جزئیات زمان آغاز برنامه آزمایشی مهاجرت کشاورزی-مواد غذایی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1520

کانادا در ماه جون 815800 موقعیت خالی شغلی داشته است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 162

پرسش و پاسخ؛ سفر به کانادا به عنوان توریست

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 147

مانیتوبا 272 نفر نیروی کار ماهر را برای مهاجرت دعوت نمود

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1758

چرا تصمیم گرفتم به کانادا بروم

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 544

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

 آلبرتا در برنامه اصلاحات مهاجرت خود دانشجویان فارغ‌التحصیل بین‌المللی ایالات متحده را مد نظر قرار داده است؛

برنامه بهبود اقتصادی آلبرتا شامل یک سیستم مهاجرتی است که بیشتر بر حمایت از کمبودهای بازار کار و ایجاد شغل تمرکز دارد
 
آلبرتا دو جریان مهاجرتی استان را که پیش از این معرفی شده بودند و فارغ‌التحصیلان خارجی از دانشگاه‌های ایالات متحده را هدف قرار دادند، به عنوان بخشی از بازبینی اساسی در سیستم مهاجرتی استان، سرعت می‌بخشد. برنامه بهبود آلبرتا در این خصوص گفته است برنامه ویزای استات آپ فارغ‌التحصیلان خارجی و برنامه کارآفرینی دانشجویی به شکل ویژه‌ای در اختیار فارغ‌التصیلان داشنگاه‌های ایالات متحده که در آن کشور پذیرفته نشده‌اند قرار خواهد گرفت.
این گزارش در تاریخ 29 جون یعنی یک هفته پس از آن که دولت ترامپ اعلام کرد مهاجرت در ایالات متحده برای سال 2020 فریز شده است، منتشر شده است. همچنین یک هفته پیش از اعلام این گزارش، ایالات متحده گفته بود دانشجویانی که به صورت تمام وقت در دوره‌های آنلاین ثبت نام کرده‌اند باید خاک این کشور را ترک کنند.
برنامه بهبود آلبرتا در گفته است : "یکی از مهم‌ترین عواملی که بخش فناوری آلبرتا را عقب نگه داشته است، نبود افراد با مهارت‌های مورد نیاز است. در همین زمان ایالات متحده مرزهای خود را بر روی برخی از ماهرترین افراد فعال در حوزه فناوری اطلاعات و کارآفرینان استارت آپ بسته است." رشد بخش تکنولوژی یکی از استراتژی‌های برنامه بهبود اقتصادی آلبرتا محسوب می‌شود که پس از ایجاد محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در خصوص آن تصمیماتی گرفته شده است. دولت قصد دارد تا برای استارت آپ‌های حوزه فناوری، حمایت از توسعه هوش مصنوعی، گسترش تکنولوژی 5G و همچنین ایجاد یک برنامه Innovation Employment Grant، سرمایه گذاری کند.
اگر چه مشاغل موجود در آلبرتا از بحران شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، برنامه ویزای استارت آپ فارغ‌التحصیلان خارجی به خوبی عمل کرده است. این برنامه برای پشتیبانی از حوزه فناوری و نوآوری در استان راه اندازی شده است.

 

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

در پی تعطیلی بخش‌های اقتصادی در ماه مارچ، آلبرتا هدف مهاجرت خود برای سال 2020 را به یک سوم یعنی از 6250 متقاضی اقامت دائم به کمتر از 4000 متقاضی کاهش داده است. این استان همچنین گفته است که از دولت فدرال می‌خواهد تا بسیاری از مشاغل زیر مجموعه برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP) را حذف کند. این بخشی از هدف دولت برای "بازگرداندن اهالی آلبرتا به کار" محسوب می‌شود.
دولت در خصوص اینکه قصد دارد کدام یک از مشاغل را از لیست روند بررسی حذف کند چیزی نگفته است اما گفته‌اند که می‌خواهند اکثریت قریب به اتفاق مشاغل را از TFWP حذف کنند. در این بین برخی مشاغل خاص که در بازار استان دچار کمبودهای چشمگیر هستند از این امر مستثنی خواهند بود. یک سخنگو از دولت آلبرتا در این خصوص گفته است: " ما می می‌دانیم که ایجاد کنندگان مشاغل در بخش‌های خاصی مانند مراقبت از افراد، پاسخگویی اورژانسی، موقعیت‌های پذیرایی در پارک‌های کوهستانی و بخش کشاورزی، چه مشکلاتی برای پر کردن موقعیت‌های شغلی دارند بنابراین این موارد را از این تغییرات معاف کردیم. کارفرمایان در بخش‌های یاد شده می‌توانند به TFW ها دسترسی داشته باشند تا موقعیت‌های شغلی خالی را پر کنند."
این استان همچنین گفته است تا دسامبر سال 2019، تعداد کل TFW ها در آلبرتا، 10188 نفر بوده است. صنایع خدماتی 62 درصد از تمام TFW ها را در آلبرتا به خود اختصاص داده است. نکته قابل ذکر این است که TFW هایی که هم اکنون در آلبرتا مشغول به کار هستند، تحت تاثیر این تغییرات قرا نخواهند گرفت. دولت خدمات ارایه شده برای ارتباط کارفرمایان و نیروهای کار موجود و همچنین افزایش فرصت‌های آموزشی در مشاغلی که کمبود دائمی افراد با مهارت در آن‌ها وجود دارد را افزایش خواهد داد.
استان آلبرتا می‌گوید برای ایجاد شغل و و فراهم کردن افراد متخصص در بازار کار آلبرتا، در آینده به ورود افراد جدید نیاز خواهند داشت. به این ترتیب، برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا به برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا تبدیل خواهد شد و چهار جریان جدید نیز برای تشویق کارآفرینی، استارت آپ‌های فناوری و رونق اقتصادی در جوامع روستایی ایجاد خواهد شد. این استان در خصوص زمان اجرای این تغییرات اطلاعات بیشتری را منتشر نکرده است اما گفته‌اند جزییات بیشتر طی هفته‌های آینده منتشر خواهد شد.
بازدید: 1466تاریخ انتشار : 1399/05/16