مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

 

با توجه به تجربیات موفق شرکت در این مسیر، جهت بررسی واجدیت شرایط خود در این برنامه رزومه خود را به شرکت ارسال کنید: info@immigtationdoor.com
 چه کسی می‌تواند برای ویزای Start-up درخواست دهد؟

برای اینکه بتوانید واجد شرایط دریافت ویزای استارت آپ باشید، باید شامل موارد زیر باشید:
 • یک کسب و کار یا شغل واجد شرایط داشته باشید
 •  از یک سازمان مشخص شده، نامه حمایت دریافت کنید
 •  مهارت کافی زبان‌های رایج در کانادا را داشته باشید
 •  پول کافی برای اسکان با خود بیاورید
 

 

داشتن یک کسب و کار یا شغل واجد شرایط

داشتن یک شغل واجد شرایط بدین معنی است که شغلی ایجاد شده توسط شما دارای این شرایط باشد:
 • هنگامی که از یک سازمان از پیش تعیین شده، تعهدی دریافت می‌کنید:
 • هر متقاضی 10 درصد یا بیشتر، از حق رای اختصاص داده شده به تمام سهام‌های شرکت را دارا می‌باشد (حداکثر 5 نفر به عنوان صاحب مشاغل درخواست دهند)
 • متقاضیان و سازمان تعیین شده به طور مشترک بیش از 50 درصد از کل حق رای اختصاص داده شده به کلیه سهام‌های شرکت را دارا می‌باشند.
 
 در هنگام دریافت اقامت دائم:
 • شما از داخل کانادا به طور مداوم و فعال، این کسب و کار را مدیریت می‌کنید
 • بخش مهمی از عملیات‌های تجاری در داخل کانادا اتفاق می‌افتد
 • این کسب و کار در کانادا ایجاد می‌شود (Incorporate Business)
 

دریافت نامه حمایت از یک سازمان از پیش تعیین شده

شما باید از یک سازمان تعیین شده، نامه حمایت دریافت کنید (یک گروه تجاری تایید شده برای سرمایه گذاری و یا حمایت از استارت آپ‌ها).
شما باید:
 • برای اینکه بدوانید چگونه می‌توانید از حمایت برخوردار شوید، با یک سازمان تعیین شده تماس بگیرید
 • سازمانی که انتخاب کردید را متقاعد کنید که ایده‌ی تجاری شما ارزش حمایت را دارد
 • یک نامه حمایت از سازمان تعیین شده دریافت کنید
فرآیند مطرح کردن ایده شما برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمان الزامات و شرایط ویژه‌ی خود را دارد. برای مثال ممکن است از شما خواسته شود تا کانسپت کسب و کار خود را به صورت حضوری ارایه دهید و یا اینکه جزییات برنامه کسب و کار خود را به طور کامل ارایه دهید.
اگر بتوانید با یکی از سازمان‌های تعیین شده به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال خواهد شد. متقاضی باید هنگام ارایه درخواست برای ویزای استارت آپ، نامه دریافت شده از شرکت تعیین شده را نیز ارسال کند. این نامه نشان می‌دهد که ایده کسب و کار شما از طرف شرکت‌های سرمایه گذاری مانند Venture capital funds، Angel investor groups و Business incubators مورد حمایت مالی قرار می‌گیرد. همچنین سازمان تعیین شده یک گواهی تعهد را نیز به طور مستقیم به دفاتر صدور ویزا ارسال می‌کند. دفاتر صدور ویزا، از نامه حمایت متقاضی و گواهی تعهد سازمان برا ارزیابی و بررسی درخواست آن‌ها استفاده می‌کند. این نکته را مورد توجه قرار دهید که ممکن است دفاتر ویزا برای بررسی نهایی درخواست متقاضیان، اطلاعات بیشتری در خصوص کسب و کار مورد نظر متقاضی درخواست کنند.
اگر نامه پشتیبانی و دیگر مدارک و الزامات مورد نیاز بررای دفاتر ویزا ارسال نشوند، درخواست متقاضی رد خواهد شد.
 

