معرفی مسیرهای بهبود یافته مهاجرت استانی کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1209

سرگرمی های رایگان شهر مونترال در مارچ 2020

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1630

مجوز کار برای دانشجویان بین‌المللی در شرایط شیوع کرونا

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 1640

سرمایه گذاری و ویزا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1752

در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌های بیشتر در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1038

گزارش شغلی مکانیک خودرو

جاب آفر
بازدید: 538

افزایش مهاجرت به کانادا؛ کاهش صدور ویزای استرالیا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 792

مهاجرت پناهندگی از طریق سازمان ملل 
 
آژانش پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR)، سازمان ارجاع پناهندگان به کشورهای پذیرنده از جمله کانادا می باشد. متقاضیان برای اینکه توسط این نهاد ارجاع توصیه شوند، باید در یکی از این دو گروه پناهندگی قرار بگیرند:


مهاجرت به کانادا
 

1.      گروه پناهندگان مشمول کنوانسیون سال 1951 ژنو

افراد واجد شرایط این گروه:
اکنون در خارج از کشور خود هستند
 از ترس آزار و شکنجه ناشی از تعلق به موارد زیر، نمی‌توانند به کشور خود بازگردند:
 • به دلیل نژادشان
 • به دلیل دین شان
 • به دلیل نظرات و گرایش‌های سیاسی شان
 •  به دلیل ملیت شان
 •  به دلیل عضویت در یک گروه خاص اجتماعی مانند: گروه‌های اقلیتی، افراد با گرایش‌های جنسی متفاوت  و سایر موارد
پناهندگان کنوانسیون می‌توانند توسط گروه‌های زیر تحت حمایت مالی قرار گیرند:
 • دولت کانادا
 •  گروهی از افراد یا یک سازمان
 • ترکیبی از حمایت دو گروه یاد شده بالا
افراد واجد شرایط می توانند در صورت داشتن بودجه لازم برای حمایت از خود و خانواده خود پس از ورود به کانادا نیز، پناهنده تخت کنوانسیون تلقی خواهند شد. البته همچنان به توصیه و ارجاع UHNCR، که سازمان ارجاع دهنده است و یا یک گروه اسپانسرشیپ خصوصی نیاز خواهد بود.
 

 

2.      گروه Country of asylum

اگر موارد زیر شامل حال متقاضی ‌شود، واجد شرایط این گروه هستند:
 • خارج از کشور (سرزمین مادری) خود هستند و یا خارج از کشوری هستند که در شرایط عادی در آن زندگی می‌کردید
 • به شدت تحت تاثیر اثرات جنگ داخلی و یا درگیری‌های مسلحانه قرار گرفته‌اید
 •  به طور دائمی از حقوق اولیه انسانی خود محروم شده‌اند
پناهندگان گروه Country of asylum را می‌توان به صورت خصوصی حمایت مالی کرد. همچنین اگر از بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود را دارا باشند نیز، بایز می‌توانند واجد شرایط این گروه باشند. متقاضیان این گروه همچنان به توصیه و ارجاع UHNCR، یک سازمان ارجاع مشخص شده و یا یک گروه اسپانسرشیپ خصوصی نیاز دارند.
 

چه کسی واجد شرایط نیست؟

در صورتی که موارد زیر شامل حال افراد شود، واجد شرایط نیستند:
 • داشتن یک گزینه قابل اتکا دیگر برای محافظت از خود مانند پیشنهاد برای اسکان در یک کشور دیگر
 • در صورتی که شهروند یک کشور دیگر شوید که پس از آن از متقاضی حمایت می‌کنند
 •  در صورتی که تصمیم به بازگشت به کشوری که آن را ترک کرده‌اند بگیرند
 • در صورتی که دلایلی که باعث شد تا کشور خود را ترک کنند دیگر وجود نداشته باشند

برنامه پناهندگان تحت حمایت دولت

در برنامه پناهندگان تحت حمایت دولت (GARپناهجویان باید برای اسکان در کانادا از طرف آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR) و یا یک سازمان ارجاع مشخص، توصیه و ارجاع داده شوند. اشخاص نمی‌توانند به طور مستقیم درخواست دهند. متقاضی باید وضعیت پناهندگی را در UNHCR یا در یکی از مراکز استانی ثبت کند تا توسط یک سازمان ارجاع، در نظر گرفته شود. متقاضی هنگام اسکان اولیه تحت GAR در کانادا، به طور کامل توسط دولت کانادا و یا استان کبک مورد حمایت قرار می‌گیرد. این حمایت‌ها توسط سازمان‌های غیر دولتی به نام سازمان‌های ارایه دهنده خدمات به متقاضیان ارایه می‌شوند و بودجه آن‌ها توسط IRCC تامین می‌شود. متقاضیان تحت GAR حداکثر تا یک سال از تاریخ ورودشان به کانادا مورد حمایت قرار می‌گیرند و یا اینکه تا زمانی که بتوانند از خودشان حمایت کنند، این کمک‌ها ادامه دارد. این مورد بستگی به این دارد که کدام یک از این دو مورد یاد شده زودتر رخ دهند.
 

