شغلهای مورد نیاز استان منیتوبا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 6089

مجوز کار برای دانشجویان بین‌المللی در شرایط شیوع کرونا

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 927

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 67

تسهیلات جدید کبک برای حمایت از نیروی کار موقت خارجی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1311

دوره های تحصیلی آنلاین

دوره های تحصیلی آنلاین هم جزو ایام مورد محاسبه برای مجوز کار پس از تحصیل خواهند بود

 

دوره‌های آنلاینی که پیش از تایید مجوز تحصیلی شروع می‌شوند، برای دریافت PGWP محاسبه می‌شوند؛
دانشجویان بین‌المللی که در جریان تعطیلی‌های بوجود آمده به دلیل ویروس کرونا به صورت آنلاین به تحصیل می‌پردازند،
 
در هنگام درخواست برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی با مشکل مواجه نخواهند شد.


 

زمانی را که دانشجویان بین‌المللی در خارج از کانادا به تحصیل آنلاین می‌پردازند، اکنون برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) محاسبه می‌شود.
 
هنگامی که کانادا شرایط دریافت PGWP را تعدیل کرد و طی کردن دوره‌های آنلاین را نیز در شرایط مورد نیاز قرار داد، این دوره آنلاین تنها در صورتی محاسبه می‌شد که دانشجویان برای مجوز تحصیلی خود تاییدیه دریافت کرده باشند.
اکنون این شرایط نیز تغییر کرده است و دانشجویان می‌توانند پیش از دریافت تاییدیه مجوز تحصیلی خود، دوره‌های آنلاین تحصیلی سال 2020 را از تاریخ مشخص شده آغاز کنند.
دانشجویان باید پیش از تاریخ 15 سپتامبر برای مجوز تحصیلی درخواست دهند و حداقل نیمی از برنامه تحصیلی خود را در کانادا کامل کنند.
وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تا 31 دسامبر 2020، مدت زمان تحصیل در خارج از کانادا از طول زمان PGWP کسر نخواهد کرد.
اداره مهاجرت کانادا با توجه به چالش‌های پیش روی دانشجویان بین‌المللی برای تکمیل دوره تحصیلی خود در زمان شیوع ویروس کرونا، تغییراتی در قوانین واجد شرایط شدن برای PGWP ایجاد کرده است.
از جمله این تغییرات، حضور در کلاس‌های آنلاین به جای حضور فیزیکی در کلاس درس می‌باشد. پیش از شروع این همه گیری جهانی، PGWP تنها برای حضور فیزیکی دانشجو در کلاس درس در نظر گرفته می‌شد.
پس از اینکه بسیاری از موسسات آموزشی تعیین شده (DLIها) دوره‌های خود را به صور آنلاین کردند، این قانون دیگر قابل اجرا نمی‌باشد.
 

اگر هنوز برای مجوز تحصیلی درخواست ارایه نکردید

بیشتر دانشجویان بین‌المللی باید مجوزهای تحصیلی خود را به صورت آنلاین تقاضا کنند زیرا درگاه‌های ورودی کانادا در طول همه گیری ویروس کرونا ویزا صادر نمی‌کنند.
کانادا درخواست‌های کامل نشده برای مجوز تحصیلی را می‌پذیرد. سیستم جدید دو مرحله‌ای مجوز تحصیلی، این اجازه را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد تا بدون داشتن مجوز تحصیلی کامل نیز تحصیلات خود را آغاز کنند.
مجوز کامل تحصیلی، که در صورت تقاضیای دانشجو برای دریافت PGWP مورد نیاز خواهد بود، پس از ارسال همه‌ی مدارک و تایید درخواست، صادر خواهد شد.
 

چگونه PGWP به دریافت اقامت دائم ختم می‌شود

PGWP به دانشجویان فارغ ‌التحصیل بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا پس از اتمام برنامه تحصیلی خود تا سه سال در کانادا کار کنند.
دارندگان PGWP می‌توانند از تمام تجربه‌ی کانادایی که طی این چند سال کسب کرده‌اند برای درخواست مهاجرت استفاده کنند. اکثر مهاجران از طریق مهاجرت کلاس اقتصادی وارد کانادا می‌شوند.
در این کلاس، تجربه کار و تحصیل کانادایی برای ارایه درخواست در سیستم Express Entry بسیار مهم و ارزشمند است.
اکسپرس انتری درخواست‌های ارایه شده برای سه برنامه مهاجرت ماهر فدرال کانادا را مدیریت می‌کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه کسب و کار ماهر فدرال و کلاس تجربه کانادایی.
دارندگان PGWP با توجه به تجربه‌ای که دارند، می‌توانند واجد شرایط یکی از این برنامه‌ها باشند. متقاضیان باید در ابتدا یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کنند و به استخر متقاضیان اکسپرس انتری بپیوندند.
 
به متقاضیان ورود به اکسپرس انتری بر اساس سیستم جامع رتبه بندی (CSR) نمره‌ای داده می‌شود. متقاضیان بر اساس فاکتورهای مشخص شده توسط دولت کانادا برای حمایت از بازار کار، رتبه بندی می‌شوند.
امتیازات نیز بر اساس مواردی مانند سن متقاضی، تجربه کار، تحصیلات و توانایی زبان انگلیسی و یا فرانسوی در نظر گرفته می‌شوند.
از متقاضیانی که بالاترین امتیازات را داشته باشند در جریان قرعه کشی اسکپرس انتری دعوت می‌شود تا برای درخواست (ITA) اقامت دائم اقدام کنند. 
بازدید: 218تاریخ انتشار : 1399/08/11