• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • استان نووا اسکوشیا از پرستاران در گزینش جدید اولویت‌های بازار کار دعوت می‌کند

مهاجرت پناهندگی از طریق سازمان ملل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 4583

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1349

دو تغییر بزرگ در آزمون CELPIP

مهاجرت
بازدید: 1312

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 911

استان نووا اسکوشیا از پرستاران در گزینش جدید اولویت‌های بازار کار دعوت می‌کند

 استان نووا اسکوشیا در تاریخ 22  گزینش برای برنامه نامزدی استانی (PNP) برگزار کرده است. در این گزینش از پرستاران برای نامزدی استانی و سپس برای دریافت اقامت دائم کانادایی دعوت شده است. برنامه نامزدی نووا اسکوشیا (NSNP) جزییاتی در مورد معیارهای ارزیابی برای واجد شرایط بودن را منتشر کرده است اما در خصوص تعداد افرادی که دعوت شده‌اند چیزی نگفته است.

متقاضیان باید دارای حداقل سه سال تجربه کاری به عنوان  پرستار ثبت نام شده یا  پرستار روانپزشکی ثبت شده باشند. این موارد در فهرست طبقه بندی مشاغل ملی NOC 3012 هستند. همچنین  معیار مهارت زبانی کانادایی (CLB) وجود دارد که متقاضیان باید در زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی حداقل امتیاز هشت یا بالاتر را داشته باشند. متقاضیان باید درای مدرک لیسانس باشند و یا اینکه  برنامه تحصیلی پس از متوسطه با مدت زمان حداقل سه سال را پشت سر گذاشته باشند.

هنگامی که متقاضیان برای نامزدی درخوسات می‌دهند باید کپی مدارک آزمون‌های زبان و مدارک تحصیلی خود را ارایه دهند. در صورتی که متقاضیان در خارج از کانادا مدرک تحصیلی خود را دریافت کردند باید مدرک ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) را که از موسسات مشخص شده دریافت کرده‌اند را داشته باشند.

 

متقاضیان دعوت شده از استخر اکسپرس انتری

متقاضیان برای اینکه از طریق جریان اولویت‌های بازار کار برای نامزدی استانی نووا اسکوشیا در نظر گرفته شوند، باید  پروفایل در سیستم Express Entry داشته باشند. سیستم Express Entry تقاضاهای اقامت دائم کانادا را از طریق این سه برنامه مهاجرت فدرال یعنی برنامه کارگرماهر فدرال (FSWP)، برنامه کسب و کار ماهر فدرال (FSTP) و کلاس تجربه کانادایی (CES) مدیریت می‌کند. متقاضیان Express Entry توسط  سیستم رده بندی جامع (CRS) رتبه‌بندی می‌شوند. این نمرات بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تجربه کار، تحصیلات و توانایی‌های زبانی انگلیسی و یا فرانسوی به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

اکنون نووا اسکوشیا دعوت‌نامه‌هایی را که با عنوان Letters of Interest نیز شناخته می‌شوند، برای متقاضیان انتخاب شده ارسال کرده است. متقاضیان دعوت شده 60 روز فرصت دارند تا درخواست خود را برای نامزدی استانی تکمیل کنند. اگر متقاضیان بتوانند نامزدی استانی را دریافت کنند، به طور خودکار 600 امتیاز CRS اضافه دریافت خواهند کرد. این امتیاز می‌تواند به طور موثر دریافت دعوت‌نامه برای درخواست (ITA)، در  گزینش Express Entry را برای آن‌ها تضمین کند.

بازدید: 270تاریخ انتشار : 1399/03/12