استان نووا اسکوشیا مهاجر آشنا به زبان فرانسوی میپذیرد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 834

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 480

ویزای توریستی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 3108

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 3496

فهرست جدید مشاغل استان ساسکاچووان ارائه شد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1101

مهاجرت از طریق گزینش برنامه های استانی کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 414

پیدا کردن شرکت‌های کانادایی جویای استخدام مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1645

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

نمونه رزومه کانادایی: با توجه به تقاضای علاقمندان نمونه رزومه کانادایی را جهت دانلود تهیه نمودیم.  لطفا جهت دانلود اینجا را کلیک کنید.

برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار یا کارگر موقت به کانادا  بیایید، باید مجوز کار دریافت کنید. در این بین مجوزهای کاری متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، پیش از آمدن به کانادا باید از طریق وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای دریافت مجوز کار درخواست دهید.
 
برای مجوز کاری:
 •  باید پیش از ارایه درخواست مجوز کار، از کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشید.
 •  کارفرما باید از طریق اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LIMIA) درخواست دهد.
 •  ESDC تصمیم می‌گیرد که آیا کارفرما می‌توانسته برای پر کردن موقعیت شغلی مورد نیازش نیروی کار خارجی استخدام کند یا خیر.
 •  در بسیاری از موارد، فرد یا تبعه خارجی برای کار در کانادا نیاز به مجوز کار دارد. با این حال در برخی از شرایط استثنایی کارگر خارجی می‌تواند بدون داشتن مجوز کار در کانادا مشغول به کار شود.
 •  به طور کلی کارفرمایان کانادایی که به دنبال استخدام نیروی کار خارجی هستند باید از مرکز اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) مجوز دریافت کنند در غیر این صورت به عنوان ارزیابی تاثیر بازار کار (LIMIA) شناخته می‌شوند. کارفرمایان کانادایی باید ثابت کنند که استخدام کارگر خارجی در موارد مختلف تاثیر منفی بر بازار کار کاناداییی نخواهد گذاشت و در حال حاضر هیچ شهروند یا فرد دارای اقامت دائم مجود ندارد که بتواند آن موقعیت شغلی را پر کند.
 • اگر چه روند LIMIA یک روال ضروری است، با این حال مجوزهای کاری ای وجود دارند که معاف از LIMIA هستند و این امر ناشی از توافق‌نامه‌های تجارت خارجی بین کانادا و دیگر کشورهاست، مانند توافق‌نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی  نفتا که اکنون به اسم دیگری تصویب شده (USMCA) است که نیروهای کار خارجی را قادر می‌سازد، بدون اینکه کارفرمای کانادایی مجبور به دریافت LIMIA باشد، برای مجوز کار درخواست کند. علاوه بر کارفرمایانی که اسپانسر مجوزهای کاری می‌شوند، تعدادی مجوز کاری برای نیروهای خارجی وجود دارد که مناسب افرادی است که پیشنهاد شغلی ندارند. این مجوزها شامل کار در تعطیلات، مجوزهای کاری پس از فارغ‌التحصیلی و مجوزهای بازی کاری برای همسران می‌باشند.

معافیت‌ها/استثنائات LIMIA

در ادامه این مطلب برخی از رایج‌ترین حالت های معاف از LIMIA را معرفی میکنیم.
توجه: معاف شدن از دریافت LIMIA به این معنی نیست که افراد از دریافت مجوز کار معاف می‌شوند. در تمام جریان‌های معاف از LIMIA، افراد همچنان باید برای کار کردن قانونی در کانادا، مجوز کار دریافت کنند.
افراد دارای فواید / منافع مهم برای کانادا
از نظر قانون مهاجرت کانادا افرادی دارای منافع برای کانادا محسوب می شوند که "منافع مهم علمی یا فرهنگی" برای کانادا به بار بیاورند که شامل موارد زیر می‌باشد:
 • سابقه رسمی علمی نشان ‌دهد فرد خارجی دارای مدرک تحصیلی، دیپلم، گواهینامه و یا مدارک مشابه از کالج، دانشگاه، مدرسه یا دیگر موسسات آموزشی مرتبط با حوزه توانایی خود، می‌باشد.
 •  شواهد دریافت شده از کارفرمای فعلی یا سابق نشان می‌دهد که تبعه خارجی تجربه کار قابل توجه و تمام وقت در شغل مورد نظر خود دارد (واژه "قابل توجه" در این زمینه می‌تواند به معنی داشتن 10 سال تجربه کاری یا بیشتر از آن باشد).
 •  فرد دریافت کننده جوایز در سطح ملی، بین‌المللی و یا گواهی ثبت اختراع است.
 • مستندات عضویت در سازمانی که به دنبال عالی ترین رتبه‌ها برای کارمندان خود است، وجود دارد.
 •  کار دیگران را مورد قضاوت قرار داده است.
 •  شواهدی از دستاوردها و کمک‌های چشمگیر در زمینه کاری مورد نظر به همتایان، سازمان‌های دولتی یا انجمن‌های حرفه‌ای و تجاری وجود دارد.
 •  شواهدی از مشارکت‌های علمی و آموزشی در زمینه کاری مورد نظر توسط تبعه خارجی وجود دارد.
 •  انتشار نوشته‌های تبعه خارجی در نشریات دانشگاهی و یا صنعتی.
 •  ایفا کردن نقش رهبری گروهی از اتباع خارجی در سازمان معتبر.
 