 برنامه اسپانسرشیپ خصوصی پناهندگان اطلاعات مربوط پناهندگان

هنگامی که گروهی از مردم کانادا برای کمک به زندگی در کانادا داوطلب می‌شوند،  به یک پناهنده تحت حمایت خصوصی (PSR) تبدیل می‌شوند. گروه حامی یا اسپانسرشیپ کارهای زیر را برای انجام می‌دهد:
 •  به در پیدا کردن مکانی برای زندگی کمک می‌کند
 •  به کمک مالی می‌کند
 •  از حمایت اجتماعی و عاطفی آن‌ها برخوردار خواهید شد
 • غذا و لباس به می‌دهد
به عنوان یک PSR، گروه اسپانسرشیپ باید حداکثر تا یک سال از تاریخ ورود به کانادا، را مورد حمایت قرار دهد و یا اینکه تا زمانی که بتوانید از خودتان حمایت کنید، این کمک‌ها را ادامه دهد. این مورد بستگی به این دارد که کدام یک از این دو مورد یاد شده زودتر رخ دهند. هیچ هزینه بررسی برای درخواست این برنامه وجود ندارد و نیازی به پرداخت پول به حامی مالی خود که به در اسکان یافتن در کانادا کمک کرد ندارید. اسپانسرها نیز حق تقاضای پول برای کمک به اسکان ندارند.
 

دارندگان توافق‌نامه اسپانسرشیپ

سازمان‌های زیادی توافق‌نامه اسپانسرشیپ را با دولت کانادا امضا کردند تا بتوانند به پناهندگان در هنگام اسکان در کانادا کمک کنند. به این سازمان‌ها، دارندگان توافق‌نامه اسپانسرشیپ (SAH) گفته می‌شود. لیستی از اسامی این سازمان‌ها وجود دارد تا متقاضیان بتوانند سازمان‌های دارای توافق‌نامه را تشخیص دهند. از آن‌جایی که تنها سازمان‌های موسوم به SAH این توافق‌نامه را امضا کردند، گروه پنج و انجمن‌های اسپانسر در این لیست حضور ندارند.
 

گروه‌های پنج :

یک گروه پنج (G5)، گروهی متشکل از پنج یا بیشتر از شهروندان کانادایی یا افراد دارای اقامت دائم است که برای حمایت از یک پناهنده ساکن خارج تشکیل شده است تا آن پناهجو بتواند به کانادا بیاید. G5 ها تنها می‌توانند از متقاضیانی حمایت کنند که توسط آزانس پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR) و یا یک کشور خارجی، پناهجو تشخیص داده شوند. داشتن وضعیت پناهندگی به این معنی است که یک نهاد مجاز تشخیص داده است که شرایط یک فرد با تعاریف مشخص شده برای پناهنده مطابقت دارد. این نهاد مجاز می‌تواند UNHCR یا دولت کشور (یعنی کشور خارجی) که متقاضی در حال حاضر در آن زندگی می‌کند باشد.
متقاضی هنگام ارایه درخواست برای اسپانسرشیپ پناهدگی، مدرکی مبنی بر تایید وضعیت پناهندگی خود نیز ارسال کند.
 

انجمن‌های اسپانسر: درباره روند این مسیر

برخی انجمن‌هامی‌توانند اسپانسر پناهندگانی که وارد کانادا می‌شوند، باشند. این انجمن‌هاباید بپذیرند که در تمام طول دوران اسپانسری خود، از پناهندگان حمایت عاطفی و مالی داشته باشد. این مدت زمان معمولاً یک سال است.
انجمن‌های اسپانسر تنها می‌توانند از تنها می‌توانند از متقاضیانی حمایت کنند که توسط آزانس پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR) و یا یک کشور خارجی، پناهجو تشخیص داده شوند. داشتن وضعیت پناهندگی به این معنی است که یک نهاد مجاز تشخیص داده است که شرایط یک فرد با تعاریف مشخص شده برای پناهنده مطابقت دارد. این نهاد مجاز می‌تواند UNHCR یا دولت کشور (یعنی کشور خارجی) که متقاضی در حال حاضر در آن زندگی می‌کند باشد.
متقاضی هنگام ارایه درخواست برای اسپانسرشیپ پناهدگی، مدرکی مبنی بر تایید وضعیت پناهندگی خود نیز ارسال کند.
 

برنامه Blended Visa Office-Referred: درباره روند این مسیر

برنامه Blended Visa Office-Referred (BVOR) کار را برای حمایت از آسیپ‌پذیرترین اقشار پناهجو توسط اسپانسرهای خصوصی را راحت‌تر می‌کند. برنامه BVOR
 • بار مالی که بر دوش اسپانسرهای خصوصی هست را کاهش می‌دهد
 • اسپانسرها را با پناهجویانی که پیش از این مورد بررسی و غربالگری و مصاحبه قرار گرفته‌اند متصل می‌کند و آن‌ها را زودتر برای عزیمت آماده می‌کند
برنامه BVOR با سازمان‌های ارجاع پناهجویانی مانند آژانس پناهندگی سازمان ملل متحد (UNHCR) کار می‌کند. سازمان‌های ارجاع، پناهندگان را برای اسکان مجدد شناسایی می‌کند. پس از غربالگری پناهجویان، برنامه BVOR آن‌ها را به اسپانسرهای خصوصی متصل می‌کند. غربالگری شامل بررسی سوابق سوء پیشینه و سوابق پزشکی می‌شود.
برای حمایت از اسپانسرها، پس از ورود پناهجویان به کانادا حداکثر تا 6 ماه مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
اسپانسرهای خصوصی
 • مسئول هزینه‌های مرتبط اولیه عزیمت واسکان هستند
 •  باید تا 6 ماه به حمایت مالی خود ادامه دهند
 • باید تا 1 سال به حمایت عاطفی و اجتماعی خود ادامه دهند
نیاز به تامین هزینه مراقب‌های پزشکی پناهندگان برنامه BVOR ندارند
 
مهاجرین BVOR از طریق برنامه بهداشت موقت فدرال (IFHP)، از مزایای مراقبت‌های بهداشتی به صورت موقت بهره‌مند می‌شوند. استفاده از این برنامه تا زمانی که پناهندگان واجد شرایط دریافت بیمه سلامت استانی یا ناحیه ای شوند امکان پذیر است. 
بازدید: 11776تاریخ انتشار : 1401/04/19