گزارش شغلی جوشکار

جاب آفر
بازدید: 367

بیمه در کانادا بیمه ماشین

جاب آفر
بازدید: 391

باآزمون آنلاین آیلتس به سفر آموزشی خود ادمه دهید

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 552

دلایل عمومی رد درخواست اجازه تحصیل کانادا را بدانیم!

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 2507

گرفتن بیمه نامه

جاب آفر
بازدید: 146

مروری بر نیازمندی‌های برنامه تجربه کبک

کبک قوانین مربوط به PEQ را که در ماه می معرفی کرده بود تعدیل می‌کند؛

اصلاحاتی در ماه می گذشته در خصوص PEQ اعلام شده بود توسط دولت کبک تعدیل می‌شود و این امر دانشجویان خارجی نیروهای کار خارجی را تحت تاثیر قرار می‌دهد

 

Nadine Girault، وزیر مهاجرت جدید استان کبک گفته است فارغ‌التحصیلان امسال می‌توانند از قوانینی که اکنون در حال اجرا هستند برای دسترسی به برنامه تجربه کانادا (PEQ) استفاده کنند. 
دانشجویانی که در حال حاضر در کبک هستند و موفق به دریافت دیپلم واجد شرایط PEQ شدند و یا کسانی که تا تاریخ 31 دسامبر 2020 آن را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا پیش از شروع مقررات جدید،
تحت قوانینی که اکنون در حال اجرا هستند درخواست خود را ارایه کنند.
دولت کبک در تاریخ 28 ماه می، قوانین سختگیرانه جدیدی برای PEQ معرفی کرده بود. در این قوانین معرفی شده جدید، نیروهای کار موقت خارجی (TFW) برای اینکه بتوانند واجد شرایط PEQ شوند،
به جای 12 ماه فعلی به 36 ماه تجربه کاری نیاز دارند. اکنون مدت زمان تجربه کاری برای TFW‌ها، 24 ماه است. همچنین در همان ماه می،
کبک اعلام کرده بود که دانشجویان بین‌المللی با توجه به برنامه تحصیلی خود به 12 تا 14 ماه تجربه کاری نیاز دارند.
اکنون اعلام شده است که مدت زمان و الزامات تجربه کاری برای دانشجویان کاهش می‌یابد. به این ترتیب تجربه کاری حاصل از کارآموزی اجباری که به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی گذرانده می‌شود،
حداکثر سه ماه و به صورت تمام وقت در نظر گرفته می‌شود. این تغییرات اعلام شده از 22 جولای 2020 اجرایی می‌شود.
تا زمان اجرای مقررات جدید از پیش اعلام شده (ماه می)، مقررات فعلی اجرایی می‌باشند و کلیه درخواست‌های PEQ تا پیش از شروع مقررات جدید، بر اساس مقررات فعلی بررسی خواهند شد.
 

مروری بر نیازمندی‌های برنامه تجربه کبک

PEQ بخشی از دو برنامه مهاجرت اقتصادی کبک است. برنامه دیگر مهاجرت اقتصادی کبک، برنامه منظم نیروی کار ماهر (PRTQ) می‌باشد.
برنامه PEQ در سال 2010 میلادی معرفی شد و از همان زمان به سرعت در جایگاه یکی از محبوب‌ترین جریان‌های مهاجرت قرار گرفت.
دلیل این محبوبیت نیز این است که یک مسیر سریع برای اقامت دائم نیروهای کار موقت خارجی (TFW) و همچنین دانشجویان بین‌المللی که در کبک ساکن هستند، محسوب می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی  
دانشجویان بین‌المللی برای اینکه بتوانند واجد شرایط PEQ شوند، پس از داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در کبک و یا دیپلم تحصیلات دانشگاهی در کبک، موظف هستند 

تا 12 ماه تجربه کار تمام وقت در یکی از مشاغل مشخص شده در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) در زیر مجموعه 0، A و B داشته باشند. همچنین در زمان ارایه درخواست PEQ نیز باید مشغول به فعالیت در یکی از این مشاغل باشند.
دانشجویانی که دیپلم تحصیلات حرفه‌ای در کبک را دریافت می‌کنند، باید 18 ماه سابقه کار در مشاغل سطح 0، A، B و C داشته باشند. دانشجویانی که در مشاغل سطح C مشغول به کار هستند
تنها در صورتی واجد شرایط می‌شوند که تجربه کاری آن‌ها با رشته تحصیلیشان مرتبط باشد. تجربه کاری بدست آمده توسط دانشجویان بین‌المللی در طول دوران کارآموزی اجباری به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی، تا حداکثر سه ماه محاسبه خواهد شد.

