌اند، پرداخت شود.

هزینه‌های پروسه مهاجرت تجاری کانادا

کسانی که می‌خواهند از طریق جریان‌های مهاجرتی سرمایه گذاری، کارآفرینی و یا خود اشتغالی به کانادا بیایند، باید هزینه‌هایی به شرح زیر را پرداخت کنند:

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

هزینه دولتی پرونده متقاضی اصلی

1575 دلار

هزینه دولتی پرونده همسر و یا شریک قانونی زندگی

825 دلار

کودک وابسته زیر 22 سال و یا یک فرد وابسته بالای 22 سال که به دلیل شرایط جسمانی و یا روحی قادر به تامین مالی خود نمی‌باشد

به ازای هر فرد وابسته 225 دلار اضافه کنید

نکته: متقاضیان برنامه‌های خاص مهاجرتی استانی ممکن است مجبور شوند هزینه پردازش اضافی که توسط اداره مهاجرت استان تعیین شده است را بپردازند.

هزینه‌های پروسه مهاجرت اقتصادی

هزینه‌های بررسی که در ادامه گفته می‌شوند، در جریان‌های زیر اعمال می‌شوند:

 • نیروهای کار ماهر کبک
 • برنامه‌های نامزدی استانی
 • برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک
 • کسب و کارهای ماهر فدرال
 • نیروهای کار ماهر فدرال
 • مسیر تجربه کار کانادایی

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

هزینه دولتی پرونده متقاضی اصلی (هزینه بررسی درخواست و هزینه حق اقامت دائم)

2075 دلار

هزینه دولتی پرونده همسر و یا شریک قانونی زندگی (به همراه هزینه حق اقامت دائم)

 1325 دلار

کودک وابسته زیر 22 سال و یا یک فرد وابسته بالای 22 سال که به دلیل شرایط جسمانی و یا روحی قادر به تامین مالی خود نمی‌باشد

به ازای هر فرد وابسته 225 دلار اضافه کنید

هزینه پروسه اسپانسرشیپ خانواده

ساکنان دائمی که مایل به حمایت مالی از خانواده خود در کانادا هستند، باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنند:

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

اسپانسرشیپ همسر و فرزندان وابسته

همسر و یا شریک قانونی زندگی (به همراه هزینه اسپانسرشیپ، هزینه متقاضی اصلی و هزینه حق اقامت دائم)

1050 دلار

فرزندان وابسته

به ازای هر فرزند 150 دلار

اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها (به همراه هزینه اسپانسرشیپ، هزینه متقاضی اصلی و هزینه حق اقامت دائم)

1050 دلار

همسر و یا شریک قانونی زندگی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

1050 دلار

فرزندان وابسته والدین و پدربزرگ‌ و مادربزرگ

150 دلار

نکته: متقاضیان برنامه‌های خاص مهاجرتی استانی ممکن است مجبور شوند هزینه پردازش اضافی که توسط اداره مهاجرت استان تعیین شده است را بپردازند.

هزینه حق اقامت دائم

هزینه‌هایی که در بالا ذکر شدند بدون محاسبه‌ ی 500 دلار هزینه حق اقامت دائم (RPFR) بودند. هنگامی که درخواست متقاضی برای اقامت دائم مورد پذیرش قرار گرفت، این مبلغ باید پرداخت شود. این هزینه برای همه‌ی متقاضیان و افرادی که تحت اسپانسرشیپ قرار می‌گیرند اعمال می‌شود. تنها کسانی که نیازی به پرداخت این مبلغ ندارند، کودکان وابسته و افراد تحت حمایت می‌باشند. ممکن است RPFR در هنگام ارائه درخواست متقاضی به همراه هزینه دیگر درخواست‌ها پرداخت شود تا از بروز تاخیرهای ناخواسته در آینده جلوگیری شود. در صورتی که درخواست اقامت دائم متقاضی مورد تایید قرار نگیرد، RPFR که پیش پرداخت شده بود، به متقاضی برگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید که دیگر هزینه‌های انجام شده در مسیر بررسی درخواست‌ها قابل استرداد نمی‌باشند.

هزینه‌های پروسه شهروندی

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده شما در آخرین مراحل از سفر طول و دراز مهاجرت یعنی دریافت شهروندی هستید، باید هزینه‌هایی که در ادامه ذکر می‌شوند را بپردازید:

جدول هزینه های شهروندی کانادا

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

افراد بالغ 18 ساله یا بزرگتر

630 دلار به ازای هر نفر

کودکان تحت سرپرستی (18 ساله و کمتر از آن)

100 دلار به ازای هر نفر

کودکان (18 ساله و کمتر از آن)

100 دلار به ازای هر نفر

گواهی شهروندی

به ازای هر نفر 75 دلار اضافه کنید

رزومه درخواست شهروندی

530 دلار به ازای هر نفر

رزومه درخواست شهروندی (18 ساله و کمتر از آن)

100 دلار به ازای هر نفر

هزینه حق شهروندی

به ازای هر نفر 100 دلار اضافه کنید

هزینه‌های اقامت موقت

همانند تفاوت هزینه‌های بررسی اقامت دائم در برنامه‌های مختلف مهاجرتی، هزینه‌های اقامت موقت نیز بر اساس نوع ویزا، متفاوت می‌باشند.