 

صاحبان کسب و کار/کارآفرینان/افراد خود اشتغال

معافیت از LIMIA می‌تواند به کارآفرینان خصوصی که مایل هستند به طور موقت به کانادا بیایند تا کسب و کار را شروع یا فعال کنند، اعطا شود. متقاضیانی که با هدف ی از این برنامه‌ها وارد کانادا می‌شوند، باید همه یا بخش قابل توجهی از مالکیت شغل مورد نظر خود در کانادا را در اختیار داشته باشند. همچنین این افراد باید ثابت کنند که شغل مورد نظر آن‌‌ها منفعیت قابل توجهی برای کانادا دارد. کارآفرینان تنها در صورتی می‌توانند واجد شرایط معافیت از LIMIA شوند که ثابت کنند کار آن‌ها موقت است.
 

انتقال درون شرکتی

انتقال درون شرکتی (Intra-Company Transferees) می‌تواند برای انتقال موقت فرد به کانادا، معافیت از LIMIA را به همراه داشته باشد. این نقل و انتقال باید در سطح انتقال نقش‌های اجرایی، مدیران یا نیروهای کار با دانش تخصصی صورت گیرد. متقاضی نیز باید برای شرکت خارجی که درای رابطه مستحکم با شرکت کانادایی است کار کند.
 

همسران نیروهای کار خارجی

همسران و فرزندان افراد خارجی مشغول به کار در کانادا و نیروهای کار خارجی که مجوز کار کانادایی برای موقعیت حرفه‌ای دارند، نیاز با LIMIA نخواهند داشت. این مورد را مد نظر داشته باشید که این معافیت در خصوص همسران کارگرانی که در برنامه مبادله بین‌المللی هستند صدق نمیکند.
 

نیروهای کار ماهر فرانسوی زبان

اتباع خارجی که از طریق رویداد تبلیغاتی مهاجرتی فرانسه زبان/فرانکوفون با هماهنگی دولت فدرال و جوامع اقلیت فرانکوفون استخدام شدند و کسانی که به مقصد استان‌ها و قلمروهای خارج از کبک در نظر گرفته شده‌اند در طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) نیز تحت مشاغل 0، A و B قرار دارند، می‌توانند واجد شرایط کار در کانادا از طریق Mobilité Francophone شوند.
 

محققان و اساتید دانشگاهی

این مورد شامل محققان، استادان مهمان و اساتید موقت می‌باشد.

معافیت‌های LIMIA استانی

کارگرانی که توسط استان برای اقامت دائم نامزد شده‌اند و کسانی که در آن استان  پیشنهاد شغلی دریافت کرده‌اند، می‌توانند از احتیاج به LIMIA معاف شوند.

فرصت‌های شغلی متقابل بین کشوری

توافق‌نامه‌های فرصت‌های شغلی متقابل به کارگران خارجی این امکان را می‌دهد تا هنگامی که  کانادایی فرصت شغلی متقابل و مشابه در خارج از کشور را دارد، در کانادا استخدام شود.

توافق‌نامه‌های بین‌المللی

کانادا ی از طرف‌های چندین قرارداد بین‌المللی است که بر اساس آن ورود کارگران خارجی تسهیل می‌شود. پذیرش نیروهای کار خارجی بر اساس این توافق‌نامه‌ها از منافع قابل توجه برای کانادا به شمار می‌آید و همچنین به LIMIA نیازی ندارد. توافق‌نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) از جمله این موارد است.

برنامه‌های تبادل بین‌المللی

کانادا در تعدادی از برنامه‌ها برای تبادل بین‌المللی جوانان شرکت مند. این برنامه‌ها شامل ویزای کار در تعطیلات تجربه بین‌المللی کانادا (IEC)، برنامه‌های Co-op دانشجویان، برنامه جوانان حرفه‌ای و برنامه تبادل معلمان می‌شوند. این برنامه‌ها نیز از نیاز به LIMIA معاف هستند.
 

