پاسپورت واکسن: دورانی جدید در حوزه سفر؟

اخبار روز کانادا
بازدید: 131

بعضی مشاغل از لیست استان ساسکاچوان حذف شد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 3585

دو تغییر بزرگ در آزمون CELPIP

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2098

ایجاد بیش از 80000 شغل در حوزه تکنولوژی در تورنتو طی 5 سال اخیر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2004

معرفی مسیرهای بهبود یافته مهاجرت استانی کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1112

امسال از راه تحصیل به کانادا مهاجرت کانادا کنید

 در سال‌های اخیر، دریافت یک ویزای اقامت دائم (PR) رقابتی‌تر از گذشته شده است. تحت برنامه‌های مختلف مهاجرتی، متقاضیان در مثابل یکدیگر قرار گرفته و رتبه بندی می‌شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیازها را دریافت کنند، دعوتنامه‌ای برای ارایه‌ی درخواست PR دریافت می‌کنند. متقاضیانی که می‌خواهند از شانس بیشتری برای اقامت دائم برخوردار شوند، ممکن است در صورت داشتن شرایط مالی مناسب برای تحصیل در کانادا، مسیر تحصیلی را برای خود انتخاب کنند.

 

کانادا بسته‌ای بسیار جذاب را به دانشجویان بین‌المللی ارایه می‌دهد

کانادا بسته‌ای بسیار فوق‌العاده به دانشجویان بین‌المللی ارایه می‌دهد که اگر بهترین جهان نباشد، قطعاً یکی از بهترین‌های جهان است. این بسته در تغییرات مهم صورت گرفته اخیر در سیاست‌های کانادا حتی جذاب‌تر هم شده است. قانون جدید کانادا به متقاضیان اجازه می‌دهد تا بتوانند تحصیلات خود را در پاییز 2020 به صورت آنلاین آغاز کنند و همچنانواجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل باشند. اگر هدف شما دریافت PR است، در بین مسیرهای مختلف، مسیر تحصیلی نیز یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند.

اول و پیش از هر چیزی باید به این مورد توجه کنیم که در سیستم امتیاز کانادا چه مواردی حایز اهمیت است. کانادا معیارهایی مانند سن، مهارت‌های زبانی، تحصیلات و تجربه‌ی کار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. تحصیل در کانادا باعث می‌شود تا وضعیت متقاضیان در سه مورد از این معیارها تقویت شود. موارد مهارت زبان، تحصیلات و تجربه کار جزو موارد یاد شده هستند. البته بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از نظر سنی جوان هستند. دنبال کردن یک مسیر آموزشی متقاضیان را قادر می‌سازد تا در یک محیط انگلیسی یا فرانسوی قرار گیرند و این حضور، از همگام شدن اقتصادی و اجتماعی آن‌ها در کانادا پشتیبانی می‌کند.

همچنین می‌توانید یک مدرک تحصیلی با کیفیت بدست آورده که به حرفه شما در کانادا و همینطور کسب امتیازات بیشتر در جریان‌های مختلف مهاجرتی  کمک می‌کند. اینکه شما تحت برنامه Express Entry یا برنامه نامزدی استانی (PNP) و یا دیگر جریان‌های فدرال یا استانی به دنبال دریافت PR هستید، داشتن یک مدرک کانادا امتیاز بیشتری را نسبت به مدراک تحصیلی  خارجی برای شما به دست خواهد آورد.

 

در دوران تحصیل و پس از آن در کانادا مشغول به کار شوید

یکی از مواردی که باعث می‌شود کانادا بسیار منحصر به فرد باشد این است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد همزمان با طی کردن دوران تحصیل، به کار هم مشغول باشند و پس از پایان برنامه آموزشی خود مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) دریافت کنند. یک مجوز تحصیلی معمولی به شما این امکان را می‌دهد تا یتوانید حداکثر 20 ساعت در هفته برای هر کارفرمایی کار کنید. در زمان استراحت مانند تعطیلات تابستانی و زمستانی نیز به صورت تمام وقت کار کنید.

پس از آن بسیاری از دانشجویان واجد شرایط PGWP می‌شوند که این مجوز، بسته به مدت زمان پایان برنامه تحصیلی توسط دانشجو، می‌تواند تا سه سال معتبر باشد. همچنین PGWP به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی که می‌خواهید کار کنید (مجوز کار باز). علاوه بر این همسران و شرکای زندگی دارندگان PGWP نیز می‌توانند واجد شرایط دریافت مجوز کار آزاد باشند.

کسب تجربه کار کانادایی برای دانشجویان بین‌المللی بسیار سودمند است زیرا می‌توانند با استفاده از تجربه بدست آورده از طریق PGWP واجد شریاط مسیرها و برنامه‌های مختلف مهاجرتی شوند. لازم به ذکر است که در اینجا نیز داشتن تجربه کار کانادایی از امتیاز بالاتری نسبت به تجربه کار خارجی برخوردار است.