هزینه‌های پروسه ویزای بازدیدکنندگان

بسته به ملیت، کشور مبداء و یا دیگر وضعیت‌ها، ممکن است برای سفر یا جابجایی در کانادا نیاز به ارائه درخواست برای ویزای بازدیدگنندگان باشید. اگر برای ورود به کانادا به ویزای بازدیدکنندگان نیاز دارید، باید هزینه‌های زیر را بپردازید:

هزینه ویزای توریستی کانادا

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

ویزای بازدیدکنندگان برای ورود به کانادا برای یک بار یا چند بار

100 دلار به ازای هر نفر

ویزای بازدیدکنندگان برای ورود به کانادا برای یک بار یا چند بار برای یک خانواده 5 نفره یا بیشتر (تمام اعضای خانواده باید همزمان درخواست دهند)

 500 دلار

تمدید ویزای بازدیدکنندگان

100 دلار به ازای هر نفر

بازیابی ویزای بازدیدکنندگان

200 دلار به ازای هر نفر

هزینه‌های پروسه مجوز سفر الکترونیک (eTA)

مسافران معاف از ویزایی که شهروند کانادا نیستند و اقامت دائم نیز ندارند، با پرداخت 7 دلار می‌توانند مجوز سفر الکترونیک دریافت کنند. eTA ورود به کانادا تضمین نمی‌کند و ممکن است تا 5 سال اعتبار داشته باشد. این مورد شامل اتباع اروپایی و برخی دیگر از کشورها می شود (اتباع تک تابعیتی ایرانی مشمول این مورد نمی شوند).

هزینه پروسه مجوز کار

هزینه مجوز کار در کانادا فارغ از اینکه در کدام صنعت مشغول به کار هستید و یا اینکه تحت کدام جریان درخواست خود را ارائه داده‌اید، ثابت است.

هزینه دولتی اجازه کار کانادا

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

مجوز کار

155 دلار به ازای هر نفر

مجوز کار برای یک گروه 3 نفره یا بیشتر از هنرمندان نمایشی (همه‌ی هنرمندان و کارکنان باید به طور همزمان درخواست خود را ارائه دهند)

465 دلار

مجوز کار باز

100 دلار به ازای هر نفر+ 155 دلار مجوز

بازیابی یک مجوز کار

355 دلار

هزینه‌های پروسه مجوز تحصیلی

دانشجویان بسیار زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در برخی از برترین موسسات آموزشی جهان، با ویزای تحصیلی وارد کانادا می‌شوند. دارندگان ویزای دانشجویی باید هنگام درخواست برای مجوز تحصیلی، هزینه‌های زیر را بپردازند:

هزینه دولتی تحصیل در کانادا

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

هزینه مجوز تحصیلی (مدرسه، کالج یا دانشگاه فرقی ندارد)

150 دلار به ازای هر نفر

بازیابی یک مجوز تحصیلی منقضی شده

350 دلار

هزینه دولتی استان کبک برای مجوز تحصیل این استان

116 دلار

هزینه‌های انگشت نگاری

تمامی کسانی که درخواست‌های زیر را ارائه می‌دهند، درخواستشان باید همراه با اثر انگشت و عکس (بایومتریکس) باشد:

 • ویزای بازدیدکنندگان
 • مجوز کار و تحصیل (به استثنای اتباع ایالات متحده)
 • اقامت دائم
 • پناهنده یا پناهجو

هزینه‌های انگشت نگاری کانادا

درخواست

هزینه بررسی درخواست به دلار کانادایی

متقاضیان فردی

85 دلار

خانواده‌هایی که با هم متقاضی هستند

حداکثر کل هزینه‌ها 170 دلار

گروه‌های 3 نفره یا بیشتر از هنرمندان نمایشی و کارکنان آن‌ها

حداکثر کل هزینه‌ها 255 دلار

هزینه‌های زندگی در کانادا

در ادامه مقاله به هزینه‌های زندگی در کانادا می‌پردازیم. بخش قابل توجهی از این مبالغ به صورت میانگین ذکر شده‌اند زیرا میزان هزینه‌ها، در کنار انتخاب استان و شهر مقصد توسط مخاطب، به سبک زندگی و سلیقه متقاضیان نیز بستگی دارد. هزینه‌ها در استان‌ها و شهرهای مختلف متفاوت می‌باشند بنابراین انتخاب استان و شهر مورد نظر نیز حایز اهمیت است. همچنین در این بخش به میزان دستمزد افراد در بخش‌های مختلف می‌پردازیم. تمامی دستمزدها بر مبنای دستمزدهای دو سال اخیر می‌باشند. نکته قابل توجه در خصوص ادامه این مقاله این است که ما سعی کردیم از توضیحات اضافه پرهیز کنیم و بیش از هر چیزی به اصل موضوع بپردازیم.
 

هزینه‌های زندگی در کانادا در یک نگاه

اجاره: در گران‌ترین شهرهای کانادا (تورنتو و ونکوور) اینگونه است که اجاره یک اتاق در یک خانه مشترک از 850 تا 1000 دلار شروع می‌شود. در برخی از شهرهای دیگر نظیر مونترال اجاره یک اتاق تقریبا نصف تورنتو است.

غذا: به طور متوسط یک فرد بزرگسال ماهانه 375 دلار برای وعده‌های مفید و مقوی غذایی هزینه می‌کند. همچنین بودجه‌ای که برای غذا صرف می‌کنید به رژیم غذایی و محل خرید مواد غذایی و یا مکان‌هایی که برای صرف غذا به آن‌ها مراجعه می‌کنید بستگی دارد. اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص در ادامه مقاله آمده است.