کارکنان حوزه مذاهب و امور خیرخواهانه

نیروی کار حوزه مسایل خیرخواهانه

در تعاریف کانادایی، امور خیریه به فعالیت‌هایی مانند تلاش برای رفع فقر، پیشرفت در حوزه آموزش و یا اهداف دیگری که به نفع جامعه است، اطلاق می‌شود. به همین ترتیب، برخی از نیروهای کار فعال در حوزه خیریه، برای ورود موقت به بازار کانادا به LIMIA نیاز ندارند.
دولت کانادا بین کارگر خیریه که به مجوز کار نیاز دارد و کارگر داوطلب که معاف از داشتن مجوز کار است، تمایز قایل می‌شود.

نیروی کار حوزه مذاهب

برای این دسته از افراد معاف از LIMIA، وظایفی مشخص شده است. برای مثال اتباع بیگانه متقاضی این مسیر باید  هدف خاص مذهبی را دنبال کنند. برای مثال باید دستورالعمل‌های مذهبی ارایه کنند و یا اینکه به بهبود و ارتقاع دین و یا عقیده بپردازند.

مشاغل و کسب و کارهای خارجی با شرکت مادر، شعبه، شرکت تابعه و یا وابسته در کانادا، این امکان را دارند که پرسنل اصلی خود را از طریق انتقال درون شرکتی، به کانادا بیاورند.

مجوزهای کار دریافت شده از طریق این برنامه، از دریافت LIMIA معاف هستند. اگر چه متقاضیان با این روش از دریافت LIMIA معاف هستند اما باید همچنان کلیه مقررات حاکم بر کار موقت در کانادا شامل اخذ ویزا اقامت موقت را در صورت نیاز رعایت کنند.
 

بازدیدکنندگان  تجاری کار بدون دریافت مجوز کار

در بسیاری از موارد، بازدیدکنندگان از کسب و کارها در کانادا به مجوز کار نیاز ندارند. بازدیدکننده کسب و کار فرد با تابعیت خارجی است که برای شرکت در فعالیت‌های تجاری بین‌المللی به کانادا می‌آید اما حق ورود به بازار کار کانادا را ندارد.
کانادا از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که هر ساله هزاران بازدیدکننده کسب و کار را برای مدت‌های محدود به سمت خود جذب مند. کانادا با داشتن اقتصاد با محوریت بازارهای بین‌المللی و به عنوان ی از اعضای سازمان همکاری‌های اقتصادی (OECD) و گروه 7 (G7) و همچنین  به عنوان امضا کننده توافق‌نامه تجارت آزاد آمرای شمالی (NAFTA) در تلاش است تا از آمدن بازدیدکنندگان بین‌المللی مشاغل به کشور اطمینان یابد. ممکن است بازدیدکنندگان مشاغل به ویزای موقت اقامت (TRV) و یا مجوز الکترونی سفر (eTA) نیاز داشته باشند.
 

خدمات پس از فروش یا اجاره نامه

تعمیرها و سرویس‌دهی‌های فردی، ناظران نصب و افرادی که تجهیزات تجاری یا صنعتی (مانند نرم افزارهای کامپیوتر) را نصب و آزمایش منند، ممکن است به عنوان بازدیدکنندگان تجاری در نظر گرفته شوند و به همین ترتیب به مجوز کار نیازی نداشته باشند.

توافق خدمات و یا ضمانت

برای توافق‌نامه‌های خدمات و یا ضمانت، قراردادها باید به عنوان بخشی از توافق‌نامه فروش یا اجاره، مورد مذاکره قرار گیرند یا تمدید توافق اصلی باشند تا از این طریق اتباع خارجی به عنوان بازدیدکننده تجاری در نظر گرفته شوند.

افرادی که بازدیدکننده تجاری محسوب نمی‌شوند

در شرایطی که  کارفرمای کانادایی برای دریافت خدمات به طور مستقیم با شرکت غیر کانادایی قرارداد بسته است، کارمند آن شرکت خارجی برای ارایه سروسی به شرکت کانادایی، نیاز به دریافت مجوز کار دارد.
این موقعیت اغلب در متن توافق‌نامه تجارت آزاد آمرای شمالی (NAFTA) می‌آید. ارایه دهنده خدمات به این دلیل که به طور مستقیم از منبع کانادایی حقوق دریافت نمند، نمی‌تواند بازدیدکننده تجاری محسوب شود. از آن‌جایی که قراردادی بین شرکت کانادایی و کارفرمای تبعه خارجی برقرار است، شرایط ورود به بازار کار کانادا وجود دارد. به دلیل اینکه کارفرمای خارجی برای خدمات ارایه شده مبلغی را دریافت مند، اینگونه در نظر گرفته می‌شود که کارگر خارجی از منبع کانادایی مبلغی دستمزد دریافت مند! در نتیجه این کارگر نمی‌تواند به عنوان بازدیدکننده تجاری در نظر گرفته شود.
بازدید: 13058تاریخ انتشار : 1401/05/18