 

چگونه می‌توانید در کانادا تحصیل و سپس PR دریافت کنید

مسیر آموزشی که به دریافت PR منتهی شود می‌تواند اینگونه باشد:

روهان به یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادایی می‌رود و یک برنامه دیپلم کالج دو ساله را در رشته‌ی مدیریت بازرگانی دنبال می‌کند. روهان پس از پایان برنامه آموزشی، واجد شرایط دریافت یک PGWP سه ساله می‌شود که مدت زمان حداکثر مدت برای PGWP است. سپس او به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار برای یک شرکت تکنولوژی کانادایی مشغول به کار می‌شود. روهان پس از کسب یک سال تجربه کار تمام وقت، تجربه کاری کانادایی که از شرایط برنامه کلاس کار تجربه کانادایی تحت سیستم Express Entry است را کسب دارا می‌باشد. روهان پس از ارسال مشخصات پروفایل Express Entry خود، دعوتنامه‌ای برای ارایه درخواست PR خود دریافت می‌کند و به هدف خود که مهاجرت به کانادا بود دست پیدا می‌کند.

این فرصت اکنون برای متقاضیانی که می‌خواهند یک PR از طریق مسیر تحصیلی به دست آورند بیشتر در دسترس قرار دارد. با توجه به همه گیری جهانی ویروس کرونا، کانادا این امکان را فراهم می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند تحصیلات خود را در پاییز آغاز کنند.

 

آیا واجد شرایط تحصیل در کانادا در پاییز هستید یا خیر

سیاست جدید PGWP به دانشجویان کمک می‌کند تا سفر PR کانادایی خود را از پاییز 2020  آغاز کنند

حتی اگر نمی‌توانید به موقع برای شروع برنامه آموزشی خود در پاییز به کانادا بروید، باز هم می‌توانید برنامه آموزشی خود را به صورت آنلاین دنبال کنید و واجد شریاط PGWP شوید. هنوز زمان زیادی تا آغاز سفر مهاجرتی در پاییز 2020 وجود دارد. شما می‌توانید طی هفته‌های پیش رو درخواست‌های خود را به موسسات آموزشی تعیید شده کانادایی (DLIs) ارسال کنید. همچنین زمان مناسب برای دریافت مجوز تحصیلی را نیز دارید. DLI ها موسسات پس از دوران متوسطه‌ای مانند کالج‌ها و دانشگاه‌ها هستند که توسط دولت به عنوان میزبان دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شوند. تا زمانی که بتوانید یک برنامه آموزشی حداقل 2 ساله و یا بیشتر در یکی از DLI ها بگذرانید و البته تا 31 دسامبر وارد کانادا شوید، پس از پایان دوره آموزشی خود باز هم می‌توانید واجد شرایط PGWP باشید.

یکی از بزرگترین نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی توسط کانادا مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل حتی اگر آن‌ها نتوانند در پاییز به دلیل شرایط ایجاد شده توسط ویروس کرونا وارد کانادا شوند (برای مثال نتوانند پروازی پیدا کنند و خود را در زمان شروع برنامه تحصیلی به کانادا برسانند) می‌توانند بدون ترس از عواقب آن، تحصیلات خود را به صورت آنلاین آغاز کنند.

آموزش آنلاین در پاییز 2020 باعث می‌شود تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر شود زیرا داشتن منابع مالی مناسب برای تحصیل در کانادا بسیار حایز اهمیت است. خوشبختانه سیاست جدید در پیش گرفته شده تحصیل در کانادا را ارزان‌تر می‌کند زیرا دانشجویان می‌توانند با تحصیل آنلاین در کشور خود در پاییز، هزینه‌های زندگی این چند ماه را پس انداز کنند و سرانجام تا پایان 2020 به کانادا عازم شوند. پس از عزیمت به کانادا نیز می‌توانند در حین تحصیل کار کرده تا از نظر مالی از خود حمایت کنند و همچنین پس اندازی برای آینده خود داشته باشند.

علاوه بر این، کانادا در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی در غرب محسوب می‌شود. دلار کانادا نیز نسبت به ارزهایی مانند دلار کانادا، یورو و پوند انگلیس ارزان‌تر است. بورسیه‌های تحصیل در کانادا نیز برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

با توجه به موارد یاد شده، دانشجویان می‌توانند برنامه تحصیلی خود را در پایی امسال آغاز کنند. این تحصیل با کیفیت بالا و مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین حق کار در کانادا در طول تحصیل و پس از تحصیل را خواهند داشت. تحصیل در کانادا یک مزیت رقابتی مهم هنگام ارایه درخواست اقامت دائم خواهد بود.

بازدید: 1454تاریخ انتشار : 1399/03/12