دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 3004

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 480

پیدا کردن شرکت‌های کانادایی جویای استخدام مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1645

سهیل احمدی وکیل پرونده های پناهندگی در دادگاه کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 79

گزارش شغلی مهندس مکانیک

جاب آفر
بازدید: 497

افزایش چشمگیر تقاضای پناهندگی ایرانیان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 828

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

 

خریدن یک خانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر انسانی است. خرید خانه می‌تواند با هدف طی کردن دوران بازنشستگی، خانواده و یا اوقات فراغت باشد. آیا تا به حال به فکر خریدن اولین خانه خود در کانادا افتاده‌اید؟ آیا به دنبال خرید خانه در کانادا به عنوان یک فرد غیر مقیم هستید؟ اگر پاسخ شما بله است، ما در این مطلب شما را در زمینه خرید خانه به عنوان یک فرد غیر مقیم در کانادا راهنمایی می‌کنیم.

 
 

مالکیت فرد خارجی

1.      چه کسی می‌تواند در کانادا خانه بخرد؟

هنگامی که صحبت از خرید خانه و مستغلات در کانادا می‌شود، قوانین به دست آوردن تابعیت یکسان نیستند. هر کسی از هر کشوری می‌تواند بدون بدون داشتن محدودیت در املاک و مستغلات، اقدام به خرید خانه کند. نکته‌ی مهمی که باید مورد توجه قرار دهید این است که از 21 آوریل سال 2017، افراد غیر مقیم کانادایی باید مالیات افراد غیر مقیم 15 درصدی را بر روی مبلغ خرید ملک خود محاسبه کنند. مالیات 15 درصدی تنها در نقاط خاصی از کانادا اعمال می‌شود.

 

2.      آیا خرید خانه در کانادا شانس مهاجرت را بهبود می‌بخشد؟

روند دستیابی به شهروندی و تابعیت کانادا پیچیده است. با این حال خرید خرید اولین خانه در کانادا به عنوان یک فرد غیر مقیم، هیچ فرد غیر مقیم را واجد شرایط دریافت خودکار شهروندی کانادا نمی‌کند. همه‌ی افراد غیر ساکن در کانادا باید در ابتدا روند مهاجرت را طی کنند تا بتوانند تبدیل به یک شهروند کامل شوند.
 

3.      بر اساس قوانین کانادا، چه کسی غیر مقیم محسوب می‌شود؟

اول، افراد غیر مقیم کسانی هستند که در کانادا زندگی نمی‌کنند بلکه در کشورهای دیگر ساکن هستند. دوم، یک فرد غیر مقیم می‌تواند یک شهروند کانادا باشد که بیشتر از یک نیم سال را در کانادا زندگی نکرده است. با این حال شهروندان کانادایی نیازی به پرداخت مالیات 15 درصدی افراد غیر مقیم ندارند. اما باید خاطرنشان کرد که آن‌ها نیز باید تمام مراحل خرید ملک و خانه را مانند دیگر افراد غیر مقیم طی کنند.

بودجه برای افراد غیر مقیم


1.      گزینه‌های تامین مالی

گزینه‌های تامین مالی و اعتباری برای افراد غیر مقیم که قصد خرید خانه در کانادا را دارند، به وام دهندگان کانادایی بستگی دارد. با این حال، وام دهندگان کانادایی برای پرداخت وام به افراد متقاضی، پیش پرداخت قابل توجهی را تقاضا می‌کنند که بسیار زیاد است. وام دهندگان از افراد غیرم مقیم می‌خواهند که اعتبر و درآمدی شایسته داشته باشند. تایید اعتبار و ارزش درآمد به وام دهندگان نشان می‌دهد که افراد متقاضی می‌توانند پس از خرید اولین خانه، وام خود را بازپرداخت کنند. این مورد را به خاطر داشته باشد که نرخ بازپرداخت وام برای افراد غیر مقیم، ممکن است بالاتر از نرخ استاندارد کانادا باشد اما همچنان می‌تواند متقاضیان را به خود جذب کند.
برای دریافت وام باید یک حساب در بانک‌های کانادایی داشته باشید. بانک‌های کانادایی برای ایجاد یک حساب جدید از متقاضیان می‌خواهند که به کانادا بیاییند. اما در این بین استثناهایی نیز وجود دارد. برای مثال برخی از افراد که حساب HSBC داشتند، بدون نیاز به حضور در کانادا اقدام به دریافت وام کردند.
 