تلفن همراه و دیتا: شما باید به طور ماهانه 45 تا 60 دلار برای یک پلن به همراه هر دو گزینه دیتا و مدت زمان مکالمه بپردازید.

اشتراک اینترنت: 40 تا 150 دلار به صورت ماهانه برای دسترسی به اینترنت در نظر داشته باشید.

حمل و نقل عمومی: 86.50 دلار در ماه در مونترال، 151.15 دلار در ماه در تورنتو و 98 تا 177 دلار در ونکوور (بسته به تعداد مناطق کرایه‌ای که طی کرده‌اید)

حداقل دستمزد: از 11.05 تا 15 دلار و این مبلغ این به استان و قلمرو بستگی دارد. کارمندان انعام بگیر و یا سرو کنندگان نوشیدنی‌ معمولاً حداقل دستمزد متفاوت و کمتری دارند.

میانگین دستمزد ساعتی: از 22.26 تا 30.75 دلار و این مبلغ به استان و قلمرو بستگی دارد (به استثنای Nunavut).

در ادامه مقاله به میزان حداقل دستمزدها و هزینه‌های زندگی در استان‌ها و قلمروهای مختلف کانادا می‌پردازید.

هزینه‌های زندگی در اونتاریو –ONTARIO

حداقل دستمزدها در اونتاریو

حداقل دستمزد (از 1 ژانویه 2018)

حداقل دستمزد عمومی (که برای اکثر کارمندان اعمال می‌شود) 14 دلار در ساعت است

حداقل دستمزد سرو کنندگان نوشیدنی‌ 12.20 دلار در ساعت است
 

هزینه زندگی در تورنتو

حداقل دستمزدها در اکتبر 2020 مورد بازبینی قرار گرفتند اما دستمزدهای ذکر شده در اینجا از اول ژانویه 2018 تا 30 سپتامبر 2020 قابل اجرا هستند.

اونتاریو

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

27.36 دلار

مدیریت

45.45 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

27.12 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

36.80 دلار

بخش سلامت

30.36 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

34.34 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

22.42 دلار

فروش و خدمات

17.88 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

25.60 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

21.16 دلار

تولید و خدمات شهری

21.96 دلار

اجاره مسکن

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

1532 دلار

1900 دلار

آپارتمان تک خوابه

1723 دلار

2300 دلار

آپارتمان دو خوابه

2080 دلار

3000 دلار

آپارتمان سه خوابه

2353 دلار

3695 دلار

حمل و نقل عمومی

 • کرایه یک مسیر تک سفره (بدون برگشت) با کارت PRESTO: 3.10 دلار

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 3.25 دلار

 • مسافرت ماهیانه با TTC: 151.15 دلار

 • مسافرت هفتگی با TTC: 64.95 دلار

 • مسافرت روزانه با TTC: 13 دلار

اگر تصمیم دارید زندگی ارزانتری در GTA داشته باشید، بهتر است یک ماشین برای خود بخرید. در این میان هزینه بیمه را فراموش نکنید. ممکن است هزینه آن بسیار گران‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید، زیرا بر خلاف تجربه رانندگی در کشور خود، اکثر شرکت‌ها مالیات "راننده جدید" را اعمال می‌کنند. شما باید ماهانه 300 تا 600 دلار پرداخت کنید.

غذا

بر اساس بررسی‌ها، یک مرد 19 تا 30 ساله به طور هفتگی 65 دلار صرف وعده‌های مقوی غذایی می‌کند. این در حالی است که یک زن در همان محدوده سنی، به صورت هفتگی 51 دلار هزینه می‌کند. برای یک زوج 19 تا 30 ساله، هفته‌ای 120 دلار صرف هزینه‌ی غذا می‌شود.

در شهر تورنتو، برای صرفه جویی در هزینه‌های غذا، می‌توانید به بازارهای محله‌های چند ملیتی سری بزنید. برای مثال محله چینی‌ها، هند کوچک، محله یونانی‌ها، محله کره‌ای‌ها، جامائیکای کوچک و یا پرتغال کوچک از جمله این بازارها هستند که می‌توانید محصولات تازه را به قیمت ارزان‌تر تهیه کنید و از جموامع و مشاغل کوچک نیز حمایت کنید.

سرگرمی و تفریح

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 تا 25 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام)

 • سینما: یک بلیط سینما 15 دلار است (اما Cineplex در روزهای سه شنبه بلیط‌ها را با قیمت 8.50 دلار ارائه می‌دهد)

 • سیگار: 15 دلار برای یک بسته 20 تایی

هزینه زندگی در اوتاوا

پایتخت کانادا شهرهای مونترال، ونکوور یا تورنتو نیستند، بلکه اوتاوا پایتخت کانادا است. بله درست خواندید! اوتاوا شهری بسیار زیبا و بزرگ است و اغلب به دلیل کیفیت بالای زندگی در آن مورد تحسین واقع شده و در مقایسه با پایتخت‌ های دگیر کشورهای جهان، برای زندگی مقرون به صرفه است.

