کانادا اکنون هشتاد راه برنامه مهاجرتی دارد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1805

مجوز کار برای دانشجویان بین‌المللی در شرایط شیوع کرونا

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 1610

مهاجرت به کانادا چه شرایطی دارد

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 171

مهاجرت پناهندگی از طریق سازمان ملل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 10291

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 252

بیمه در کانادا بیمه عمر

جاب آفر
بازدید: 417

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 2639

سطح مجوزهای کار کانادا

 سطح مجوزهای کار کانادا از ماه مارچ ثابت مانده است؛  

تعداد مجوزهای کار نسبت به بازه زمانی سال 2019 کاهش تعداد را نشان می‌دهد

 
به نظر می‌رسد تعداد دارندگان مجوز کار در کانادا تحت تاثیر تعطیلی‌های ویروس کرونا قرار گرفته است. سال جاری میلادی با قدرت کار خود را با صدور 32995 مجوز کار در ژانویه 2020 آغاز کرده بود.
اما پس از اینکه در ماه مارچ ویروس کرونا به عنوان یک همه گیری جهانی شناخته شد، تعداد مجوزهای کار در ماه مارچ به 19650 رسید که در مقایسه با ماه مارچ سال 2019 حدود 28 درصد کاهش داشته است.
تعداد مجوزهای کار صادر شده در ماه آوریل به 29900 مجوز افزایش یافت اما با این حال همچنان حدود 22 درصد کمتر از سال 2019 بود.
در ماه می 25125 مجوز کار صادر شد که نسبت به سال گذشته 45 درصد کاهش داشته است و شاهد کاهش 30 درصدی نسبت به ماه پیشین بوده است.
کاهش مجوزهای ماه می معمولاً به دلیل کاهش مجوز برنامه نیروی کار کشاورزی فصلی (SAWP) نیز می‌باشد.
این اطلاعات شامل مجوزهای کار جدید صادر شده به افراد واجد شرایط کار در کانادا از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت (TFWP) و برنامه International Mobility (IMP) می‌باشد.
به طور معمول نیروی کار کمتری از طریق TFWP نسبت به IMP به کانادا می‌آیند. این برنامه به گونه‌ای است که کارفرمایان کانادایی بتوانند استعدادهای خارجی را، در صورتی که هیچ نیروی کار کانادایی نتواند آن موقعیت شغلی را پر کند، استخدام کنند.
در حقیقت از این برنامه بیشتر برای پذیرش نیورهای کشاورزی فصلی استفاده می‌شود اما بخش‌های دیگر را نیز شامل می‌شود.
IMP بیشتر بر روی نیازهای گسترده اقتصادی و اجتماعی کانادا تمرکز دارد. اکثر مجوزهای صادر شده تحت IMP شامل جریان مهارت جهانی (GTS) و مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) می‌شود.
GTS برای نیروهای کار حوزه فناوری است که یا در شرکت‌های تعیین شده مشغول به کار می‌شوند و یا اینکه در یکی از مشاغل بسیار ماهر استخدام می‌شوند. مزیت GTS این است که بررسی درخواست آن تنها دو هفته به طول می‌انجامد.
دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از PGWP برای کسب سه سال سابقه کاری در کانادا استفاده کنند که این سابقه کاری برای درخوسات اقامت دائم از طریق سیستم Express Entry کانادا بسیار ارزشمند است. 
در ترم پیش رو یعنی ترم پاییز، دانشجویان بین‌المللی که به صورت آنلاین تحصیل می‌کنند همچنان واجد شرایط PGWP هستند.
به طور معمول تحصیل آنلاین شامل شرایط PGWP نمی‌شود اما اداره مهاجرت کانادا به دلیل تعطیلی بی سابقه‌ی مراکز تحصیلی و دانشگاه‌ها در پی شیوع ویروس کرونا، در این خصوص استثنا قایل شده است.
 
بازدید: 1335تاریخ انتشار : 1399/05/16