داشتن مهارت زبانی

امکان برقراری ارتباط و کار کردن به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو، می‌تواند به موفقیت کسب و کار شما در کانادا کمک کند. شما باید در یکی از آژانس‌های زبان تعیین شده آزمون زبان دهید و نتیجه آن را به همراه درخواست خود ارسال کنید. در غیر این صورت درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. متقاضیان باید حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 5 را در زبان‌هاس فرانسوی و یا انگلیسی و در هر 4 مهارت کسب کنند. این چهار مهارت زبانی شامل موارد زیر می‌باشند:
 • Speaking
 • Reading
 • Listening
 • Writing
با دریافت نتیجه آزمون خود، سطح CLB خود را محاسبه کنید. در صورتی که متقاضی نتواند حاقل مهارت زبانی را کسب کند، درخواست او پذیرفته نخواهد شد.

 

برای اسکان در کانادا، پول کافی به همراه خود داشته باشید

دولت کانادا از مهاجران جدید ویزای استارت آپ حمایت مالی نمی‌کند. هنگامی که می‌خواهید برای دریافت ویزای استارت آپ درخواست دهید، باید مدرک کافی برای اثبات اینکه می‌توانید از نظر مالی از خود و همراهانتان حمایت کنید را ارایه دهید. شما نمی‌توانید این پول را از فرد دیگری قرض بگیرید.
میزان پول مورد نیاز شما بستگی به تعداد اعضای خانواده شما دارد. مقدار این پول هر ساله آپدیت می‌شود.
 
تعداد اعضای خانواده
بودجه مورد نیاز (بر اساس دلار کانادا)
1
$12,960
2
$16,135
3
$19,836
4
$24,083
5
$27,315
6
$30,806
7
$34,299
برای هر عضو اضافه خانواده
$3,492
 

چه مقدار پول باید با خود بیاورید؟

این مورد بستگی به این دارد که هزینه زندگی در نقطه‌ی مورد نظر شما در کانادا چه مقدار است. توصیه این است که تا جایی که امکان دارد با خودتان پول بیاورید تا بتوانید راحت‌تر به کانادا آمده و خانه‌ای برای خود بیابید.
 
متقاضیان برای اینکه بتوانند برای ویزای استارت آپ درخواست دهند، باید ایده و یا سرمایه گذاری تجاری آن‌ها از حمایت یک یا چند سازمان از پیش تعیین شده برخوردار باشند. این سازمان‌ها شامل موارد زیر هستند:
 • Venture capital funds
 • Angel investor groups
 • Business incubators

بیشتر بخوانید: آزمون زبان دولینگو

سازمان‌های تعیین شده، گروه‌های تجاری و کسب و کار هستند که برای حمایت از استارت آپ های احتمالی از طریق ویزا استارت آپ، مشخص و تایید شده‌اند. این سازمان‌ها مشخص می‌کنند که کدام پیشنهاد کسب و کار و تجارت را بررسی کنند. هر سازمان فرآیند پذیرش مختص به خود را برای پیشنهادات و معیارهای ارزیابی آن‌ها دارد. برای مثال همانطور که در بخش‌های بالاتر این مطلب ذکر شد، ممکن است از شما درخواست شود تا کانسپت کسب و کار خود را به صورت حضوری ارایه دهید و یا اینکه جزییات برنامه کسب و کار خود را به طور کامل ارایه دهید. اگر یک شرگت تصمیم به بررسی ایده کسب و کار شما بگیرد، پتانسیل‌ها پیشنهاد شما را بررسی می‌کند تا ببیند آیا طرح شما موفق خواهد شد یا خیر. در نهایت اگر سازمانی تصمیم به پشتیبانی از شما را داشته باشد، یک نامه پشتیبانی به شما ارایه خواهد داد.
 

بازدید: 76تاریخ انتشار : 1399/04/21