2.      مالیات

وقتی می‌خواهید در کانادا برای یک فرد غیر مقیم خانه بخرید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که درک فرآیند پرداخت مالیات و نحوه تاثیر آن بر خرید خانه در کانادا بسیار ضروری است. خرید املاک به عنوان یک فرد غیر مقیم، مالیات متفاوتی در بخش‌های مختلف کانادا دارد. برای مثال اگر بخواهید یک خانه در منطقه تورنتو بخرید، باید چهار نوع مالیات بپردازید. مالیات ملک، مالیات بر درآمد، مالیات انتقال زمین و مالیات فرد غیر مقیم. داشتن یک حسابدار به عنوان مشاور  می‌تواند به شما در درک شرایط پیش از خرید خانه کمک کند.
 

3.      بیمه

ممکن است اخذ بیمه برای افراد غی مقیم سخت باشد. با این حال برای اینکه بتوانید به عنوان یک فرد غیر مقیم وام بگیرید، باید ثابت کنید که خانه مورد نظر شما بیمه شده است. بنابراین برای خرید خانه رویایی خود در کانادا، حتماً باید موضوع بیمه خانه را مد نظر داشته باشید.
 

فرآیند خرید خانه

 

1.      آیا یک فرد غیر مقیم برای خرید املاک نیاز به به آمدن به کانادا دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی، به دست آوردن املاک در کانادا دیگر یک امر مشکل آفرین نیست. شما می‌توانید با کمک پلتفرم‌های دیجیتال مانند اسکایپ و Facetime یک مشاور مسکن که در زمینه خرید و فروس در منطقه مورد نظر شما تجربه دارد، انتخاب کنید. استفاده از این فناوری‌ها همانند این است که با چشم خود در حال دیدن خانه مورد نظر هستید. برای طی کردن فرآیندهای قانونی مانند امضای اسناد نیز می‌توانید به خدمات وکالت دسترسی داشته باشید. متقاضیان می‌توانند اسناد را امضا کرده و پس از اسکن کردن، از طریق ایمیل آن‌ها را ارسال کنند. همچنین از تاریخ 1 جولای سال 2015، امضاهای الکترونیکی در اونتاریو قانونی هستند. افراد غیر مقیم همچنین می‌توانند کلیه فرآیند خرید ملک و املاک را به اعضای خانواده خود که در کانادا تابعیت قانونی دارند، واگذار کنند.
در صورتی که متقاضی اقدام به خرید ملک برای سرمایه گذاری کند، آزانس‌های مشاور املاکی هستند که می‌توانند برای آن‌ها مستاجر پیدا کنند. این آزانس‌ها مدیران دارایی نیز در میان کارکنان خود دارند که می‌توانند بسیار مفید باشند. البته در نظر داشته باشید که این خدمات هزینه‌هایی مضاعف را شامل می‌شود اما متقاضیان غیر مقیم می‌توانند بدون نگرانی به سرمایه گذاری خود مطمئن باشند.
 

2.      انتخاب مشاور املاک

هنگام انتخاب مشاور املاک، اولین قانون این است که همیشه مشاور املاکی را انتخاب کنید که در زمینه خرید و فروش املاک در منطقه مورد نظر شما تجربه دارد. شما همچنین به یک مشاور املاکی نیاز دارید که همه چیز را در خصوص مالیکت خانه توسط افراد خارجی بداند. به دنبال مشاورینی باشید که در مورد خرید ملک برای افراد غیر مقیم تجربه دارند. همچنین مشاور املاکی که انتخاب می‌کنید باید بتواند به شما کمک کند و در تمام مسیر پروسه بدون اینکه نیاز به حضور فیزیکی داشته باشد، شما را راهنمایی کند.
برای آن‌هایی که هنوز سوال می‌کنند آیا من می‌توانم در کانادا خانه بخرم باید گفت، تمام موارد یاد شده بالا می‌گویند که شما می‌توانید به عنوان یک فرد غیر مقیم در کانادا خانه بخرید. با این حال فراموش نکنید که در نظر داشتن یک مشاور املاک مناسب، پیش از ورود کامل به این فرآیند، یک اقدام ضروری محسوب می‌شود.
 
 
بازدید: 3497تاریخ انتشار : 1399/04/18