اجاره

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

1047 دلار

1270 دلار

آپارتمان تک خوابه

1379 دلار

1525 دلار

آپارتمان دو خوابه

1683 دلار

1800 دلار

آپارتمان سه خوابه

1709 دلار

1995 دلار

حمل و نقل عمومی

در اینجا نرخ کرایه OC Transpo در اکتبر 2019 را مشاهده می‌کنید:

کارت Presto: 6 دلار (حداقل باید کارت را 10 دلار شارژ کنید)

کرایه مسیر تک سفره: 3.55 دلار با کارت پرستو و یا 3.60 دلار به صورت نقد (کرایه کامل)

مسافرت ماهانه: 119.50 دلار

مسافرت روزانه: 10.75 دلار

غذا

قیمت مواد غذایی در اوتاوا به دلیل تولید محصولات لبنی، تخم مرغ، گوشت و ماهی، نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است.

سرگرمی:

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام)، گزینه‌های بهتر 50 تا 85 دلار هزینه دارد

 • سینما: یک بلیط سینما 15 دلار است (اما Cineplex در روزهای سه شنبه بلیط‌ها را با قیمت 8.50 دلار امی‌دهد)

 • سیگار: 15 دلار برای یک بسته 20 تایی

 

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا–BRITISH COLUMBIA

دقیقاً مانند اونتاریو، هزینه‌های زندگی در بریتیش کلمبیا زیاد است. ونکوور یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود اما در عین حال یکی از محبوب‌ترین شهرها نیز محسوب می‌شود که به خاطر کیفیت بالای زندگی در آن مورد ستایش قرار می‌گیرد. شهر ویکتوریا به عنوان مرکز استان و شهر کلونا در دره اوکاناگان نیز شهرهای خوبی هستند که انتخاب‌های ارزان‌تری محسوب می‌شوند.

میانگین دستمزدها در بریتیش کلمبیا (از تاریخ 1 جون سال 2019)

 • حداقل دستمزد عمومی (که برای اکثر کارمندان اعمال می‌شود) 13.85 دلار در ساعت

 • حداقل دستمزد سرو کنندگان نوشیدنی، 12.70 دلار در ساعت

حداقل دستمزدها در تاریخ از اول ماه جونن افزایش یافته است (به ترتیب 14.60 دلار در ساعت و 13.95 دلار در ساعت) و سپس در تاریخ 1 جون سال 2021 نیز (15.20 دلار در ساعت برای کارمندان عمومی و سرو کنندگان نوشیدنی‌ها) افزایش می‌یابد.

بریتیش کلمبیا

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

26.77 دلار

مدیریت

41.53 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

26.45 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

37.33 دلار

بخش سلامت

30.71 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

31.36 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

25.74 دلار

فروش و خدمات

17.71 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

28.14 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

26.32 دلار

تولید و خدمات شهری

25.32 دلار

هزینه‌های زندگی در ونکوور

اجاره مسکن

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

N/A

1925 دلار

آپارتمان تک خوابه

1680 دلار

2200 دلار

آپارتمان دو خوابه

2745 دلار

3000 دلار

آپارتمان سه خوابه

N/A

4250 دلار

حمل و نقل

 • کرایه مسیر تک سفره با کارت Compass (6 دلار): 2.40 دلار برای یک منطقه، 3.45 برای دو منطقه، 4.50 برای سه منطقه
 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 3 دلار برای یک منطقه، 4.25 دلار برای دو منقطه، 5.75 دلار برای سه منطقه
 • مسافرت ماهانه: 98 دلار برای یک منطقه، 131 دلار برای دو منطقه، 177 دلار برای سه منطقه
 • مسافرت روزانه: 10.50 دلار

غذا

همانند تورنتو، قیمت غذاها در ونکوور بالا است. برای خریدهای ارزان‌تر باید به دنبال فرشگاه‌هایی باشید که محصولات ارزان‌ترین عرضه می‌کنند. محله چینی‌ها گزینه خوبی برای خرید برنج و محصولات تازه از خرده فروشی‌ها محسوب می‌شود.

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 تا 25 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). با این حال ونکوور دارای رستوران‌های شگفت انگیز آسیایی است که می‌توانید در آن‌ها از خوردن سوشی‌های با کیفیت عالی و رشته فرنگی چینی با قیمت مناسب لذت ببرید.

 • سینما: یک بلیط سینما 15 دلار است (اما Cineplex در روزهای سه شنبه بلیط‌ها را با قیمت 8.50 دلار ارائه می‌دهد)

 • سیگار: 15 دلار برای یک بسته 20 تایی

 

هزینه‌های زندگی در کبک - QUEBEC

به طور کلی کبک استانی مقرون بصرفه و به لحاظ جمعیتی و درآمدی بسیار منطقی است. در عین حال مونترال در بخش مسکن گران‌تر از سایر شهرهای این استان است. هزینه‌های زندگی در شهر کبک، Gatineau، Longueuil یا Laval و همچنین در Sherbrooke، Trois-Rivières، Saguenay و... بسیار مقرون به صرفه است.

