• خانه
  • اخبار
  • تحصیل
  • کانادا درخواست های اجازه کار بعد از تحصیل ولو ناقص را نیز می پذیرد

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 619

کانادا درخواست های اجازه کار بعد از تحصیل ولو ناقص را نیز می پذیرد

 برخی از دانشجویان بین‌المللی نمی‌توانند تمام مدارک مورد نیاز خود را برای دریافت مجوز تحصیلی و یا مجوز کار پس از فارق‌التحصیلی (PGWP ) ارسال کنند؛ بنابراین کانادا پرونده‌های آن‌ها تا زمانی که بتوانند آن‌ها را تکمیل کنند باز نگه می‌دارد. پاندمی کرونا بسیاری از مراکز ثبت درخواست‌ها را تعطیل و یا فعالیت‌های آنان را بسیار محدود کرده است. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان دریافت مجوز تحصیلی قادر به تکمیل سه مولفه اساسی درخواست خود نیستند:

·         انجام انگشت نگاری

·         انجام معاینات پزشکی

·         ارایه اسناد اصلی مسافرت

با توجه به شرایط موجود وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) گفته است که آن‌ها درخواست‌ متقاضیان مجوز تحصیلی که مدارک آن‌ها به دلایل شیوع ویروس کرونا ناقص مانده است را رد نمی‌کنند. در عوض آن‌ها پرونده درخواست را باز نگه می‌دارند و ارایه مدارک پشتیبانی بیشتر یا اقدامات مقتضی بیشتری را از متقاضی خواستار می‌شوند تا زمانی که مدارک مورد نیاز را دریافت کنند یا مدارکی را از متقاضیان دریافت کنند که ثابت کننده‌ی اقدامات صورت گرفته باشد.

 

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پیش از تصویب مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی خود مشغول به کار شوند

این شرایط موقت بوجود آمده در خصوص متقاضیان دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی نیز صدق می‌کند. متقاضیانی که نمی‌توانند مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) دریافت کنند شامل این موارد هستند. اگر دانشجویان بین‌المللی پیش از منقضی شدن مجوز تحصیلی خود برای دریافت PGWP اقدام کنند اما به دلیل تعطیلی DLI نتوانند مدارک خود را تکمیل کنند، اجازه دارند تا زمان اتخاذ تصمیم گیری‌های بعدی به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.  با این حال آن‌ها باید نامه‌ای ارایه دهند که در آن گفته شود دلیل تمکیل نشدن مدارک مورد نیاز تعطیل شدن مراکز اموزشی آن‌ها بوده است. پس از اینکه انجشویان به مدارک خود دسترسی پیدا کردند، می‌توانند آن‌ها را از طریق فرم سایت IRCC ارسال کنند. این روش موجب تسهیل ارتباط بین اداره مهاجرت و متقاضیان مهاجرت خواهد شد.

همچنین IRCC به متقاضیان اجازه می‌دهد تا وضعیت خود را بدون ارایه مدارک تکمیلی، تمدید کنند. متقضیانی که در حال تمدید وضعیت خود هستند در هنگام بررسی درخواست مجاز به کار کردن نیستند.

 

واجد شرایط بودن برای دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی تحت تاثیر شرایط پاره وقت قرار نمی‌گیرد

به دنبال محدودیت‌های بوجود آمده مانند ایجاد فاصله اجتماعی، موسسات آموزشی کانادا مجبور به تعطیلی یا لغو کلاس‌های خود شدند. دانشجویان بین‌المللی ممکن است مجبور شوند تحصیلات خود را به تعویق انداخته و یا به صورت نیمه وقت آن را ادامه دهند. اگر وضعیت دانشجویان به دلیل تغییر در برنامه‌های DLI در ترم‌های زمستان و تابستان 2020 از حالت تمام وقت به حالت تمام وقت تغییر کند، باز هم دانشجویان واجد شرایط درخواست PGWP خواهند بود.

PGWP بسیار مهم است زیرا از طریق آن دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تجربه کار کانادایی کسب کنند. داشتن تجربه کار کانادایی به آن‌ها کمک می‌کند تا واجد شرایط مسیرهای مهاجرتی بیشتر تحت سیستم‌های Express Entry و یا برنامه نامزدی استانی (PNP) شوند. کانادا اخیراً اصلاحات اساسی را برای انعطاف پذیری بیشتر PGWP برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند سفر مهاجرتی خود را از پاییز امسال آغاز کنند صورت داده است. 

بازدید: 441تاریخ انتشار : 1399/03/07