• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا خدمات حضوری خود را در برخی از حوزه‌ها از سر می‌گیرد

وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا خدمات حضوری خود را در برخی از حوزه‌ها از سر می‌گیرد

 وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، برخی از خدمات خود را که تاکنون به شکل غیر حضوری ارایه می‌شد، از تاریخ 21 سپتامبر به صورت حضوری ارایه می‌دهد. در حقیقت IRCC می‌خواهد پروتکل‌ها و رویه‌های جدیدی را برای ارایه خدمات به شکل حضوری در زمان شیوع جهانی ویروس کرونا امتحان کند.

خدماتی که از تاریخ 21 سپتامبر به صورت حضوری ارایه می‌شوند به شرح زیر می‌باشند:

·         شهروندی: Vancouver Expo برای آزمون مجدد معلومات شهروندی و جلسات داردسی شهروندی برای انتخاب متقاضیان بازگشایی شده است. IRCC از طریق ایمیل، زمان‌بندی مشخص شده برای این مرحله را به متقاضیان اعلام می‌کند.

·         اقامت دائم: دفاتر IRCC در Etobicoke استان اونتاریو و مونترال استان کبک، برای ارایه خدمات مربوط به اقامت دائم بازگشایی شدند. افرادی که می‌خواهند کارت اقامت دائم خود را دریافت کنند و یا قصد دارند مصاحبه‌ی اقامت دائم خود را انجام دهند(تعیین اقامت دائم)، باید از طریق ایمیل با IRCC تماس بگیرند و برای انجام این کارها وقت دریافت کنند.

·         پناهندگی: خدمات محدودی در ارتباط با پناهندگی در دفاتر IRCC در کلگری، ادمونتون، همیلتون و آبشار نیاگارا ارایه می‌شود. IRCC زمان‌های ملاقات را از طریق epost، خدمات آنلاین پست کانادا، به متقاضیانی که نیاز به جمع آوری و یا ارسال مدارک، ارایه اطلاعات انگشت نگاری و یا انجام مصاحبه دارند، اعلام می‌کند. آن‌ها همچنین گفته‌اند اگر این طرح بازگشایی آزمایشی نتایج خوبی در بر داشته باشد، دفاتر ارایه خدمات پناهندگی در ونکوور (Hornby)، مونترال و Etobicoke را نیر در آینده بازگشایی خواهند کرد. در گزارش رسانه اداره مهاجرت آمده است: "IRCC برای رزرو زمان ملاقات، بر اساس وضعیت پرونده، موقعیت مکانی در کانادا و دیگر فاکتورها، با متقاضیان تماس خواهد گرفت. انتخاب متقاضیان بستگی زیادی به زمان ارایه درخواست آن‌ها دارد."

 

IRCC تنها در صورت داشتن قرار ملاقات از پیش تعیین شده، اجازه می‌دهد متقاضیان مهاجرت به صورت حضوری خدمات دریافت کنند.

اداره مهاجرت همچنین زمان دهی برای ارایه اثر انگشت را شروع کرده است. متقاضیان اقامت دائمی که در کانادا منتظر ارایه اثر انگشت خود هستند، طی چند ماه آینده تماسی از طرف خدمات کانادا دریافت خواهند کرد تا نوبتی برای انجام این کار رزرو کنند. افرادی که در مناطق پر جمعیتی زندگی می‌کنند و در آن مناطق متقاضیان زیادی در صف ارایه اثر انگشت هستند، مانند منطقه تورنتو بزرگ، باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند. IRCC گقته است: "ما می‌دانیم که اکنون در یک زمان چالش برانگیز و ناامیدکننده هستیم بنابراین از صبر و حوصله‌ی شما سپاسگذاریم. خدمات کانادا در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت."

آن‌ها همچنین هشدار دادند، متقاضیان اقامت دائمی که منتظر ارایه اثر انگشت هستند، هرگز نباید به مراکز خدمات کانادا مراجعه کنند، مگر اینکه قرار ملاقات از پیش رزرو شده داشته باشند. متقاضیانی که اطلاعات تماسشان تغییر کرده است و یا اگر نماینده‌ای از طرف آن‌ها به انجام امور می‌پردازد، باید اطلاعات خود را در فرم وبسایت IRCC به روز رسانی کنند.

 

اقدامات پیشگیرانه در دفاتر IRCC

در راستای تلاش برای محافظت از کارکنان IRCC و متقاضیان در مقابل ویروس کرونا، اقدامات بهداشتی زیر اجرا می‌شوند:

·         از متقاضیان خواسته می‌شود تا پیش از مراجعه حضوری، یک فرم خود اظهاری سلامت کانادا را کامل کنند.

·         پس از اینکه متقاضی به دفاتر مراجعه می‌کند، سوالات مطرح شده در فرم خود اظهاری سلامت کانادا، دوباره از متقاضیان پرسیده می‌شوند تا مشخص شود آیا متقاضی می‌تواند وارد دفتر شود یا خیر.

·         کلیه افراد باید ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از محل‌های تعیین شده برای رفت و آمد استفاده کنند.

·         در صورتی که مراجعین دارای علایم بیماری باشند، از آن‌ها خواسته می‌شود تا قرار ملاقات خود را برای زمان دیگری تنظیم کنند.

 

IRCC در پاسخ به شیوع جهانی ویروس کانادا، خدمات خود را در تاریخ 18 مارچ به حالت تعلیق در آورده بود. طی چند ماه گذشته ارایه خدمات امکان پذیر بود اما میزان این خدمات به شکل چشم گیری کاهش یافته بود.

آژانس بهداشت عمومی کانادا و مقامات بهداشت محلی، دستورالعمل‌ها و توصیه‌هایی را برای مراکز ارایه دهنده خدمات در زمان شیوع بیماری کووید-19 مشخص کرده‌اند. IRCC دفاتری که خدمات حضوری ارایه می‌دهند را زیر نظر دارد تا بتواند با ارایه برنامه‌های درست، دفاتر خدمات بیشتری را بازگشایی کند.

بازدید: 159تاریخ انتشار : 1399/07/03