میانگین دستمزد در کبک

حداقل دستمزد (از 1 می 2019):

 • حداقل دستمزد عمومی (که برای اکثر کارمندان اعمال می‌شود) 12.50 دلار در ساعت

 • حداقل دستمزد سرو کنندگان نوشیدنی، 10.05 دلار در ساعت

کبک

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

25.42 دلار

مدیریت

40.40 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

25.51 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

33.64 دلار

بخش سلامت

27.26 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

31.36 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

23.48 دلار

فروش و خدمات

17.09 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

25.18 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

21.13 دلار

تولید و خدمات شهری

21.19 دلار

هزینه زندگی در مونترال

اجاره

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

1015 دلار

1250 دلار

آپارتمان تک خوابه (3 ½ در کبک)

1286 دلار

1500 دلار

آپارتمان دو خوابه (4 ½ در کبک)

1676 دلار

1950 دلار

آپارتمان سه خوابه (5 ½ در کبک)

2165 دلار

2334 دلار

حمل و نقل عمومی

 • کارت قابل شارژ اوپاس: 6 دلار

 • کرایه مسیر تک سفره (اتوبوس و مترو) 3.50 دلار

 • پیش پرداخت 10 مسیر: 29 دلار (2.90 برای هر مسیر)

 • عبور نامحدود آخر هفته (از جمعه ساعت 6 عصر تا دوشنبه 5 صبح): 14 دلار

 • مسافرت سه روزه: 19.50 دلار

 • مسافرت هفتگی: 26.75 دلار

 • مسافرت ماهانه: 86.50 دلار

سرگرمی

رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 15 تا 20 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید 45 تا 80 دلار هزینه کنید

سینما: یک بلیط سینما 12 تا 14 دلار است

سیگار: 10 دلار برای یک بسته 20 تایی

غذا

قیمت‌های مواد غذایی برای کانادا متوسط محسوب می‌شود اما هزینه تولید اغلب گران‌تر از اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا است.
 

هزینه زندگی در آلبرتا - ALBERTA

هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف استان متفاوت است. از زمان رونق گرفتن بازار نفت در کلگری، اجاره مسکن بالاتر رفته است اما اجاره‌ها در ادمونتون ارزان‌تر است.

متوسط دستمزد در آلبرتا

از اکتبر 2018 حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت بوده و این دستمزد برای کارمندان انعام بگیر نیز اعمال می‌شود.

آلبرتا

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

30.76 دلار

مدیریت

48.21 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

29.75 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

43.29 دلار

بخش سلامت

33.64 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

35.50 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

25.26 دلار

فروش و خدمات

19.60 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

30.64 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

32.32 دلار

تولید و خدمات شهری

30.71 دلار

هزینه‌های زندگی در کلگری

اجاره

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

N/A

975 دلار

آپارتمان تک خوابه

1070 دلار

1125 دلار

آپارتمان دو خوابه

1221 دلار

1360 دلار

آپارتمان سه خوابه

1398 دلار

1550 دلار

حمل و نقل عمومی

 • کرایه نقدی مسیر تک سفر: 3.40 دلار (از ژانویه 2020، 3.50 دلار)

 • مسافرت روزانه: 10.75 دلار (از ژانویه 2020، 11 دلار)

 • مسافرات ماهانه: 106 دلار (از ژانویه 2020، 109 دلار)

 • خدمات فرودگاه (با دسترسی همه روزه به اتوبوس و C-Train): 10.75 دلار

سرگرمی

رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 15 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید 60 تا 100 دلار هزینه کنید

سینما: یک بلیط سینما 13.50 دلار است

سیگار: 15 دلار برای یک بسته 20 تایی
 

هزینه زندگی در ادمونتون

ادمونتون توسط دارندگان ویزای کار هالیدی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد اما این شهر یکی از گزینه‌های ارزان در استان آلبرتا محسوب می‌شود.

اجاره

نوع منزل مسکونی

بر اساس اطلاعات RentSeeker در نوامبر 2019

بر اساس اطلاعات PadMapper در نوامبر 2019

آپارتمان کوچک یک نفره

986 دلار

850 دلار

آپارتمان تک خوابه

1124 دلار

970 دلار

آپارتمان دو خوابه

1036 دلار

1199 دلار

آپارتمان سه خوابه

N/A

1935 دلار

حمل و نقل عمومی

Edmonton Transit Service (ETS) سیستم‌های اتوبوس و خدمات ریلی سبک را اداره می‌کند:

 •  کرایه نقدی مسیر تک سفره: 3.50 دلار (فقط کرایه کامل)

 • 10 بلیط تک سفره: 26.25 دلار

 • مسافرت روزانه: 9.75 دلار

 • مسافرت ماهانه: 97 دلار

سرگرمی

رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 70 دلار هزینه کنید

سینما: یک بلیط سینما 14 دلار است

سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی

غذا

قیمت مواد غذایی در ادمونتون در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا کمی ارزان‌تر است. قیمت محصولات متوسط است اما به طور کلی مبلغ کم‌تری برای گوشت، محصولات لبنی و تخم مرغ می‌پردازید.
 

هزینه‌های زندگی در ساسکاچوان و منیتوبا–SASKATCHEWAN & MANITOBA

اگر به دنبال تجربه کردن گوشه‌ای دیگر از کشور پهناور کانادا هستید که مکانی ارزان‌تر، آرام و صمیمی باشد، به سمت چمن‌زارهای وسیع این دو استان بسیار پهناور بروید.

میانگین دستمزد در ساسکاچوان

از اول اکتبر سال 2019 میزان حداقل دستمزد 11.32 دلار در ساعت است و این مبلغ برای کارکنان انعام بگیر نیز اعمال می‌شود.