نیروهای کار موقت خارجی

نیروهای کار موقت خارجی (TFW‌ها) اکنون باید طی 32 ماه پیش از ارایه درخواست خود، حداقل 24 ماه تجربه کار تمام وقت در مشاغل سطح NOCA، B و C داشته باشند.
همچنین نیروهای کار خارجی باید در زمان ارایه درخواست در یکی از مشاغل سطوح یاد شده مشغول به کار باشند.

اقدامات انتقالی

نیروهای کار خارجی که پیش از اجرای مقررات جدید معرفی شده در ماه می در کبک حضور دارند و دارای پروانه یا مجوز کار هستند، می‌توانند درخواست خود را بر اساس قوانین پیش از اجرای اصلاحات ارایه دهند.
این مورد شامل متقاضیان نیروهای کار شاغل در مشاغل سطوح C و D نیز می‌شود.
دانشجویان بین‌المللی که موفق به دریافت دیپلم واجد شرایط PEQ شدند و یا کسانی که تا تاریخ 31 دسامبر 2020 مدرک دانشگاهی را دریافت می‌کنند،
می‌توانند تا پیش از شروع مقررات جدید، تحت قوانینی که اکنون در حال اجرا هستند درخواست خود را ارایه دهند.

دانش زبان فرانسوی برای همسران

به منظور اطمینان از اینکه متقاضیان انتخاب شده PEQ از حداقل دانش زبان فرانسوی برای ارتقاع فرصت‌های پیش رو و ادغام بهتر در جامعه کبک برخوردار هستند،
استان کبک از همسران متقاضیان PEQ می‌خواهد تا از حداقل سطح 4 دانش زبان فرانسوی برخوردار باشند. البته لازم به ذکر است که این مورد یک سال پس از اجرای مقررات جدید یعنی در تاریخ 22 جولای 2021 به صورت یک الزام در خواهد آمد.

گواهینامه‌های طی کردن موفقیت آمیز دوره‌های پیشرفته سطح متوسط زبان فرانسوی که توسط موسسات زبان استان کبک ارایه می‌شوند، دیگر به عنوان مدرک اثبات دانش زبان فرانسوی مورد قبول نیستند. 
با این حال کسانی که پیش از این این مدارک را دریافت کردند و یا تا پیش از اجرای مقررات جدید، در دوره‌های زبان فرانسوی ثبت نام کرده‌اند همچنان از این مدارک می‌توانند برای اثبات سطح دانش زبان فرانسوی خود استفاده کنند.
 

پروژه سوم جدید آزمایش افزوده شده است

Girault وزیر مهاجرت کبک همچنین یک برنامه آزمایشی جدید برای صنعت کشاورزی-غذایی معرفی کرده است. ایشان جزییات این برنامه آزمایشی را اعلام نکرده است.
استان کبک در ماه می دو پروژه آزمایشی جدید دیگر را  نیز معرفی کرده بود.

یکی از این پروژه‌های آزمایشی برای پاسخگویی به تقاضای بسیار زیاد برای دستیاران پرستاران و beneficiary attendants طراح شده است.
هدف استان از اجرای این پروژه این است که از طریق آن سالانه 550 دستار پرستار را به خدمت بگیرد.
پروژه دیگر در حوزه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات است که در حال حال رونق چشمگیری می‌باشند. یک پروژه آزمایشی جدید می‌تواند به صورت سالانه 550 نیروی کار با مهارت بالا را در این حوزه تامین کند.
  
بازدید: 1306تاریخ انتشار : 1399/05/16