دوره های تحصیلی آنلاین

اخبار روز کانادا
بازدید: 148

اطلاعیه دریچه مهاجرت

مهاجرت
بازدید: 915

ساده تر شدن شرایط تقاضای اجازه کار برای افرادی که با ویزای توریستی در کانادا هستند

 سیاست جدید موقتا به بازدیدکنندگانی که پیشنهاد شغلی دارند اجازه می‌دهد بدون اینکه کشور را ترک کنند، برای مجوز کار درخواست ارایه دهند. این تغییر سیاست برای این در نظر گرفته شده است که کارفرمایانی که همچنان در یافتن نیروی کار با مشکل مواجه هستند، بتوانند نیروی کار مورد نظر خود را جذب کنند. همچنین این مورد به نفع کارگران خارجی موقتی است که مجوز کار آن‌ها منقضی شده است. افرادی که وضعیت قانونی خود را به بازدیدکننده تغییر دادند تا در کانادا بمانند و منتظر اداره مهاجرت باشند تا بررسی درخواست ویزا را از سر بگیرند، نیز از این تغییر جدید منتفع خواهند شد.

این سیاست جدید روز دوشنبه توسط Marco E.L. Mendicino، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) معرفی شده است. بر اساس این سیاست جدید، به بازدیدکنندگانی که در حال حاضر در کانادا هستند و دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر می‌باشند، یک مجوز کاری با محوریت یک کارفرمای خاص داده خواهد شد. این موضوع بدین معنی است که ویزا بر اساس استخدام و کار کردن کارگر با یک کمپانی، اعطا خواهد شد.  در صورت تایید، فرد بازدیدکننده می‌تواند بدون ترک کانادا مجوز دریافت کند.

در خبر منتشر شده از IRCC آمده است: "در طول شیوع این بیماری همه گیر، ساکنان موقتی که در کانادا مانده بودند برای حفظ وضعیت قانونی خود تشویق می‌شدند. با ایجاد شدن محدودیت مسافرت هوایی در سراسر جهان، برخی از بازدیدکنندگان در کانادا نتوانستند کشور را ترک کنند، در عین حال برخی از کارگران خارجی نیز به دلیل منقضی شدن مجوز کارشان و نداشتن یک پیشنهاد شغلی نتوانستند برای یک مجوز ار جدید درخواست دهند، بنابراین وضعیت خود را به بازدیدکننده تغییر دادند. برخی از کارفرمایان نیز در طول این مدت با کمبود مداوم نیروی کار و افراد با مهارت مواجه بوده‌اند. در بین این کارفرمایان، ارایه دهندگان کالا و خدمات مهم نیز حضور داشتند که کانادایی‌های به این خدمات متکی هستند."

این تغییر سیاست موقت بلافاصله وارد فاز عملی خواهد شد. همچنین متقاضیانی که شرایط مورد نظر را داشته باشند و در 12 ماه گذشته، پیش از تایید کامل درخواستشان، مجوز کار داشته باشند و کار خود را با کارفرمای جدید شروع کرده باشند، این فرصت در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

برای اینکه متقاضیان بتوانند از این سیاست جدید عمومی موقت بهره‌مند شوند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

·         دارای یک وضعیت معتبر  به عنوان بازدیدکننده در تاریخ 24 آگست 2020 باشند و در کانادا بمانند

·         یک پیشنهاد شغلی داشته باشند

·         برای یک مجوز کار با محوریت کارفرمای خاص که با ارزیابی تاثیر بازار کار (LIMIA) پشتیبانی می‌شود، درخواست ارایه دهند و یا اینکه پیشنهاد استخدام معاف از LIMIA داشته باشند. این موارد باید حداقل تا 31 مارچ 2021 باشد

·         سایر معیارهای استاندارد پذیرش نیز باید رعایت شوند

بازدید: 132تاریخ انتشار : 1399/06/05