ساسکاچوان

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

27.46 دلار

مدیریت

44.10 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

26.39 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

37.05 دلار

بخش سلامت

33.02 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

32.85 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

21.42 دلار

فروش و خدمات

17.80 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

28.58 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

28.84 دلار

تولید و خدمات شهری

27.82 دلار

میانگین دستمزد در منیتوبا

از اول اکتبر سال 2019 میزان حداقل دستمزد 11.65 دلار در ساعت است و این مبلغ برای کارکنان انعام بگیر نیز اعمال می‌شود.

منیتوبا

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

24.45 دلار

مدیریت

39.61 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

24.66 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

33.71 دلار

بخش سلامت

28.82 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

29.43 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

20.79 دلار

فروش و خدمات

16.51 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

24.88 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

21.18 دلار

تولید و خدمات شهری

20.85 دلار

بیشتر بخوانید : مهاجرت از طریق کار 

 

هزینه‌های زندگی در ساسکاتون

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 701 دلار در ماه و یک آپارتمان تک خوابه، 912 دلار در ماه است. اجاره در مرکز شهر و همچنین در بخش‌های غربی و شمال شرقی گران‌تر است.

حمل و نقل عمومی

Saskatoon Transit سیستم اتبوس رانی را مدیریت می‌کند:

 • قیمت کارت یک بار مصرف Go-Pass: 5 دلار

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 3 دلار

 • 10 مسیر تک سفره که با کارت Go-Pass پرداخت شود: 25 دلار

 • مسافرت ماهانه: 83 دلار

 • مسافرت سالانه: 913 دلار

سرگرمی

رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 15 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 45 تا 100 دلار هزینه کنید

سینما: یک بلیط سینما 14 دلار است

سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی
 

هزینه زندگی در رجینا

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 700 دلار در ماه و یک آپارتمان تک خوابه، 935 دلار در ماه است. اجاره در مرکز شهر و همچنین در بخش‌های غربی و شمال شرقی گران‌تر است.

حمل و نقل عمومی

ReginaTransit سیستم اتوبوس‌رانی رجینا را مدیریت می‌کند:

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 3.25 دلار

 • بلیط ده مسیر تک سفره: 29 دلار

 • بلیط 20 مسیر تک سفره: 55 دلار

 • مسافرت ماهانه: 88 دلار

سرگرمی

رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 16 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 40 تا 80 دلار هزینه کنید

سینما: یک بلیط سینما 13.50 دلار است

سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی

غذا

قیمت گوشت و ماهی در این شهر کمی گران‌تر از اغلب شهرهای کانادا است. با این حال محصولات لبنی و تخم مرغ ارزان‌تر هستند.

 

هزینه زندگی در استان منیتوبا

هزینه زندگی در وینیپگ

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 697 دلار در ماه و یک آپارتمان تک خوابه، 920 دلار در ماه است. برای PadMapper، یک آپارتمان کوچک یک نفره ماهانه 805 دلار، آپارتمان تک خوابه ماهانه 970 دلار و آپارتمان دو خوابه 1250 دلار در ماه می‌باشد. با توجه به وسعت شهر وینیپگ، این اجراه‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند. مرکز شهر و مناطق Lord Selkirk و Midland بسیار مقرون به صرفه هستند. این در حالی است که اجاره‌ها درFort Rouge و Centennial بسیار گران است.

حمل و نقل عمومی

Winnipeg Transit سیستم اتوبوس‌رانی شهر را مدیریت می‌کند:

 • کارت قابل شارژ peggo: 5 دلار

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 2.95 دلار

 • کرابه قابل پرداخت مسیر تک سفره با کارت peggo: 2.60 دلار

 • مسافرت پنج روزه (دوشنبه تا جمعه): 23.40 دلار

 • مسافرت هفت روزه (دوشنبه تا یکشنبه): 26 دلار

 • مسافرت ماهانه: 100.10 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 15 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 50 تا 75 دلار هزینه کنید

 • سینما: یک بلیط سینما 11.75 دلار است

 • سیگار: 16 دلار برای یک بسته 20 تایی

غذا

محصولات مختلف غذایی اغلب اندکی گران‌تر از دیگر شهرهای کانادا هستند. با این حال محصولات لبنی و تخم مرغ ارزان‌تر هستند.

هزینه‌های زندگی در استان‌های حاشیه اقیانوس اطلس (نووا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیو برانزویک، نیوفاندلند و لابرادور)

NEW BRUNSWICK- NOVA SCOTIA - PRINCE EDWARD ISLAND - NEWFOUNDLAND AND LABRADOR

 

هزینه‌های زندگی در نووا اسکوشیا

نووا اسکوشیا استانی است که هزینه‌های زندگی در آن نسبتاً کم است و این مورد حتی در مورد مرکز استان یعنی شهر هالیفاکس نیز صدق می‌کند. هزینه‌های زندگی در شهرهای کوچک‌تری مانند سیدنی و دارتموث حتی ارزان‌تر است.

متوسط دستمزد در نووا اسکوشیا

از اول آوریل 2019 حداقل دستمزد برای کارکنان با تجربه 11.55 دلار و برای کارکنان بدون تجربه (کسانی کهکمتر از سه ماه در شغل فعلی خود استخدام شده‌اند)، 11.05 دلار است.

