• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • !موقتا آزمون زبان برای مسیرهای پایلوت و برنامه پر طرفدار استارت آپ نیاز نمی باشد
 چهار برنامه مهاجرتی کانادا هم اکنون کپی نتایج آزمون زبان را به جای کارنامه اصلی آزمون زبان می‌پذیرند. وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) گفته است که هم اکنون آن‌ها کپی نتایج آزمون‌های زبان را برای برنامه‌های آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIP)، برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی (AFP)، برنامه آزمایشی مهاجرت مناطق روستایی شمالی (RNIP) و برنامه ویزای استارت آپ، می‌پذیرند.
متقاضیان مهاجرتی که درخواست مهاجرت به کانادا را ارایه می‌دهند، باید شرایط مشخص شده در معیار زبان کانادایی (CLB) را که برای هر برنامه نیز مشخص شده است را دارا باشند. در هر مهارت 12 سطح وجود دارد و این مهارت‌های عبارت‌اند از: Listening، Speaking، Reading و Writing.
 

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک برای زندگی در سواحل شرقی کانادا

AIP یک برنامه مهاجرتی سریع برای افراد خارجی است که در یکی از چهار استان حوزه اقیانوس آتلانتیک کانادا یک پیشنهاد شغلی دارند. این چهار استان شامل نیو برانزویک، نووا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور می‌شوند. کارفرمایان کانادایی که از طریق این برنامه اقدام به استخدام مهاجران کنند، می‌توانند از شرایط مورد نیاز ارزیابی بازار کار (LIMIA) چشم پوشی کنند. هنگامی که اتباع خارجی پیشنهاد شغلی را می‌پذیرند، کارفرما آن‌ها را به یک سازمان تعیین شده ارایه دهنده خدمات اسکان معرفی و متصل می‌کند.
اگر کارفرمایان برای استخدام نیروهای کار خارجی عجله داشته باشند، می‌توانند مجوز کار موقت دریافت کنند تا مهاجر هر چه سریعتر به کانادا بیاید. برای دریافت مجوز کار، اتباع خارجی باید طی 90 روز از درخواست مجوز کار موقت، برای اقامت دائم درخواست دهند. در میان شرایط مورد نیاز مختلف، متقاضیان باید برای مهاجرت از طریق این برنامه حداقل نمره 4 را در CLB دریافت کنند.

برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی برای متقاضیان فعال در حوزه گوشت، قارچ و دیگر کارگران مزرعه

AFP برای خارجی‌هایی است که در مشاغل خاصی از بخش کشاورزی و غذایی کانادا مشغول به فعالیت‌ هستند. متقاضیان واجد شرایط دارای پیشنهاد شغلی تمام وقت در یک دوره 12 ماهه در زمینه فرآوری گوشت، برداشت محصول، تولیدات گلخانه‌ای و جایگاه سرپرست مزرعه و... هستند.
در میان شرایط مورد نیاز مختلف، متقاضیان باید برای مهاجرت از طریق AFP حداقل نمره 4 را در CLB دریافت کنند.
 

برنامه آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی جوامع کانادایی را می‌سازد

RINP برای خارجی‌هایی است قصد اقامت در یکی از جوامع شرکت کننده در سراسر کانادا را دارند. در حال حاضر، 9 انجمن از این جوامع شرکت کننده، درخواست متقاضیان را می‌پذیرند. هر یک از این جوامع شرایط ورودی مختص به خود را دارد اما متقاضیان باید ابتدا استانداردهای مشخص شده توسط دولت فدرال را رعایت کنند.
بر اساس استاندارهای دولت فدرال، میزان نمره مورد نیاز برای زبان برای برنامه‌های RINP به پیشنهاد شغلی بستگی دارد. افرادی که بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل (NOC)، در مشاغل با کد 0 یا A فعالیت دارند، باید حداقل نمره 6 CLB را داشته باشند. این دسته جزو مشاغل مدیریتی و مشاغل حرفه‌ای می‌شوند که به مدارک دانشگاهی نیاز دارند.
برای مشاغل NOC B که مشاغل فنی هستند، متقاضیان حداقل به CLB 5 نیاز دارند. و برای مشاغل رده NOC C و D، متقاضیان باید حداقل نمره  CLB 4 را داشته باشند.
 

برنامه ویزای استارت آپ برای کارآفرینان

کارآفرینان خارجی که قصد دارند در کانادا کسب و کاری را راه اندازی کنند، می‌توانند از طریق برنامه ویزای استارت آپ اقدام کنند. برای اینکه کسب و کار و ایده آن‌ها به عنوان مهاجرت در این برنامه در نظر گرفته شود، متقاضیان باید اثبات کنند که کسب و کار آن‌ها توسط سازمان‌های تعیین شده مانند ونچر کپیتال‌ها و انجل اینوسترها مورد حمایت قرار می‌گیرد. شرایط دیگری نیز برای این مورد وجود دارد که در مطالب گذشته آن‌ها را گفته‌ایم.
حداقل نمره زبان برای این برنامه در هر چهار مهارت اصلی، CLB 5 می‌باشد.