مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 4128

دلایل عمومی رد درخواست اجازه تحصیل کانادا را بدانیم!

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 2573

تمدید بیمه کارگران خارجی استان کبک

 از تاریخ 29 آوریل، کارگران موقت خارجی که مجوزهای اقمات و کار آن‌ها منقضی شده است و به دلیل شرایط موجود توسط وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی (IRCC) قابل تمدید نیست، می‌توانند به Régie de l’assurance maladie du Quebec یا همان (RAMQ) همچنان دسترسی داشته باشند. مقامات رسمی RAMQ (بیمه خدمات درمانی دولت در کبک) در نامه‌های که هفته‌های پیش به کانون وکلای کانادا ارسال کردند این تصمیم را تایید کردند. کارگران موقت خارجی (TFW) که برای تمدید مجوزهای خود درخواست داده بودند اما پیش از انجام اقدامات لازم توسط مقامات فدرال مهاجرتی مجوزهای آنان منقضی شده است، می‌توانند تحت شرایط ضمنی در کانادا بمانند.

با این حال، در کبک، داشتن وضعیت ضمنی به کارگران موقت خارجی حق دسترسی به RAMQ را نمی‌دهد. در کنار موارد مختلف، یکی از تاثیرات این قانون این است که هزینه‌های بیمارستانی به آن‌ها بازپرداخت نمی‌شود.

در هفته‌های اخیر، بسیاری از سازمان‌ها، نهادهای مرتبط با جنبش‌های بشردوستانه و وکلای مهاجرت از دولت تا به طور عملی به مسئله‌ی عدم پوشش حمایت‌های پزشکی و وضعیت نامناسب کارگران موقت خارجی بپردازند. بسیاری از کارگران به دلیل تاخیر ایجاد شده در روند بررسی درخواست‌ها در تمام سطوح دولت برای مدیریت بحران پاندمی ویروس کرونا، در شرایط آسیب پذیری قرار دارند.

از این پس، همه‌ی کارگران خارجی موقت با وضعیت ضمنی معتبر در کبک می‌توانند از مزایای پوشش پزشکی RAMQ به مدت شش ماه برخوردار شوند.  با این حال این تمدید وضعیت بیمه‌ای به صورت خودکار انجام نمی‌شود و کارگران موقت خارجی باید با RAMQ تماس بگیرند و "فرم تمدید" درخواست کنند. پس از اینکه فرم را دریافت کردند، باید آن‌ را امضا کرده، به همراه یک کپی از مجوز کار قبلی خود و یک تاییدیه از IRCC مبنی بر ارایه درخواست تمدید مجوز کار، به RAMQ ایمیل کنند. در این مرحله متقاضیان به ارایه عکس برای شناسایی نیاز ندارند. پس از طی این مراحل برای متقاضیان کارت‌های جدید RMAQ صادر می‌شود که به مدت شش ماه اعتبار دارد.

این پوشش درمانی و پزشکی برای اعضای خانواده نیز قابل تمدید می‌باشد. بر اساس اطلاعات گزارش شده توسط رادیو کانادا، این اقدام پشتیبانی صرفاً شامل کسانی می‌شود که پیش از این نیز تحت پوشش RMAQ بودند. افرد فاقد کارت بیمه درمانی که ممکن است تحت تاثیر ویروس کرونا قرار بگیرند، بر اساس تصمیم گیری دولت کبک در پایان ماه مارچ، همچنان می‌توانند از خدمات پزشکی رایگان بهره‌مند شوند.

بازدید: 1612تاریخ انتشار : 1399/03/04