نووا اسکوشیا

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

23.59 دلار

مدیریت

38.50 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

24.23 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

33.02 دلار

بخش سلامت

27.87 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

30.38 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

21.13 دلار

فروش و خدمات

15.01 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

23.07 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

20.24 دلار

تولید و خدمات شهری

21.95 دلار

هزینه‌های زندگی در هالیفاکس

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 812 دلار و آپارتمان تک خوابه 904 دلار در ماه می‌باشد. این مبالغ ممکن است تخمین بسیار پایینی باشند زیرا در سمت دیگر، مبلغ اجاره‌ها برای PadMapper اینگونه است: یک آپارتمان کوچک یک نفره 1150 دلار در ماه، آپارتمان یک خوابه 1400 دلار و آپارتمان دو خوابه 1525 دلار در ماه است.

این شهر، دو بخش شبه جزیره هالیفاکس و هالیفاکس مِین لند دارد. زندگی در شبه جزیره که به مرکز شهر نزدیک‌تر است، از زندگی در مین لند در جنوب شهر، گران‌تر است. بخش شمالی شبه جزیره از بخش‌های جنوبی آن ارزان‌تر است. در مین لند این موضوع بر عکس است.

اجاره خانه در دارتموث، که می‌توان با سوار شدن به کشتی از هالیفاکس به آنجا رسید، ارزان‌تر است. اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 594 دلار در ماه و یک آپارتمان تک خوابه حدود 755 دلار در ماه می‌باشد.

حمل و نقل عمومی

Halifax Transit سیستم اتوبوس‌رانی شهر را مدیریت می‌کند:

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 2.75 دلار (فقط مبلغ کرایه)

 • 10 مسیر تک سفره: 24.70 دلار

 •  مسافرت ماهانه: 82.50 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 18 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 60 تا 80 دلار هزینه کنید
 • سینما: یک بلیط سینما 13 دلار است
 • سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی


دریچه مهاجرت : مهاجرت از طریق استارت آپ

غذا

به طور کلی قیمت غذاها کمی بیشتر از دیگر شهرهای کانادا است. انتظار می‌رود برای مواد غذایی مانند گوشت، ماهی، محصولات لنبی و تخم مرغ، مبالغ بیشتری بپردازید.

 

هزینه‌های زندگی در نیوبرانزویک

اکنون به استانی رسیدیم که هزینه‌های زندگی در آن کمتر از دیگر بخش‌های کانادا است.

میانگین دستمزد در نیوبرانزویک

از اول آوریل سال 2019، حداقل دستمزد 11.50 دلار در ساعت بوده است.

نیوبرانزویک

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

22.89 دلار

مدیریت

37.02 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

23.58 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

32.07 دلار

بخش سلامت

27.54 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

27.98 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

18.88 دلار

فروش و خدمات

15.38 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

22.14 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

19.98 دلار

تولید و خدمات شهری

19.82 دلار

اجاره

نیوبرانزویک یکی از استان‌هایی است که میزان اجاره‌ها در آن پایین هستند. بر اساس اطلاعات CMHC، در Moncton، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 607 دلار و یک آپارتمان تک خوابه 698 دلار است. برای PadMapper، یک آپارتمان کوچک یک نفره 700 دلار در ماه خواهد بود.

بر اساس اطلاعات CMHC، درFredericton ، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 637 دلار و یک آپارتمان تک خوابه 747 دلار است. برای PadMapper، یک آپارتمان کوچک یک نفره 755 دلار در ماه خواهد بود.

بر اساس اطلاعات CMHC، درSaint John ، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 526 دلار و یک آپارتمان تک خوابه 648 دلار است. برای PadMapper، یک آپارتمان کوچک یک نفره 745 دلار در ماه خواهد بود.

حمل و نقل عمومی

در مانکتون، Codiac Transpo خطوط اتوبوس‌رانی را مدیریت می‌کند:

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 2.75 دلار

 • کرایه 10 مسیر تک سفره: 22 دلار

 • مسافرت ماهانه: 65 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 15 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 50 تا 80 دلار هزینه کنید
 • سینما: یک بلیط سینما بین 10.25 تا 11.50 دلار است (به شهر بستگی دارد)
 • سیگار: 13 دلار برای یک بسته 20 تایی

غذا

اجاره‌ها در این شهرها پایین‌تر هستند اما قیمت مواد غذایی گران هستند؛ به خصوص محصولات لبنی و تخم مرغ.

هزینه‌های زندگی در استان‌ نیوفاندلند و لابرادور

میانگین دستمزد در نیوفاندلند و لابرادور

از اول آوریل 2019، حداقل دستمزد ساعتی 11.40 دلار است.

نیوفاندلند و لابرادور

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

25.57 دلار

مدیریت

40.58 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

25.42 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

35.82 دلار

بخش سلامت

30.13 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

31.34 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

21.23 دلار

فروش و خدمات

15.43 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

26.64 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

24.91 دلار

تولید و خدمات شهری

22.00 دلار

هزینه‌های زندگی در St John’s

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 712 دلار در ماه است. همچنین اجاره یک آپارتمان تک خوابه 791 دلار در ماه می‌باشد.

حمل و نقل عمومی

Metrobus خدمات اتوبوس‌رانی شهر را مدیریت می‌کرند:

 • کارت قابل شارژ متروباس: 5 دلار

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 2.50 دلار

 • کرایه 10 مسیر: 22.50

 • مسافرت ماهانه: 78 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 70 تا 80 دلار هزینه کنید

 • سینما: یک بلیط سینما 13 دلار است

 • سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی

 

هزینه زندگی در جزیره پرنس ادوارد

زندگی در کوچک‌ترین و کم جمعیت‌ترین استان کانادا، هزینه نسبتاً پایینی دارد و این موضوع در خصوص شارلوت تاون، مرکز استان نیز صدق می‌کند.

