دوره های تحصیلی آنلاین

اخبار روز کانادا
بازدید: 123

تمدید خودکار گواهینامه پذیرش دانشجویان در کبک

 دولت کبک، گواهینامه‌های پذیرش کبک (سی ا کیو) دانشجویان خارجی را که در تاریخ‌های 30 آوریل 2020 تا 31 دسامبر 2020 منقضی می‌شود، به طور خودکار تمدید می‌کند.

وزارت مهاجرت، فرانسوی سازی و انطباق پذیری کبک، در روز 30 آوریل اعلام کرد این تصمیم، در شرایط بحرانی فعلی،  پاسخی است به نگرانی بسیاری از شرکای ما در بخش آموزش. سایت وزارت مهاجرت کبک گفته است: "این تصمیم برای تسهیل در کار دانشجویان خارجی صورت گرفته است. دانشجویانی که در حال پایان برنامه تحصیلی خود بودند اما به دلیل وضعیت اضطراری بهداشتی فعلی، مجبور به تمدید اقامت خود در کانادا هستند." بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در کبک را دارند، باید پیش از مراجعه به اداره مهاجرت فدرال کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی، ابتدا CAQ خود را دریافت کنند.

وزارت مهاجرت کبک با این اقدام خود می‌خواهد از ایجاد مشکلات ناعادلانه برای دانشجویانی که به دلیل بحران ویروس کرونا نمی‌توانند برنامه تحصیلی خود را طبق برنامه ریزی قبلی در تابستان یا زمستان 2020 به پایان برسانند، جلوگیری کند. تمدید خودکار CAQ به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر مجوز تحصیلی دولت فدرال را دریافت کنند زیرا به طور موقت نیاز به طی کردن پروسه تمدید CAQ ندارند.

همچنین دولت گفته است: "بنابراین دانشجویان خارجی می‌توانند در اسرع وقت درخواستی برای تمدید مجوز تحصیلی خود بدون ارایه یک CAQ جدید، ارایه دهند. این شرایط به دانشجویان اجازه می‌دهد تا وضعیت اقامت موقت معتبر خود را حفظ کنند و با پایان دوره‌های خود، برنامه تحصیلی را تکمیل کنند."

دانشجویان خارجی برای تمدید CAQ نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای نخواهند داشت.

وزارتخانه یاد شده گفته است که این شرایط برای دانشجویانی که مایل به کسب CAQ برای ترم پاییز و یا کسانی که CAQ آن‌ها بعد از تاریخ 31 دسامبر 2020 منقضی می‌شود، صدق نمی‌کند.

استان کبک نزدیک به 90000 دانشجوی خارجی دارد. جمعیت دانشجویان بین‌المللی این استان از سال 2013 دوبرابر شده است.

بازدید: 546تاریخ انتشار : 1399/03/04