• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • کانادا چگونه برنامه قرنطینه اجباری را برای مسافران ورودی اعمال می‌کند

ویزای توریستی

مهاجرت
بازدید: 15

کانادا چگونه برنامه قرنطینه اجباری را برای مسافران ورودی اعمال می‌کند

کانادا چگونه برنامه قرنطینه اجباری را برای مسافران ورودی اعمال می‌کند؛مسافران باید به افسران مرزی نشان دهند حتی اگر علایم ویروس کرونا ندارند، برنامه کافی برای قرنطینه‌ی دو هفته‌ای دارند

 
در حال حاضر انتظار می‌رود اکثر مسافران هنگام ورود به کانادا، یک برنامه قرنطینه‌ی 14 روزه داشته باشند. در صورت پیروی از این قانون ممکن است با جریمه و یا زندان روبرو شوند. 
آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) از تاریخ 15 آوریل دوره‌ی قرنطینه اجباری را برای مسافران اجرا می‌کند. آن‌ها همچنین برای بررسی اینکه افراد دارای علایم بیماری کووید-19 هستند یا خیر آموزش دیده‌اند.
این برنامه قرنطینه باید پیش از اینکه مسافر از مرز عبور کند، برنامه ریزی شود. دستورالعمل‌های مختلفی برای مسافران دارای علائم بیماری و مسافران بدون علائم بیماری وجود دارد اما سخنگوی CBSA گفته است همه‌ی افراد با سوالات زیر روبرو خواهند شد:
·         "آیا مکانی برای اقامت دارید تا بتوانید خود را 14 روز قرنطینه کنید؟"
·         "آیا در مکانی که قصد دارید خود را قرنطینه کنید افراد آسیب پذیر حضور دارند؟"
·         "آیا می‌توانید در هنگام قرنطینه، غذا، دارو و یا سایر موارد مورد نیاز و ضروری را تهیه کنید؟"
ماموران باید مطمئن شوند که مسافران در هنگام قرنطینه به نیازهای اساسی خود دسترسی دارند و همچنین با افرادی که دارای شرایط پزشکی خاص مانند بیماری‌های زمینه‌ای هستند و همینطور افراد با سن بالای 65 سال در تماس نیستند.
در صورتی که یک مسافر برنامه قرنطینه مناسبی نداشته باشد، به یک کارمند آژانس بهداشت عمومی ارجاع خواهد شد. پس از آن، در صورتی که مجاز به عبور از مرز باشد، به یک مرکز از پیش تعیین شده دولتی منتقل خواهد شد تا در صورت نیاز قرنطینه شود.
مسافران باید یک فرم اطلاعات تماس مسافر را پر کنند. این اطلاعات تماس می‌تواند بر روی یک کاغذ، به صورت آنلاین یا بر روی یک برنامه تلفن همراه باشد.
اطلاعات ثبت شده در این فرم برای نظارت و اجرای الزامات قرنطینه به آژانس بهداشت عمومی کانادا داده می‌شود. افرادی که هم بدون علائم بیماری هستند و هم از قرنطینه معاف هستند؛ 
زیرا برای کار قصد عبور از مرز را دارند، مانند رانندگان کامیون، نیاز به پر کردن فرم ندارند.
CBSA اطلاعات پایه بیوگرافی، اطلاعات تماس و اطلاعات قرنطینه را با آژانس بهداشت عمومی به اشتراک می‌گذارد آن‌ها نیز پس از آن تعیین می‌کنند که در چه زمانی و چگونه این اطلاعات را در اختیار مقامات استانی و نیروهای اجرای قانون قرار دهند.
به گزارش Globe and Mail اخیراً دو مسافر در اونتاریو به دلیل نقض قوانین متهم شده‌اند و با جریمه 1000 دلاری روبرو هستند. الزامات قرنطینه در حال حاضر تا 31 آگست برقرار است. 
بازدید: 401تاریخ انتشار : 1399/05/16