دو تغییر بزرگ در آزمون CELPIP

مهاجرت
بازدید: 1120

مجوز کار برای دانشجویان بین‌المللی در شرایط شیوع کرونا

 پاندمی کووید-19 تاثیرات بسیار مهمی بر تحصیلات بین‌المللی داشته است. محدودیت‌های مسافرتی و بهداشتی موجب شده تا بسیاری از موسسات و مراکز آموزشی تعیین شده، دوره‌های خود را به صورت آنلاین ارایه دهند و این مورد را نیز در نظر بگیرند که چگونه باید کلاس‌های خود را در سپتامبر 2020 آغاز کنند.

با توجه به شرایط موجود، ممکن است دانشجویان تمایل داشته باشند تا بدانند که شرایط فعلی چه تاثیری می‌تواند بر روی برنامه مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی آن‌ها داشته باشد. طبق استاندارد دستورالعمل بررسی برای اجازه کار، یک دانشجوی بین‌المللی فارغ التحصیل از یک موسسه آموزشی تعیین شده واجد شرایط، در صورت داشتن شرایط زیر می‌تواند واجد شرایط دریافت مجوز کار شود:

·         یک برنامه تحصیلی (حداقل 8 ماهه) را در کانادا به پایان رسانده باشد

·         حداقل 50% از تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده باشد

·         50% از تحصیلات خود را در کلاس گذرانده باشد

نکته‌ی قابل ذکر این است که هر مقدار زمانی که برای تحصیل، در خارج از کانادا و با استاندارد کانادایی صرف شده باشد از طول مجوز کار کسر می‌شود.

وزارت مهاجرت، پناهدنگان و شهروندی کانادا در صدد ارایه جزییات در خصوص تاثیر آموزش از راه دور بر روی واجد شرایط شدن دانشجویان برای اجازه کار پس از تحصیل است. وزارت مهاجرت با تغییر موقت در دو خط و مشی جداگانه، به دنبال این هدف است.

برای دانش آموزانی که از قبل در کانادا مشغول به تحصیل بودند، صلاحیتشان تحت تاثیر تعطیلی مراکز آموزشی و یا آموزش از راه دور قرار نمی‌گیرد. آن دسته از افرادی که مجوز تحصیلی دارند و یا افراد مشخص شده برای دریافت مجوز تحصیلی با هدف شروع آموزش در ماه می و جون 2020، به شرط پشت سر گذاشتن حداقل 50% از برنامه تحصیلی خود در کانادا، می‌‍‍‍‌توانند واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی باشند.

سیاست‌هایی که با تغییر مواجه شده‌اند را می‌توانید در ادامه ببینید:

صلاحیت دریافت اجازه کار برای دانشجویانی که تحصیلات خود را در پاییز 2020 آغاز می‌کنند، تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. همچنین دانش‌آموزان کلاس‌های حضوری که به دلیل شیوع کووید-19 کلاس آن‌ها تبدیل به کلا‌س‌های آنلاین شده است نیز می‌توانند برای دریافت مجوز کار واجد شرایط باشند.

در شرایط فعلی ممکن است دانشجویان کلاس‌های خود را در خارج از کانادا شروع کنند. در صورتی که نتوانند زودتر به کانادا سفر کنند، می‌توانند تا 50% از تحصیلات خود را در خارج از کانادا تکمیل کنند. برای این دانشجویان، تا تاریخ 31 دسامبر 2020، هر مقدار از تحصیلاتشان را در خارج از کانادا گذرانده باشند، از طول زمان مجوز کار آن‌ها کسر نخواهد شد.

شما می‌توانید این شرایط بسیار عالی بوجود آمده را با دیگران به اشتراک بگذارید تا دانشجویان بین‌المللی از تغییر سیاست موقت استفاده کنند. 

بازدید: 420تاریخ انتشار : 1399/03/04