میانگین دستمزد در جزیره پرنس ادوارد

از اول آوریل 2019، حداقل دستمزد ساعتی 12.25 دلار بوده است. از اول آوریل 2020 این میزان به 12.85 دلار افزایش یافته است.

جزیره پرنس ادوارد

حداقل دستمزد ساعتی در سال 2018

میانگین دستمزد ساعتی (همه کارمندان – همه‌ی صنایع)

22.26 دلار

مدیریت

33.84 دلار

تجارت – امور مالی و اداری

23.90 دلار

علوم طبیعی و کاربردی

30.33 دلار

بخش سلامت

29.05 دلار

خدمات آموزشی، حقوقی، اجتماعی و دولتی

29.52 دلار

هنر، فرهنگ، تفریح و ورزش

19.54 دلار

فروش و خدمات

15.10 دلار

معاملات – اپراتور حمل و نقل و تجهیزات

20.45 دلار

منابع طبیعی – کشاورزی

17.23 دلار

تولید و خدمات شهری

18.34 دلار

هزینه‌های زندگی در Charlottetown

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 585 دلار در ماه است. همچنین اجاره یک آپارتمان تک خوابه 755 دلار در ماه می‌باشد.

حمل و نقل عمومی

T3 Transit خدمات حمل و نقل در شارلوت تاون و تمام جزیره پرنس ادوارد را ارائه می‌دهد:

 • کرایه نقدی مسیر تک سفره: 2 دلار

 • 10 مسیر تک سفره: 10.80 دلار

 • مسافرت ماهانه: 58.50 

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 17.50 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 50 تا 80 دلار هزینه کنید

 • سینما: یک بلیط سینما بین 11.50 دلار است

 • سیگار: 11 دلار برای یک بسته 20 تایی

 

هزینه زندگی در Yukon و قلمروهای شمال غربی

زمین‌های زیادی در این مناطق در دسترس اما با این حال هزینه زندگی در یوکان و قلمروهای شمال غربی نسبتاً زیاد است. به طور خاص اجاره خانه در این مناطق زیاد است و پیدا کردن یک خانه با اجاره ارزان‌تر امری چالش برانگیز است. از آن‌جایی که اجاره آپارتمان و خانه در این مناطق به گونه‌ای است که به صورت سنتی انجام می‌شود، اطلاعات زیادی در خصوص میزان اجاره‌ها در دسترس نیست.

حداقل دستمزد

از اول آوریل سال 2019، حداقل دستمزد در یوکان، ساعتی 12.71 دلار بوده است.

از اول آوریل سال 2018، حداقل دستمزد در قلمروهای شمال غربی، ساعتی 13.46 دلار بوده است.
 

هزینه زندگی در وایت هورس (یوکان)

در وایت هورس که بزرگ‌ترین شهر یوکان است، باید برای یک آپارتمان کوچک یک نفره، ماهانه 750 دلار اجاره دهید. همچنین این قیمت برای یک آپارتمان تک خوابه 950 دلار می‌باشد. اجاره اتاق در یک خانه مشترک از 500 دلار در ماه شروع می‌شود.

حمل و نقل عمومی

در این شهر حمل و نقل به وسیله اتوبوس‌ها انجام می‌شود:

 •  مسیر تک سفره: 2.50 دلار

 • 10 مسیر تک سفره: 23 دلار

 •  مسافرت ماهانه: 62 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 18 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام). در رستوران‌های مجلل نیز باید حدود 75 تا 120 دلار هزینه کنید
 • سینما: یک بلیط سینما 10 دلار است
 • سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی
   

هزینه زندگی در یلونایف (قلمروهای شمال غربی)

اجاره

بر اساس اطلاعات CMHC، اجاره یک آپارتمان کوچک یک نفره 1182 دلار در ماه است. همچنین اجاره یک آپارتمان تک خوابه 1451 دلار در ماه می‌باشد. همانطور که متوجه شدید پیدا کردن یک خانه با اجاره مقرون به صرفه در یلونایف دشوار است. همچنین قیمت مواد غذایی (برای مثال محصولات لبنی) نیز بسیار بالا می‌باشد. این نکته را باید در نظر داشت که میزان دستمزدها در یلونایف اغلب بالاتر از دیگر نقاط است.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل در یلونایف با اتوبوس صورت می‌گیرد:

 • بلیط تک سفره: 3 دلار

 • مسافرت ماهانه: 75 دلار

سرگرمی

 • رستوران‌ها: یک وعده غذایی و یک نوشیدنی غیر الکلی 20 دلار هزینه دارد (به علاوه مالیات و انعام).
 • سینما: یک بلیط سینما 13 دلار است (در روزهای سه شنبه با قیمت 7 دلار از تماشای فیلم‌ها لذت ببرید. همچنین در سانس‌های بعدازطهر قیمت بلیط‌ها 9 دلار است.)
 • سیگار: 14 دلار برای یک بسته 20 تایی

بازدید: 21تاریخ انتشار : 1399/07/15

بازدید: 3343تاریخ انتشار : 1401/05/30